• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Dinosaurům se vyhýbám, jednak mě to nebaví, druhak mi přijde zbytečné, aby se děti učily jména desítek vyhynulých tvorů... Dinosauří knihy a encyklopedie jsem přecházela tak laxně a jména četla jen na vyžádání, spíš si je prohlíželi sami... A v knihovně se podobným stojanům raději vyhýbám, to už raději osmdesátou knihu o rybách...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: B zrovna přibral dinosaury, chce číst o hodinách, které se naučil trochu, takže taky nestíháme.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Mám už strašně dlouho stejný pocit. A ještě je to umocněno tím, že kromě čtení si ještě musíme prohlížet encyklopedie ryb, zvířat, bagrů, máme teď doma dvě knížky jen o žralocích... Plus malý má rád jiné knížky než starší a musím čas půlit :(
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    FUNTL: vidíš, Pippi už vytáhnu pro Bartoloměje. Akorát můj pocit je, že prostě nestíháme číst všechno, co podle mě stojí za to a co by i on rád.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ja mel rad tohle:
    Eduard Petiška - Příběhy, na které svítilo slunce | Čtenářský deník
    http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/eduard-petiska/pribehy-na-ktere-svitilo-slunce.html
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    ANNNA: podepisuji BEBERA: tipy. U nás dost frčela i Pipi Dlouhá Punčocha, některé vtípky jsou spíš pro větší, ale ne vše. Pak taky třeba Dášeňka, jo a opravdu velký hit byl http://knihy.abz.cz/prodej/dopisy-od-felixe
    Já teda nebyla nadšená čtenářka, ale děti jo. Je tam množství obrázků a opravdové dopisy od toho králíka, takže vzrůšo.
    Chrochtík je možná nějak genderově vyhraněný - synovi se to nelíbilo (ale dostal se k tomu až tak v 6 letech), dcera (3 r, když jsme to dostali) to měla velmi ráda.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Prosím o zařazeni posledního odkazu od Bebery do záhlaví klubu.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BEBERA: Díky moc za tipy!
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNNA: Už jsem to jednou psala, ale pak se smazala, protože to nejsou vyloženě knihy na pokračování, textu je tam spíš míň, ale oba kluky bavily ty krátké příběhy od Lindgrenové - Já ještě nechci jít spát a Já chci taky do školy a pro tříletou mi přijdou docela přiměřené.

    Jinak i v těch třech letech jsme se synem rádi četli (a s druhým zase čteme) knížky i s malým množstvím textu a velkými obrázky jako Tam, kde žijí divočiny (Sendak), Ajdar (Satrapiová), Oskar a měsíční kočky, všechny díly Mumínka (Tove Janssonová) a oba kluci mají strašně rádi knížky od Pavla Čecha kromě Zahrady (napadá mě Pavouk Čenda, Velký závod)...

    Pro knižní tipy chodím nejčastěji k Maaristanovi na blog http://maaristaan-detskakniha.blogspot.cz/ , knížka je vždy pěkně popsaná, několik stránek je vyfoceno a co vyberem, to se nám líbí. Jediné, co z doporučovaných, které jsme vyzkoušeli, nějak kluky nezaujalo, byl Chrochtík a Kvíkalka.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BONEMINA: to je fakt, že občas mě to zarazilo, pak jsme o tom s B mluvili.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNAWA: No, mohla by být i horší, ale protivná mi přijde dost. Ale možná mě tam zlobí víc ty reakce okolí. Lotta něco provede, ani se pořádně neomluví a ostatní za ní nakonec přijdou s tím, že je to vlastně ok, všechno odpuštěno.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BONEMINA: trochu možná, ale strašnej? To mi neprislo.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNAWA: Lotta je strašnej prevít! A navíc jí nakonec skoro všechno projde, i když je někdy na ostatní fakt hnusná.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    PETRUSKA: Tenhle komplet je u nás ve zlatém fondu už přes rok, ale teď spíš tříletá ukazuje 17 měsíční, kde co je :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    PETRUSKA: ty jsou skvělé, jen připomínám, že první díl je Zima. Ono to na sebe navazuje.
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    PETRUSKA: Přidávám se k doporuční, na základě zdejší chvály na tyto knížky jsem je také koupila a musím říct, že hodně baví i mě. Dceři (2 roky) jsme zatím dali Podzim a Zimu (Jaro, Léto a Noc máme přichystané k dalším příležitostem), je z nich nadšená, baví jí sledovat, co která osoba dělá, jak se vyvíjí její příběh, zda bude i na další stránce, povíme si o zvycích, které se dělají v tom ročním období, hledáme ptáčka Nika, kočku Micku..., je to moc fajn, jsme z těch knížek nadšené, takže díky všem, kdo jste tu na ně dávali tip.
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Nas dvouletak miluje knizky od Rotraut Susanne Bernerové - my mame Podzim a Noc, jeste je k mani urcite Jaro, Leto a mozna dalsi. Jsou velke, plne obrazku bez textu a vzdycky tam najdem neco noveho. Doporucuju, urcite postupne koupime dalsi.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: Ale tak ta vypadá skvěle! Díky :-)

    QUAACA: Od Grimmů tu máme jednu velmi oblíbenou sešitkovou Sněhurku, a až na samotné finále (na bále obujou macechu do rozpálených střevíců, a ona v nich tančí, dokud nezemře. The end) je to v mezích mé tolerance...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANNNA: Lotta z rostacke uličky, Astrid Lindgrenova. Hlavní hrdinkou je tříletá holcicka.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam