• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    DINE
    DINE --- ---
    spam .)

    Podpořte nezávislé scény a kupte si nejoriginálnější dárky v inter:zone!

    v obchůdku inter:zone na Žižkově nabídneme čerstvé novinky a celý katalog z Baobabu a Meander nakladatelstvi, nový knížky s Muminkem pro malý děti (3-7), netradiční "O zlobivém houbaři", "O perníkové chaloupce" a poslední kusy Karkulky (pak je vyprodane!), a ještě Karkulka a Vlk a Babička! (3 v 1, handmade by Vendula Chalanková), komiksy pro děti od 3 let a spoustu ilustrované knihy, pexesa, trička a oblečení s potiskem (nové i sekáčové), autoroví hračky, plakáty, obrazy, samolepky na zed'... to nejlepší z české a evropské nezávislé scény (nejen) pro děti ! :)

    inter:zone shop/gallery, Kubelíkova 45, Praha 3 (po-pá 14h-19h+po dohodě)
    e-shop na http://eshop.inter-zone.cz/section/Kids

    SHORMICHA
    SHORMICHA --- ---
    a pak ještě od Filcíka

    SHORMICHA
    SHORMICHA --- ---
    KAIRRA: já za sebe můžu doporučit tuhle. hezký obrázky a výbor všech klasickej pohádek, říkadel, ukolébavek a vůbec

    DZAMLING
    DZAMLING --- ---
    KAIRRA: Já vždycky doporučuji tohle: http://www.citarny.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2119:strom-pohadek-z-celeho-svta-si-ziskal-srdce-dti-i-rodi&catid=120:pohadky-pro-deti&Itemid=4160.

    Myslím, že v Luxoru mají ve slevě po 200 Kč za svazek. Pohádek tam je spousta, z různých koutů světa, v krásném jazyce. Je to podle mě jedna z nejlepších pohádkových sbírek 20. století.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    Tedy nejlépe klasická kniha kratších pohádek, ale nějak kvalitně nebo netradičně provedená..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    Mám prosbu o tip: chtěla bych koupit neteři kvalitní knížku, leč neteř je klasické televizní dítě, na čtení moc neudrží pozornost. Jsou jí 4, je jinak chytrá, ale nezvládne poslouchat příběh delší než dvě tři strany normálním písmem.. Nemáte nějaký tip?
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    V sobotu jsme měli v Roztokách vánoční křižní trhy a to tam vždycky něco objevím. Teď to byla tahle knížka:


    Toník a jeskyně snů - Magdaléna PLATZOVÁ

    Kdyby mě na knihu někdo neupozornil, tak si jí nevšimnu, protože obálka je pro mě natolik obyčejná, že bych v tom nic zajímavého nehledala. Uvnitř je to takový ten příběh o tajemném klíči, který otvírá dveře do tajemné a kouzelné zahrady. Resp. do zahrady, která se (možná) stává kouzelnou, když se do ní vstoupí právě takhle. Je to pěkně psané, je tam zajímavý vztah Toníka a Laury, kterou tam potkává, a tak. Uvnitř jsou moc krásné ilustrace, jsou jednobarevné (fialové) a tajemné, ta na obálce fakt za moc nestojí. Je to pro děti okolo 10 let (i podle typu písma - reálná část je psaná velmi úzkým menším bezpatkovým), ale celkově je to malá knížečka.
    Prostě to není vyloženě bomba, ale hodně pěkná knížka, která by při běžném pohledu asi zapadla.

    Oficiální povídání na začátku:
    Magický příběh chlapce z Prahy, který tráví prázdniny u svého strýce, zahradníka v parku zámku Versailles od dvora Ludvíka XIV. a při jednom výletu do pohádkové grotty se dostane do jeskyně snů, která jej uchvátí svou tajemnou krásou a dovolí mu zažít nevšední dobrodružství.

    „Toník“ je knížka o tom, co fascinuje každé dítě. O tajemství. Co z příběhu Toník zažil, co se mu zdálo a co si vymyslel? A potká ještě někdy Lauru? Versailleská zahrada, kde se spolu skamarádili, začíná tam, kde končí svět tak, jak ho známe. Skutečných světů je spousta, píše v knize Magdaléna Platzová. S tím, jak dospíváme, jako by pro většinu z nás zůstal jen ten jediný, všednodenní. Možná nám ale jen schází strýc Artur a teta Aurora. Klíč k jiným světům, který by nám od nich přišel poštou na dobírku tak jako Toníkovi. (Petra Hůlová)

    Recenze taky na http://www.iliteratura.cz/Clanek/27831/platzova-magdalena-tonik-a-jeskyne-snu
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    MEDOULKA:
    MAARISTAAN:

    Nedávno jsem tu nadhodil zmínku o SPÍCÍM MĚSTĚ.
    Knihu jsem dočetl a jsem z ní unešenej, tak si dovolím pár slov :-)



    "Když nad tím tak přemýšlím, tak jsem si tuto knihu koupil vlastně pro sebe, pod záminkou, že do ní Hugo časem doroste.
    Je to totiž kniha pro větší děti (na přebalu se píše, že od jedenácti let) a já si říkám, jestli i to není moc brzo.
    Ta kniha totiž balancuje na hranici dramatu a psychologického hororu a jako otce malého kluka mi nedala spát ..."

    více na blogu: http://maaristaan-detskakniha.blogspot.com/


    DINE
    DINE --- ---
    TYET: ale kdyz uz znas Moomin knizky i tu druhou serie, tak myslim ze to zvladnes, protoze uz znas ty pribehy, to jsou stejny... u nas mluvime francouzky a cesky, ale na ty Moomin se podivame v anglictine, a mala (5 let) s tim prave nema problem, protoze uz zna pribehy v francouztine nebo cestine... a takhle se uci anglicky, aniz by si to uvedomovali :)
    TYET
    TYET --- ---
    DINE: děkuju, to mě mrzí, někdy mě to hrozně štve, ta moje nedovzdělanost :)
    DINE
    DINE --- ---
    TYET: dabovany v cestine to asi ne... jinak na youtube jsou nejaky, a to vyslo na DVD v angl/nem verzi, koupila jsem to davno na amazon ale ted uz jsem to tam nenasla...
    TYET
    TYET --- ---
    BIRLIBAN: já bych to potřebovala dabovaný, neumím naglicky :(
    TYET
    TYET --- ---
    DINE: to neznám! škoda.. dá se to někde sehnat?
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    DINE: Pravda, ti u nás běžící se mi nikdy příliš nelíbili, ale ta původní serie je úplně jiná kategorie. Rozkošné to je.)..
    Moomin 18: Hobgoblin Arrives at the Party - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=bXXdiffXcuw
    DINE
    DINE --- ---
    TYET: a znas tu prvni animovani serie z 1979? myslim ze je lepsi, i kdyz taky vic tmavy a strasidelne tak spis pro vetsi deti a dospele...
    TYET
    TYET --- ---
    GABBIANO: to ti závidím, máme taky skoro všechny animovaný díly, nahraný z televize, ale i když taky nejsou špatný, k literární předloze mají daleko, já mám nejradši Šňupálka, i když můj muž o něm prohlašuje, že je to debil :))
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GABBIANO: a kterou sháníš?
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    TYET: Já je mám všechny kromě jedné (a tu nemůžu sehnat, grr!) a hádám se o ně se svým dospělým synem (chtěl by si je odvézt, ale nedám!). Už se zase chystám, až si je všechny přečtu.
    TYET
    TYET --- ---
    já mám hrozně ráda knížky o Muminech, mám asi 4, děsně mě to baví i jako dospělou :)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    Repast z [ 3WIL @ USTAV . PRO . DUSEVNE . VYSMATE ]

    Sem se to hodí spíš...












































    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam