• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    SEVERINE: toho lakaji na mince
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    SEVERINE: si z nich něco vyrobí, ne ?:)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    IBERIA: nj, ale co s perlama u kluka .. hm :-/
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Doporučuju projekt městské knihovny (Praha) sbírání perel. Nevím, jak se to přesně jmenuje, ale funguje to tak, že se dítě/zástupce dítěte zaregistruje, dostane seznam knih k přečtení a knihy postupně pročítá. S každou zapůjčenou knihou dostane seznam otázek (porozumění textu) a za jeho správné vyplnění dostane perlu a za vyplnění nadstavbových otázek knihovnickou minci. Z perel pak čtenář dostane na konci roku náhrdelník a za mince si bude moci koupit nějakou drobnost. Zatím čtu s pětiletou Malého poťoucha, protože mnoho knih pro malé děti v seznamu nebylo, ale paní knihovnice mi říkala, že tam určitě tituly pro menší doplní, že je o projekt zájem i u předškoláků.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    MAARISTAAN: hezký, je fakt, že jsem se koukala na ukázku a chtělo se mi z toho spát hned :-)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    MARKYSHA: Nakladatelství Kniha Zlín ji rozdávala knižním blogerům a dělala "výzkum".
    Tady jsou výsledky: http://www.knihazlin.cz/...m_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2015-12-14-TestKralicek
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ANNNA: Neboj tahle fáze přejde, já s ním udělala dohodu, že přečtu dvě kapitoly omílané knížky (Vítek nebo Ferda mravenec) a jednu kapitolu z nové.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: My jsme zatím ve fázi: "...takže měla na zádech místo sedmi teček patnáct. Ta brečela! Hotovo, konec knížky." - "Ještě jednou od začátku!!!"
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    EUCHENIE: Znám, ale to nebylo ono, mě bavilo to zkoumat, přemýšlet, jestli to bylo takhle nebo úplně jinak....
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    MARKYSHA: Sek a Zula znáš? To si pamatuju ještě z mýho dětství, tak jsem poskočila radostí, když jsem to objevila v knihovně.)

    KOMIKS: Jaderné zbraně pravěku neboli Sek a Zula - Neviditelný pes
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/...li-sek-a-zula-frp-/p_kultura.aspx?c=A101224_203544_p_kultura_wag
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA:
    MARKYSHA: mě dinosauři nikdy nelákali, ale teď mi to vlastně přijde docela dobrý :-D
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BEBERA: Tak to já jsem do pravěku fanda, takže teď jsem v sedmém nebi:)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Však já neříkám, žes ho tlačila, ale že já jejich přání tímto směrem spíš kvůli sobě cíleně ignorovala...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: ja ho do nich netlačila, dvě děti je minulý, tak teď holt to nevyslo. Ale nakonec to neberu ukorne, ona historie Zeme je taky zajimava.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Dinosaurům se vyhýbám, jednak mě to nebaví, druhak mi přijde zbytečné, aby se děti učily jména desítek vyhynulých tvorů... Dinosauří knihy a encyklopedie jsem přecházela tak laxně a jména četla jen na vyžádání, spíš si je prohlíželi sami... A v knihovně se podobným stojanům raději vyhýbám, to už raději osmdesátou knihu o rybách...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: B zrovna přibral dinosaury, chce číst o hodinách, které se naučil trochu, takže taky nestíháme.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Mám už strašně dlouho stejný pocit. A ještě je to umocněno tím, že kromě čtení si ještě musíme prohlížet encyklopedie ryb, zvířat, bagrů, máme teď doma dvě knížky jen o žralocích... Plus malý má rád jiné knížky než starší a musím čas půlit :(
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    FUNTL: vidíš, Pippi už vytáhnu pro Bartoloměje. Akorát můj pocit je, že prostě nestíháme číst všechno, co podle mě stojí za to a co by i on rád.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ja mel rad tohle:
    Eduard Petiška - Příběhy, na které svítilo slunce | Čtenářský deník
    http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/eduard-petiska/pribehy-na-ktere-svitilo-slunce.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam