• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    HIDARI_LUPO
    HIDARI_LUPO --- ---
    ANDY_WARHOL: osobne bych ho vypovedel a nechal si tohle ale je to tvuj boj :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale to je v pohode, proste to zkusim nakonfigurovat a pak vyexportovat a na nasem hostingu zprovoznit
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HIDARI_LUPO: to ja vim, ale kdyz uz mame jinde hosting placenej, tak uz sou to naklady navic - samotny to drahy neni, ale dohromady uz ano.
    HIDARI_LUPO
    HIDARI_LUPO --- ---
    ANDY_WARHOL: není zač, ale drahy to podle mě není, mas defacto v cene hosting a aktualizace (tj. Správu CMS) - spocti si kolik to je doopravdy když se o to musíte ještě někdo starat a učit se něco co není primárně vašim oborem :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HIDARI_LUPO: skoda ze v zakladu je naprosto nepouzitelnej prostor a placeny uz je dost drahy, protoze my uz server mame, ale koukam, ze ten web lze jen vytvorit a pak vyexportovat na svuj hosting, to by mohlo byt to co hledam.
    jeste to poradne prokoumam a zkusim implementovat nas web a pak uvidim.
    diky moc
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HIDARI_LUPO: diky, docela dobry, propatram to jestli budu schopen nakonfigurovat to tak jak potrebuji.
    HIDARI_LUPO
    HIDARI_LUPO --- ---
    ANDY_WARHOL: doporucuju drupalgardens.com, kdyby jsi chtel pomoc od profiku tak te to bude stat od 8k nahoru (kdyztak posta)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ahoj, chtel bych se zeptat, byl by nekdo ochoten naimplementovat drupal pro nasi grupu.
    bylo by potreba udelat to do nasi grafiky (html v grafice bychom dodali)
    sekce
    - profily - jednoducha stranka, kterou by si kazdy mohl editovat. kde by s kazdy mohl pridat fotku, napsat text a pridavat odkazy
    - galerie - proste galerie
    - akce - kde bychom mohli vytvaret akce s nejakym kalendarem, proste co budeme kdy delat
    a nejaka uvodni stranka s kratkym popisem

    to vse ve trech jazykovych lokalizacich

    na kolik by to tak vyslo ?
    SIGN
    SIGN --- ---
    Urcite se to k vam doneslo, ale pro jistotu :)

    DrupalCon Prague 2013
    http://prague2013.drupal.org
    MAAAT
    MAAAT --- ---
    Máte nekdo zkusenosti s modulem Advertisement?

    Ten modul ma vic problemu, ale ja od nej potrebuju pouze stridani html kodu. Bohuzel mi to chodi pouze v jednom pripade, kterej je mi napr. Je to trochu obsirnejsi a nechci vas obtezovat. Pokud nekdo zkusenosti ma, ozvete se mi treba do posty. Rad bych s nekym kratce alespon po telefonu pokecal. Za vyreseni problemu nabidnu klidne nejakou odmenu.
    SANCHO
    SANCHO --- ---
    omlouvam se, ale ja o tom bohuzel nemuzu mluvit konkretne. Proto jsem se to takto rozepsal, snad dostatecne.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    SANCHO: jeste spis napis, co to obecne ma byt za web. Z tveho popisu to neni zcela jasny a urcite by to pomohlo
    SANCHO
    SANCHO --- ---
    Zacinam s Drupalem a snazim se v nem udelat mensi web. Rad bych se poradil co pouzit za moduly. Hlavnich funkci, kterych bych rad doshnul jsou tyto:

    - "katalogovy list" vytvoritelny reg. uzivatelem s preddefinovanym formularem, moznosti uploadnout obrazek a editovatelnym i jinym reg. uziv. (takova trosku wiki). Editace by bylo jeste nejlepsi schvalovat nekym pred uverejnenim.

    - vytvorit dva druhy profilu s moznosti uploadnout nekolik obrazku a kazdy by mel mit jine polozky, opet predem vse definovane formularem

    - rozumne forum, ale to bych si asi vystacil se stand., co jsem koukal

    - prehledna taxonomie nekolika polozek (tech katalogovych listu), nejlepe zobrazitelna ve stromove strukture

    Pokud by nekoho neco napadlo, co rozumneho pouzit, abych se v tom placal o neco mene, tak budu vdecny za rady nebo nasmerovani. Diky
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    C00BA: ad 1. hmmm, minimalne to svedci o liknavosti vyvojaru toho modulu, ale tezko rict vic, chtelo by to pristup do administrace
    C00BA
    C00BA --- ---
    SAMGARR: Diky za reakci!

    ad. 1. predpokladam spravne, ze ten pozadovany modul "uc_views_marketing" je necim jako "pod-modulem" uc_views a patri tedy sem /sites/all/modules/uc_views/uc_views_marketing ? Pokud ano pak potvrzuji, ze je modul "uc_views_marketing" doinstalovan a aktivni.

    Spis mam takove podezreni, ze je mozna zakladnim problemem nejaka chyba RC verze "Ubercart Addresses 6.x-1.0-rc1"

    Vypis modulu mi mimo jine uvadi "__uc_views_addresses_*__ - 6.x-3.0 - __Autogenerated_**__ module with views definitions for uc_addresses, uc_addresses_defaults
    Závisí na: Views (povolen), Ubercart Addresses (povolen), Order (povolen), Store (povolen), Conditional Actions (povolen), Token (povolen)"

    * Nemel by ten nazev toho modulu vypisovat normalne jako "Ubercart Views Addresses"
    ** neni chyby v tom "Autogenerated" ?

    ad. 2. jsem nakonec po peripetiich promazal snad vsechny bloky v adminu co to slo a pak nakonec zakomentoval v page-front.tpl.php //print $right a doplnil obsah rucne a uz to nejak funguje ;)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    C00BA: ad 1. no a doinstaloval jsi ten modul, kterej to potrebuje?
    ad 2. pokud je to natvrdo v sablone, hledej v /sites/all/themes/jmenotheme/, zajimaj te soubory *.tpl.php
    C00BA
    C00BA --- ---
    Hoy vespolek,
    uz jsem z toho zoufaly tak to zkusim i tady. Prevzal jsem u nas ve firme web postaveny na Drupalu (aktualne uz v 6.25, puvodne kdyz jsem ho prevzal tak myslim nejakych 6.1x ?) s rozsirenim Ubercart (aktualne v 6.x-2.9). Bohuzel s Drupalem nemam v podstate vubec zadne zkusenosti (weby programuji v jinych CMS systemech) ale tak ucim se.

    Resim momentalne nekolik problemu:

    1. system nebyl firmou ktera nam ho programovala od roku 2008 v podstate vubec aktualizovan takze kdyz jsem se podival na nutne updaty (admin/reports/updates) tak bylo skoro vse rude az hanba. Postupne jsem se nejak propracoval k tomu, ze vetsina modulu je v mezich moznosti aktualni, bohuzel se mi ale momentalne nedari aktualizovat nasledujici moduly:

    Ubercart Views 6.x-3.0 - Bezpečnostní aktualizace: 6.x-3.2 (2012-Bře-27)
    Ubercart Addresses 6.x-1.0-rc1 - Doporučená verze: 6.x-1.0 (2010-Črv-11)
    Ubercart advanced catalog 6.x-1.x-dev - Doporučená verze: 6.x-1.x-dev (2011-Úno-25)
    Ubercart Product Power Tools 6.x-1.10 - Doporučená verze: 6.x-1.12 (2010-Zář-16)

    (vice viz screenshot)

    Asi nejvic me trapi ta bezpecnostni aktualizace, pri pokusu o update ale dostavam tuhle chybu http://drupal.org/node/778820

    Je nejaky zaruceny postup jak moduly aktualizovat? Je lepsi jit postupne po kazde male verzi nebo muzu aktualizovat rovnou na nejnovejsi dostupnou a nektere verze preskocit? Mam v aktualizaci /update.php nejak specialne vybyrat jake updaty pro jaky modul pouzit nebo to nechavam vse automaticky? Zkousel jsem jak bylo doporucovano smazat puvodni stare soubory modulu a nahrat jen nejnovejsi verzi, ale ani to nepomohlo. Co se stane kdyz v adminu modul deaktivuji, pak ho aktualizuji a pak znovu zapnu. Neprijdu o nejaka vlastni drive udelana nastaveni toho modulu?

    2. na uvodni strance http://www.santal.cz/skolni-a-kancelarsky-nabytek bych v pravem sloupecku dole "Registrace k odběru novinek" mel rad odkaz registracni formular od MailChimpu misto doted pouzivane registrace do Simplenews. Bohuzel pres spravu bloku (/admin/build/block) se mi opet nedari nic zmenit resp. tu registraci do Simplenews odstranit a to mam ted pravy sloupecek uplne bez bloku. Tusite nekdo kde by tohle mohlo byt opet natvrdo nakodovane?

    Vim ze takhle na dalku a s timhle "popisem" bude asi tezky poradit, ale budu vdecny i za male nakopnuti jakym smerem se pustit, kde hledat, odkazy na jina/lepsi fora nez je oficialni Drupal ci Ubercart kde "by se (pri vsi ucte) prase vyznalo"

    Diky moc a omlouvam se za delku prispevku i mozna trochu zmatenost. Faktu uz ale nevim jak dal :-/
    BULHI
    BULHI --- ---
    to jsme radi :-)
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    SUPEREGO: už se to řeší. ID SAMGARR je prostě boží :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam