• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARECEKMagazines & eBooks (Casopisy a knihy v pdf, epub, mobi...) - vymena a sdileni digitalniho ctiva
    RUPRECHT_M29
    RUPRECHT_M29 --- ---
    "U nás" jsem myslel jako v ČR :-) A ať se na mě nikdo nezlobí, 30-50% sleva oproti fyzické knize mi přijde jako neadekvátní. Chápu, že Jyrka bude oponovat fixními náklady na vydání knihy a je jedno, zda tišťené, nebo elektronické, ale právě proto, že tyto náklady už povětšinou má v sobě zakomponované tištěná kniha, měla by elektronická verze být výrazně levnější.
    Samozřejmě, nejsem obchodník s knihami, pouze "běžný" uživatel, tj. čtenář a tak mohu ze svého pohledu pouze říci, že cena eknihy nad 99 Kč je pro mne vysoká. Obávám se, že se opakuje situace z před několika lety, kdy byla kritizována cena hudebních nosičů (nad 500 Kč) a tím spojené pirátství a ejhle, když cena následně klesla a začala se hudba prodávat elektronicky, zájem o pirátské verze klesl a prodej se přesta tak rychle propadat. A když jsme u toho elektronická kniha nemá nižší sazbu DPH?
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    RUPRECHT_M29: Co je to "výrazně"? Drtivá většina e-knih je o 30-50% levnější, než tištěné vydání. A to přitom cena tisku dělá na celkové ceně tištěné knihy cca 15%.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RUPRECHT_M29: U nas? Byl jsi někde jinde?
    RUPRECHT_M29
    RUPRECHT_M29 --- ---
    Je jen smutné, že před několika lety toto byla cena za klasickou knížku, člověk by předpokládal, že elktronická verze, tj. bez nutnosti fyzické výroby bude výrazně levnější. Ale to je holt problém eKnih u nás obecně :-(
    ERGIEN
    ERGIEN --- ---
    GHOSTIK: neznám povahu autora...i když podle názvu knih asi tuším, kterým směrem se nejspíš ubírá :D
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    ERGIEN: ja si to teda nestahnul na palmknihách, ale na itunes - tam to mají taky...
    přiznám se, že díky povaze autora mám trošku strach to tahat někde jinde...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ERGIEN
    ERGIEN --- ---
    Nemáte někdo František Kotleta - série Bratrstvo krve? Nemůžu sehnat v el. podobě. Díky :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim!
    Sháním: Linux postavte si počítačovou síť, Autor Petr Krčmář
    Nemáte náhodou někdo? Popřípadě jakoukoli jinou knihu v češtině, čím více tím lépe. Potřebuji zdroje na bakalářku.
    Díky
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    nemate nekdo prosim vas v cestine:

    douglas r. hofstadter
    godel, escher, bach
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RUPRECHT_M29: iTunes - je na to samostatná aplikace. Ale na iPhone to není.
    RUPRECHT_M29
    RUPRECHT_M29 --- ---
    JYRKA: To by nevadilo, stejně bych to četl na iPhonu, kde se to dá stáhnout?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RUPRECHT_M29: Pevnost jsme delali pro ipad.
    RUPRECHT_M29
    RUPRECHT_M29 --- ---
    JYRKA: Respekt mne nikdy neoslovoval ani jako tištěné médium :-( Tek leda, kdyby tu byla k mání Pevnost :-)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RUPRECHT_M29: A ony neexistujou jiny temata?
    Napriklad co rikas novymu Respektu?
    RUPRECHT_M29
    RUPRECHT_M29 --- ---
    JYRKA: A o čem pak tohle téma teda je, když tu nikdo nesmí nikomu ebook dát, směnit apod. ???
    ERGIEN
    ERGIEN --- ---
    DISEN: už stahuju, tak uvidím, každopádně díky moc :)
    DISEN
    DISEN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam