• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOUZICKAWing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit
    Zkušenosti s různými organizacemi, mistry a instruktory tohoto rozvětveného bojového umění.
    Odkazy na články a zajímavá videa. Samozřejmě k tématu.
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DJFRACTAL: objevuji se ve slachach. Projevovalo se to bolesti v levem lokti prakticky pri jakekoliv cinnosti. Az po nejake dobe jsem zacal jemne procvicovat a pak to uplne prestalo. Sice je to ted trochu citlivejsi, ale jinak vyborne, takze nechat odpocinout.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    ty zranění jsou fakt na iču, člověk nenadělá nic...
    DELVIT: jak se projevovaly ty mikrotrhliny? se objevují ve svalech že?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DJFRACTAL: no jedine co ti mohu poradit je odpocinek az do uplneho vyleceni (mel jsem dlouhodobe problemy s loktem - mikrotrhliny - doba vyleceni 6. mesicu). A pak zacit pomalu a z lehka a pravidelne to protahovat (ne pres bolest)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DELVIT: jojo udelal jsem dve zakladni chyby, pred velice intenzivnim treningem jsem se nezahřál a odpočinek pak taky nebyl valný, navíc jsem druhý den ještě trénoval úder a bloky doma
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DJFRACTAL: ano muze se objevit, pokud se clovek pravidelne pretrenovava a hlavne pokud telu po intenzivnim treninku nenecha telo odpocinout - alas nic se nema prehanet.
    HABEAL
    HABEAL --- ---
    DJFRACTAL: NE, ani nikoho neznám :)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    objevily se u vás problémy s lokty? tenisový loket, bursitida, zánět při cvičení wing chun?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MALACUS:
    TOM: naprosto souhlasím s tím, že bys měl oběhnout více škol a vidět toho více a zakotvit tam, kde to bude nejvíce vyhovovat. Přeci jen člověk traví hodně času tím, že trénuje a proto mu musí lidé vyhovovat. Doporučuji se podívat zde na home a obejít to: [ Wing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit ]
    TOM
    TOM --- ---
    jako začátečník máš výhodu - můžeš si oběhnout všechny a udělat si obrázek sám na zkušebních trénincích zdarma :)
    Škola bojových umění Wing Tsung a Escrima, Wingtsung
    http://www.wingtsung.cz/skoly/praha/skola-bojovych-umeni-wing-tsung-a-escrima.html
    ono je asi jedno kterou větev si vybereš (některé jsou "tvrdší", jiné víc "techničtější"..), hlavní je imho výběr konkrétního učitele
    PMPM
    PMPM --- ---
    Wing Chun v Praze - doporučuju jednoznačně školu mojeho dlouholetého kamaráda Ivana Rzounka sifu

    http://www.wing-chun.cz
    MALACUS
    MALACUS --- ---
    Ahojte, chci letos začít s Wing Chun/Tsun... v Praze.
    Napište mi prosim
    - kam chodíte, jak tam probíhaj tréniniky atd.
    - názor na jiný školy (jestli ste chodili i jinam)
    A prostě všechno co by jse mohlo hodit při výběru:)
    NATURELL
    NATURELL --- ---
    BIGEM: Sázava - náš letní WCH seminář 2011. Svět je malej.
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    NATURELL: je, kde to je? na ty fotce je kamarad :)
    TOM
    TOM --- ---
    AKANTOR: já myslím že rozumíme - netvrdím snad nic jiného .)
    ten "přístup" o kterém píšeš nepoužívá snad nikdo - že nemáš čas přemýšlet/plánovat tady snad rozebírat nemusíme...
    navíc pokud máš to "štěstí", že řídíš hru... tak bys neměl mít problém manipulovat protivníka do čímdál horších pozic
    PMPM
    PMPM --- ---
    clanek o mistrovi raritni linie stareho Wing Chun

    Leung Wai Choi sifu, Kung-Fu Grand Master | NaamKyun.com
    http://naamkyun.com/2012/08/leung-wai-choi-sifu-kung-fu-grand-master/
    SOPTIK
    SOPTIK --- ---
    AKANTOR: Mene univerzalni mi prijde jeste jako dost optimisticke hodnoceni ... V praxi to funguje tak, ze vetsinou nemas cas vubec si sve pohyby dopredu nejak "planovat". Pri tom adrenalinu a rychlosti potrebujes, aby ti vsechno fungovalo "samo" a automaticky :)
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    TOM: Nevim jestli si dobre rozumime.
    Chtel jsem tim jen rict neco ve smyslu, ze by utok resp. protiutok mel byt spise spontani, individualni a improvizovanou reakci na soupere bez predem pripravene a promyslene osnovy pohybu.
    Pristup ve stylu: "nabehnu na nej takhle, pak udelam tohle a dodelam takhle", mi pripada mene universalni.
    TOM
    TOM --- ---
    AKANTOR: "my" jsme ti, kdo mají nacvičené kombinace technik :))
    teda...po nějaké době cvičení (8. st., 1.-x. technik)
    WT naskrz všechny "větve" má tzv. sekce - v nich se učí zákeřné (a krásné) kombinace technik/útoků, a zároveň obrany na ně
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    NATURELL:
    A jak se tak na oko o nejakem random vytrznikovi dozvis, ze je dobry v kopech vic nez treba s loktama?

    Ne, ze bych se nekdy dostal do sporu, kde bych byl nucen pouzit wing chun, ale tak nejak mi prijde vyhodnejsi zprvu drzet pred agresorem odstup uz jen kvuli tomu, ze mi to poskytne vic casu na adekvatni reakci.
    Myslim si, ze preventivne iniciovat boj s nacvicenym kombickem technik nemusi ve spouste individualnich situacich fungovat pro tebe..
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    YASHAMARU: lidi se vysmivaj vsemu, to neres:)


    NATURELL: cekat je strasna chyba kdykoliv pri cemkoliv:)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    YASHAMARU: no na internetu je kazdy druhy expert na nespocente veci ;). Dulezity je pravidelny a intenzivni trenink prokladany odpocinkem.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam