• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: Jasně, tuhle jsem zkoušel, taky se mi moc nelíbí, ale asi bude stačit. Díky.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GORMIE: My máme tuto https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.pmq.game.abeceda&hl=cs , není to žádný zázrak, ale oběma klukům se líbila, tipuju hlavně proto, že je neustále chválí, jací jsou šikulkové... Zkus bezplatnou omezenou verzi s několika písmeny a uvidíš... Ale koukám, že už jsou i jiné...
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: A tip na tu aplikaci na tablet bys měla?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BEBERA: Což mi připomnělo Ronju, dceru loupežníka, ta by se taky dala zkusit :-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    THURINGWETHIL: Tu jsem jako holka zbožňovala, ale řekla bych tak v jedenácti? Mě ještě napadla Heidi, děvčátko z hor, zkusím se na ní v knihovně podívat...
    THURINGWETHIL
    THURINGWETHIL --- ---
    BEBERA: Já tedy ještě měla ráda tohle: http://www.databazeknih.cz/knihy/male-zeny-male-zeny-34665?c=all , ale taky nevím, jak by to fungovalo.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    A jinak tedy nejlepší na naučení písmen je cesta do školky, během které je nutné přečíst každou dopravní značku a každý nápis, což spěchající matka z nějakého záhadného důvodu těžko snáší. Každé ráno. Zabít. :)))
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GORMIE: Na naučení písmen u nás dobře zafungovala dětská aplikace v tabletu, syn to bral jako hru a ne jako učení. Šmalcova abeceda se mi líbila, ale nějak jsme netrefili vhodný čas a syna nezaujala. Tablet pokryl veškerou jeho potřebu poznávání písmen...
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: O naučení písmen.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GORMIE: Jde ti vyloženě jen o naučení jednotlivých písmen, nebo o první čtení?
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Krákorku máme, ta se moc s úspěchem nesetkala, asi to chce něco víc cool. :)

    ATUARFIK: Tohle vypadá dobře, to by mohlo fungovat!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    GORMIE: U nás je velký hit Šmalcova abeceda http://www.baobab-books.net/smalcova-abeceda
    Velké a malé písmeno, celostránková ilustrace, básnička, hádanka. Existuje k tomu i pexeso.

    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: Tohle je docela hezký, ke každému písmenku je tam básnička, i nějaké úkoly myslím http://knihy.heureka.cz/krakorcina-abeceda-kocmanova-leblova-schulzova/
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Poradí mi někdo nějakou knížku pro předškoláka na učení písmenek?
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    Já jako dítě milovala Paní Láryfáry od Betty McDonald. Bylo to prdlý a legrační a ten výchovnej aspekt mi asi tehdy nedocházel, protože mi důležitější přišlo, že má paní Láryfáry lustr čouhající ze země.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    GORMIE: přesný zápletky si teda nepamtuju, ale Pipi - překvapivě - miluju :) holt každej jsme ňákej
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Verneovky jsou zoufale rozvleklé, váhala bych nabídnout je knihomolovi, natož holce, kterou čtení nebaví.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    EUCHENIE: Já jsem Vikinga Vika četl až teď v dospělosti se svými dětmi a nelíbilo se mi to vůbec, jsou tam takové ty polononsensové zápletky, jako že zlí vikingové mají červené oči, což je podle hodných vikingů nefér, takže jim zatrest prodají falešné modré meče atd. Trochu mi to připomělo Pipi, kterou taky nemám rád. Děti to taky moc nebavilo.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    EUCHENIE: Nemá právě žádné zřejmé zájmy, jediné nejblíž zájmu je občasné venčení sousedovic psa. Chtěla jsem na to jít tedy přes zvířátka, objevila jsem v knihovně jakousi růžovou holčičí knížku s příběhem o zvířatech, ale bylo to tak zoufale psané, že jsem ji vrátila. Půjčila jsem v knihovně hromadu knížek podle zdejších tipů a ty starší (Lindgrenová, Vlaštovka, Aranella pirátka a možná i ten Viking Vik (ten má dost malá písmena, toho jsem si nechala) apod. a ani vzdáleně nezmiňují Verneovky) se obávám vůbec nebudou fungovat. Když porovnám jejich sloh se slohem Filína Fildy, je to úplně jiný svět, asi jako srovnávat Financial Times a Blesk... Navíc pro dítě, které je zvyklé neomezeně konzumovat televizi, bude čtení asi opravdu "zbytečná" námaha, padla na mě z toho taková marnost. Uvidíme, co mi řekne za nějaký čas, jestli se pustí aspoň do jedné knížky, nebo mi je vrátí netknuté...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    EUCHENIE: Už ji máme doma půjčenou, teď čteme Tappiho ze Šeptajícího lesa, to mě moc nebaví, pak jdeme na Vikinga Vika... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam