• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    MAKU: a existuje to i v audioverzi, namluvil Vladyka. Doporučuju ;)
    MAKU
    MAKU --- ---
    GINGERCAT: Miluju Mikuláše! Dík za připomenutí :-)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    TANAIS: mým dětem se v tu dobu líbil Malý Mikuláš.
    SHORMICHA
    SHORMICHA --- ---
    TANAIS: za mě Paní Láryfáry
    Betty MacDonaldová – Paní Láryfáry | Můj Čtenářský Deník
    http://mujctenarskydenik.cz/betty-macdonaldova-pani-laryfary/
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TANAIS: jinak jsem prošla synkovy police v pokoji, kde má knížky, ke kterým se vrací (nyní druhák, tzn. knížky za poslední dva tři roky zahrnují ten věk, pro který sháníš), a k doporučení mi vyšly Uprchlík na ptačím stromě, Alenka z planety Zeme, Anička z 1.A, Naschválníčci, Draka je lepší pozdravit, Čmelák Aninka, Polní žínka Evelínka, Posledního kousne pes, Alenčina čítanka, Martínkova čítanka
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TANAIS: můj tehdy prvňák si vloni s nadšením přečetl Boj o ostrov a pak další asi tři Ransomky...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    TANAIS: tohle je první kniha, kterou sem přečetla já: http://knihy.abz.cz/prodej/o-statecnem-cibulkovi a druhá byla http://www.databazeknih.cz/knihy/alenka-z-planety-zeme-56262 - oboje mě bavilo i díky dobrejm obrázkům .. tak třeba to klapne i v další generaci :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    TANAIS: u nás jsou velmi oblíbené "večerníčkové knížky"...třeba mach a šebestová jsou i v knižní podobě výborné a dycky když to čtu, tak na pozadí slyším hlas nárožného a hrozně se u toho bavím :-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    BALAENA: to už máme přečtený dávno. Kvak a Žbluňk jsou moc hezké pohádky, ale pro menší děti. A právě spíš hledám příběhy, než pohádky samotné.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TANAIS: anebo se zkus inspirovat v nejmensi sekci na www.ctenipomaha.cz
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TANAIS: Syn nekdy mezi sestym a sedmym rokem cetl Karlik a tovarna na cokoladu
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TANAIS: od Lobela Kvak a
    Zblunk - a vlastne vsechny knizky od nej
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TANAIS: Pohadky Milose Macourka
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Dochází mi inspirace. Četly jsme s dcerkou (6 let) Ronju, dceru loupežníka, teď Luisu a Lotku, před tím děti z bullerbynu a další knížky od Lindnerový, ale sakra co dál? Kocourka Modroočka taky zná. Lichožrouty jsme poschlouchaly, ale ani jedný se to moc nelíbilo. Nějaký typy na příběhy pro 6tiletý holky?
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SEVERINE: taky se přidávám, Pú je divnej...nicméně dětem se líbí....díkybohu za školačku co už to čte sama :-)
    KEBAB
    KEBAB --- ---
    SEVERINE: Nejsi a nepomohl tomu ani Eben...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    ELANORKA: no právě že ani u něj sem se nedostala k druhý kapitole .. zkusím mu dát ještě jednou šanci (a jdu stahovat z ulozta)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: máte všechny tři Ebenovy Púy?
    U nás synek měl asi dvouleté období, kdy denně usínal u Modroočka...
    XMARTT
    XMARTT --- ---
    já jsem včera koupila naší 2 leté dceři "Pohádkové chvilky dětem do postýlky" a jsem z ní nadšená. Po hodně dlouhé době jsem narazila na novou knížku, která má jak pěkný obsah tak pěkné ilustrace...vzhledem k tomu, že s ní dcera i spí, tak se jí asi líbí taky :)
    Kniha Pohádkové chvilky dětem do postýlky | bux.cz
    http://www.bux.cz/knihy/128111-pohadkove-chvilky-detem-do-postylky.html#additional-info
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BRAMBOREENA: škrtání holt prospěje většině textů :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Můžu potvrdit k ELANORKA - Eben tu knížku (i tak dobrou) pozvedl do nadoblačených výšin. Kocourek Modroočko od něj je taky skvělý. Naše dvě nejstarší příšerky na tom vyrostly, bylo to jejich nejoblíbenější mluvené slovo, a ty písničky si pamatujou dodnes (je jim teď 13 a 15 let).
    Eben to zpřehlednil - z Púa vynechal takové ty kompozičně zvláštní pasáže s vypravěčem a Kryštůfkem Robinem a použil čistě jen příběhy medvídka, a u Modroočka zase vyházel některé redundantní postavy, takže je to celé takové sevřenější a s jasnějším vyzněním.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam