• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DREDKKA: děkuji :) ozvu se do pošty, jen tu teď musíme přežít pár oslav, tak někdy během srpna, je to možné?
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    LIBRIUM: a nebo neprispivat vubec coz asi radeji udelam :)..........
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DREDKKA: ta smutnica sa ti zda dost velka, lebo je to makro foto.

    okrem toho sa da odpovedat na viacero prispevkov v jednom, nemusis ich pisat 3-10 za sebou.
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    SASOS: tak a ted si pripadam jako naprosta trubka ...:)
    SASOS
    SASOS --- ---
    DREDKKA: to trasnenka neni na 100 procent, puvodni popis ZLOBOX by odpovidal spis smutnicim.
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    HYSTERIA: :) to chapu s plisnema je to jako sazka do loterie nekdy vyhrajes nekdy prohrajes :)
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    ILLUZE: ahoj nabizim zahradnicke sluzby sem profi zahradnik samozrejme levne
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    DREDKKA: já jsem to ve finiši odtipla, že je to nemoc zvaná "jednoduššíjesetýnapadenýkytkyzbavit" :)
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    HYSTERIA: podle obrazku bych to typovala na padli coz je plisen :)
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    XLOBOX: takhle to vypada jako trasnenka ale nemuzu to urcit s jistotou dalsi dobry poznavaci znak trasnenky je trus na listech male cerne tecky :)
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    AILINN: omluva toto je vlnatka ......
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    ILLUZE: ahoj sem ochotna prijet se na stromy podivat sem kvalifikovany rostlinolekar ....cena dohodou
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    AILINN: cervec to stejne ma kolega na paprikach horni fotka .....
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    MRNOUS: koupis na to postrik moje zkusenost ...bio postriky nezabiraji pokud si neporidis boiagens kteri se v malem mnozstvi nevyplati kupovat
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    MRNOUS: to je jasny to je cervec
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    MRNOUS:


    LIBRIUM

    na paprike mozes skusit (nechemicke) mechanicke odstranenie (asi dosiahnes len redukciu populacie), z bioident prostriedkov Biool 2-4 % postrek vecer.

    systemove pripravky prichadzaju do uvahy Mospilan 20 SP v davke 2 g/5 L na 100 m² s kvapkou zmacadla, och. lehota 7 dni (to by zahubilo aj tie vosky).
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ty jo, dneska mám celou úrodu škůdců - nevíte co je tohle? bydlí to na paprice (též v květníku na terase) s mšicema, vypadá to jako bílej brouček přilepenej ve vatě na list ..

    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    FEFERONIE: trochu stín má (od horní konstrukce terasy) .. myslím, že bud na ní bydlí nějaký breberky (druhá fotka, ten bílohnedý flíček vpravo) .. a nebo má nějakou chorobu. problém se objevil na spodních dvou listech, zbytek je v pořádku (pokud teda nepočítáme klasický bělavý povlak na listech, co s eběžně objevuje)
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    MRNOUS: neni spalena? on ten beton kolem nebude uplne ideal. supla bych ji do polostinu
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    moje cuketa na terase (v květníku, otevřená terasa na větru, dešti, slunci, sedmé patro) něčím trpí, zahnědávají/zasychají a kroutí se jí listy, viz foto .. netušíte, co to může být?

    lícová strana


    rub
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam