• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: mému dítěti je dva a půl, takže ta druhá mi na něj přišla ještě složitá, ale jinak tu hranici taky moc neřeším :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: premyslim, kde konci hradice detske knizky a zacina knizka pro dospele...

    I ilustrovane vcelarstvi vnimam jako detskou knizku, mozna tim komiksem

    Libi se mi obe knizky a to i pres to, ze vcely se nechystam chovat.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: ta taky vypadá hezky, Lumír je dětský, ale je tam spousta informací i pro dospělé, navíc je ta knížka prostě hezká :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: Ja mam zalusk na tuhle knizku
    Ilustrované včelařství - Yves Gustin | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/154645/ilustrovane-vcelarstvi/

    Na googlu se daji najik ke knizce i fotky.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    Já jsem úplně náhodou narazila na tohle, koupila jsem to spíš příteli, který chce chovat včely, že si to budou s B číst, ale B je tím nadšen a často se toho dožaduje
    Lumír včelaří - Aneta Františka Holasová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/187454/lumir-vcelari/

    Knížka je to vážně moc hezká.
    Chválí ji tady a doporučují dvě další, chci určitě zkusit tu zahrádku
    Lumír včelaří, Jůlinka zahrádkaří. Vychází kvalitní knihy pro děti - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/knihy-pro-deti-0p0-/literatura.aspx?c=A131111_114112_literatura_ts
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    IBERIA: ja mam rada kvaka a zblunka, tez prvni cteni
    KEYA
    KEYA --- ---
    IBERIA: U nás bylo z této edice oblíbených víc... Třeba "Já chci taky do školy" obzvláště v období vyrovnávání se s příchodem mladšího sourozence :)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    objevila jsem edici první čtení a hned první volba je u tříleťačky hitovkou http://www.albatrosmedia.cz/ja-jeste-nechci-jit-spat-d2.html je to o klukovi, který nechce chodit spát (znám), takže místo Lasse čítám Mariana a má to velký úspěch.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NIENNA:
    BEBERA: Jaro atd jsou u nás hitem už minimálně rok a hádám, že ještě dlouho budou. Chci k tomu na Amazonu dokoupit i Noc, že je zadní strana v němčině asi vadit nebude ;-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    TRISSIE: mozna by pro Tebe bylo vyhodne to v kamennem jen prolistovat, koupit na e-shopu a pak si to nechat pripravit v Horomericich na Kosmasim odbernem miste, urcite jezdis casto okolo.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    BEBERA: Tímto bych také ráda poděkovala za doporučení Jaro, Léto, Podzim, Zima.... Byla jsem přesvědčená, že to pro Lenku nebude, že když tam není co číst, tak ji to nechytne... Nicméně chvalozpěvy zde byly veliké, tak jsem půjčila v knihovně zimu...a k mému překvapení si ji Lenka zamilovala...tak jsme pak psali Ježíškovi a ten donesl pod stromeček všechny čtyři...jejich oblíbenost je značná ;-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    TRISSIE: Pokud neznáš, doporučuju pro výběr dětských knížek Maaristaanův blog http://maaristaan-detskakniha.blogspot.cz/
    Jinak u mého syna bodovaly Tam, kde žijí divočiny, Oskar a měsíční kočky, knížky o mumínkovi pro nejmenší od Tove Jansson, O Kanafáskovi, knížky o ledním medvídkovi Larsovi (Hans de Beer) - společným jmenovatelem byly velké obrázky, minimum textu a dobrodružný příběh. Potom jsem na vícero místních doporučení pořídila ještě Jaro, Léto, Podzim, Zima (to jsou A4 leporela od Rotraut Susann Bernerová), tam není text žádný, jen na zadní straně jsou pojmenované postavy, které se v knize objevují, potkávají, něco spolu ve městě zažívají. To baví ještě 3,5 roku starého syna). Není to přímo podle tvého zadání, ale třeba tě něco zaujme :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RYBKA: to vypadá dobře, podívám se v knihkupectví, až se příště dostanu do civilizace..
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    TRISSIE: U nás byl jednu dobu dost oblíbený Pohádkový dědeček https://www.kosmas.cz/knihy/149613/pohadkovy-dedecek/?gclid=CL71vLKJ-7wCFekBwwodIb8A_w Mašinky a zvířátka tam jsou, přežilo to i dětské listování :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    potřebovala bych nějaké doporučení na další knížku pro mládě (2,5 roku) - momentálně ujíždí na Kamkámkovi od Mileny Lukešové, předtím jsme sjížděli Dášeňku a Špalíček - tak něco v tom stylu, hodně ilustrací, spíš míň a jednoduchého textu, a aby se ideálně rodič nezbláznil, když bude tutéž stránku číst už po sedmé za sebou.
    A kdyby tam byly mašinky, auta a jiné dopravní prostředky, bylo by to nejlepší, ovšem jakákoli zvířátka taky zaberou. A silné stránky (ne leporelo, ale prostě ne tenoučký papír), tenké jsou v ohrožení (mládě rádo listuje a "čte" samo).
    FIFI
    FIFI --- ---
    BALAENA: teda ale ten obal knihy - mi prijde desnej, tamto byly lepsi obrazky.

    Jinak kamaradka, co to ma doma, pise, ze deti v cepicich tam nejsou, ale je tam kostičkovaná domorodka jmenem Petrzelka. Tu si jasne vybavuji, mela jsem jen cernobile ilustrace prislo mi to lepsi, nez ty z roku 2011.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    FIFI: právě že ne. ty čepičky tam nejsou
    FIFI
    FIFI --- ---
    BALAENA: aha!

    V te anotaci je vse:

    Napsat domácí úlohu o cestě k Jižnímu moři je pro dvanáctiletého Konráda velký problém. Nemá totiž potřebnou fantazii. Ale má podivuhodného strýčka, a když se přidá ještě mluvící kůň Negro Kaballo, vyřezávaná skříň z 15.století a neobvyklé datum 35.května, je o dobrodružství postaráno.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    FIFI: vida, to by zapadalo do popisu, co pozadovala NIENNA: , resp. jeji muz. Jak si to tak pripominam, tak se po tom asi v antiku poohlednu, dost me to jako malou bavilo.
    FIFI
    FIFI --- ---
    ja myslim, ze to snad vyslo naposledy, kdyz byl maly muj tata (rocnik 33), cetla jsem tu jeho knizku...pak to snad uz nevyslo, nevim..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam