• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    K8Z
    K8Z --- ---
    čau, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, kde sehnat/stáhnout my z ostrova saltkrakan od astrid lindgrenové, nemyslím ale filmy, ale původní seriál. jmenuje se life on seacrow island.
    dík!
    RUFI
    RUFI --- ---
    SYNAESTHESIA: Tato je opravdu kouzelná :)
    DINE
    DINE --- ---
    Pravě vyšel nový titul od Motu:
    Prcek Chlupino - Žravá mořská panna od Pierre Bailly a Céline Fraipont

    Prcek Chlupino - Žravá mořská panna je první kniha nové edice Mini-Mot věnované dětem.
    Belgický komiks beze slov vyzývá dětí od 3 let k dobrodružství veselého chlupáčka. Probouzí v dětech zvědavost, vybízí je vyjmenovat předměty a popsat ilustrace. Prcek Chlupino se čte s rodiči, a pak sám stokrát se stálým nadšením.

    32 stran, 20 x 26 cm, vázaná vazba
    orig. Petit poilu - La sirene gourmande, Překlad: Hana Zahradníčková
    Mot (ed. Mini-Mot) 2010
    189,- Kč

    dostupné v inter:zone i v e-shopu



    MAEVE
    MAEVE --- ---
    SYNAESTHESIA: koukám, že už tu taky byla :)
    MAEVE
    MAEVE --- ---
    SYNAESTHESIA: Tohle jsme zrovna nedávno koupili. Filip si to vybral a naštěstí se mu to i líbí. Myslím, že je od stejného tandemu autor-ilustrátor i taková knížka o etiketě. Nemůžu si vzpomenout, jak se jmenovala, zapomněli jsme u babi.
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    Toto jsme koupili našemu novému synovcovi :-)









    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    tak zas něco, co mě poslední dobou zaujalo:

    Miloš Kratochvíl .:. Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech

    Ilustrovala Markéta Vydrová
    Mladá fronta, 2010



    převzato z www.citarny.cz:
    Je to skutečný hit sezóny. Nová kniha Miloše Kratochvíla Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech je po jeho sérii Pachatelé dobrých skutků dalším titulem, který by rozhodně neměl chybět v pomyslném „zlatém fondu“. Poetická práce s jazykem, laskavý humor, bezbřehá fantazie i skrytá moudrost a především velké vypravěčské umění řadí Miloše Kratochvíla ke klasikům české dětské literatury, jakými byli Václav Čtvrtek, František Nepil a další…

    Knížka pro ty, kteří mají raději smích než strach.



    Baf a Bubu sice chodí jako všechna ostatní strašidla do strašidlácké školy, jenomže je strašení nebaví a příliš jim nejde. S jejich nešikovností to dojde tak daleko, že jsou jednoho dne nuceni uprchnout před hněvem strašmistra a dostávají se do věže zapadlého městečka Kamsehraby. Zde vyvolají svými pokusy o strašení takový kolotoč nehod a problémů, že mají co dělat, aby se z té šlamastyky vůbec dostali. Nakonec však všechno dobře dopadne, Baf a Bubu najdou nový domov a skvělé nové kamarády.





    Více obrázků na stránce ilustrátorky Markéty Vydrové
    MAEVE
    MAEVE --- ---
    HRABALKA: moc díky
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    MAEVE: viděla jsem v Levných knihách knížku Lidské tělo a min. dvě encyklopedie s rozkládacími těly měli v Luxoru (před vánocema).
    MAEVE
    MAEVE --- ---
    Nevěli byste někdo o knížce o lidském těle pro 4,5 roku staré dítě?
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    já jsem si dnes koupila Chrudošův mix přísloví

    .
    a prcka to taky zaujalo
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    THOMASMORTA: Zkoušel jsem to podobně a nic. :-( Každopádně ještě jednou moc díky.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MAGUMI: Zadal jsem větu "Petr, který kouzelným výtahem odletěl do pohádkového světa", později zjednodušil na "Petr kouzelný výtah do pohádkového světa" :-)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    THOMASMORTA: To bude ono, díky moc. Zkoušel jsem to googlit, ale nenašel jsem to - jak jsi to hledal?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MAGUMI: Po troše googlení to vypadá na tuto knihu:


    Zdeněk Karel Slabý
    Tři banány aneb Petr na pohádkové planetě


    Anotace:
    "Její hrdina, žák 2. B Petr Pánek, se dostane v začarovaném výtahu na pohádkovou planetu, kterou mohou navštívit jen ti, kteří nezapomněli pohádky. Zatímco zde Petr prožívá různá dobrodružství, jeho tatínek ho marně hledá raketou po vesmíru. Kniha byla oceněna v umělecké soutěži k výročí vzniku ČSR, v SSSR byla zfilmována."

    Kdysi vydalo jako dvojkazetu Adiostory. Film se mi nepodařilo dohledat - jen jsem našel zmínku, že se jednalo o animovaný snímek natočený roku 1971 v Moskvě.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    Poradíte mi? Vzpomínám si z raného dětství na jednu knížku, u které neznám název i autora :-), ale o níž vím, že se mi tenkrát hrozně líbila. Pamatuji si jen útržky - hlavní hrdina byl chlapec Petr, který kouzelným výtahem odletěl do pohádkového světa, kde zažíval různá dobrodružství - zapletl se do války koček a psů, bojoval se zlou čarodějnicí, který ho chtěla proměnit na baobab, přemohl strašného draka tím, že se ho nebál... Jako ochránce hlavního hrdiny a protivník zlé čarodějnice tam vystupoval jakýsi pán s černým deštníkem. Nevěděl by někdo, co to byla za knížka?
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SAHARA: Jo... a taky mám od ní hrozně ráda povídka, Auto z pralesa a Chlapec a dálka...
    SAHARA
    SAHARA --- ---

    Pohádková knížka pro nejmenší čtenáře Můj medvěd Flóra je jednou z prvních obrázkových knih, která u nás vznikla. Její původ je spjatý s rokem 1973, kdy Daisy Mrázková knihu vydala, avšak nic neztratila na své účinnosti. Příběh nalezeného plyšového medvěda, který je pohozený ve sněhu a nikdo si ho nevšímá, v sobě nese několik sémantických rovin. Autorka nechce dětského čtenáře prvoplánově poučovat, ale učí je láskyplnému vztahu k věcem, které mohou nabývat nového smyslu a hodnot.
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    YENNEFER: Samy si mě nacházejí ...
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SYNAESTHESIA: kam na ty uzasne knizky chodis? .-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam