• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: máte všechny tři Ebenovy Púy?
    U nás synek měl asi dvouleté období, kdy denně usínal u Modroočka...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BRAMBOREENA: škrtání holt prospěje většině textů :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Můžu potvrdit k ELANORKA - Eben tu knížku (i tak dobrou) pozvedl do nadoblačených výšin. Kocourek Modroočko od něj je taky skvělý. Naše dvě nejstarší příšerky na tom vyrostly, bylo to jejich nejoblíbenější mluvené slovo, a ty písničky si pamatujou dodnes (je jim teď 13 a 15 let).
    Eben to zpřehlednil - z Púa vynechal takové ty kompozičně zvláštní pasáže s vypravěčem a Kryštůfkem Robinem a použil čistě jen příběhy medvídka, a u Modroočka zase vyházel některé redundantní postavy, takže je to celé takové sevřenější a s jasnějším vyzněním.
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    SEVERINE: A znáš toho namluveného Ebenem?
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    Já jsem Púovi dodnes (34) nepřišla na chuť. Jsem tu sama?
    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    BORDIGA: ech, a což teprve Medvídek pú... kolika učeným analýzám už posloužil (Pú a tao, Pú a filozofie apod.)
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    LUCYA: náhodou myslím, že k pochopení aktuální krize světový ekonomiky a konsekvencí je třetí díl Neználka naprosto geniální :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KAIRRA: s tím čtením nahlas, já jsem s překvapením zjistila, že moje hlasivky nejsou, co bývaly, a prostě dlouhé čtení nedám, dochází mi hlas. Asi bude muset Bartolomějovi časem dlouhé pohádky číst tatínek.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    mně se Děti z Bullerbynu akorát hrozně špatně nahlas četly. To je v každý druhý větě "Brita a Anna a já" a a a a a koktala jsem u toho děsně.. Ale nijak zvlášť mě nenudily, já se do toho vžiju, když vidím jak se vžívá dcera :)
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MEDVED007: jako dítěti se mi Neználek docela líbil, jen mi naši nechtěli koupit třetí díl: Neználek na Měsíci. Teď už taky vím proč.) Ale moc si to nepamatuju.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: Pipi mám docela ráda, ale Karkulín mě točil strašně. Neznala jsem ho z dětství, četla jsem to až s Matoušem a oba jsme čekali, jak bude potrestán za to, že zničil ten parní stroj a nic.


    MEDVED007: ale děti to nějak uklidňuje, já je četla až docela velká a nudilo mě to, ale mladší sestra na nich ujížděla.


    MEDVED007: jo, přesně, ten mi nesmí přes práh :-)))
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LUCYA: mě šokoval neználek...jako dítě jsem ho milovala a snad kromě toho prvního dílu je to přitom tak neskutečná propaganda, že jsem jako dospělá jen zírala a dětem nedovoluju číst než ten první díl :-)))
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MEDVED007: já si to tehdy četla pořád dokola jako snad svoji první knížku, doteď si pamatuju některé pasáže. Jako dospělého mě to teprve čeká. Obávám se ale, že to bude trochu zklamání.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LUCYA: ano, děti z bullerbynu se dají přežit...akorát je to děsně nudný, pro dospělého :-)
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MEDVED007: moment, já zbožňova Děti z Bullerbynu /přečteno nespočetněkrát/ a tam žádní zmetci nejsou
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    mě jako dospělé běhá mráz po zádech z nich václava čtvrtka (šílený sexista) a astrid lindgrenové....adorování zmetků (pipi, karkulín)
    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    Michochodem, váš názor na knihy od Sekory? Mně jako dítěti z nich spíš běhal mráz po zádech.
    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    JOKERKA: hm, přijde mi spíš, že ti vadí adorováni Nikla než on sám. Skoro bych řekl, že taky tvoříš, jinak by to nemohlo tak ležet v žaludku :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    MEDOULKA: je fakt, že pejska a kočičku syn prvně viděl (najdeš na YouTube, v nízké leč koukatelné kvalitě) a až pak jsme četli, takže to měl jednodušší.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MAKU: pejsek a kocicka ji nejak matou, zda se - z vytirani podlahy byla docela spatna:D. Ferdu nemame, no vidis, takovej zaklad.. Povídejme si ani neznám, diky.
    MAKU
    MAKU --- ---
    MEDOULKA: co klasika - Povídání o pejskovi a kočičce od J. Čapka; náš tříleťák rád taky Ferdu Mravence a pak od J. Čapka ještě Povídejme si, děti. (Dášenka K. Čapka se u nás oproti tomu zatím nechytla).
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    KEYA: prozkoumam, diky:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam