• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: děláš dobře, je skoro lepší jak Mapy a to je co říci.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: Znam, nemam pac vysla nedavnou a ano je uplne uzasna. Uz si na ni moooooc tesim
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    JANISKA: Já Plachého kresby miluju a Mistr sportu se u nás doma stal instantní klasikou. Líbí se mi, že nejde jen o otrocké ilustrace, naopak jsou promyšlené a vždycky je tam něco navíc. Tetu máme taky. A chystám se pořídit i tohle: http://www.meander.cz/maly-humorista
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Naše dvouletá si v knihovně sama vybrala "Mistr sportu skáče z dortu" a je to teď u nás už třetí tejden hroznej hit. Je to v zásadě sbírka současný lidový slovesnosti, kde převažujou dětský říkanky a hrátky. Většinu z nich si pamatuju z doby, kdy jsem sama byla na základce. Texty jsou doplněný ilustracema Jaromíra Plachýho, který bejvaj cíleně hodně "doslovný", ale překvapivě to nepůsobí lacině a je to fakt legrace číst i pro mě. Celkově knížka vypadá na první pohled jako chaos, obsahuje i dost metatextů, ale malý to kupodivu nevadí
    Mistr sportu skáče z dortu | Meander
    http://www.meander.cz/mistr-sportu-skace-z-dortu

    Mimochodem Plachýho ilustrace podle mě dost přispěly i tomu, že druhou nejoblíbenější knihou básniček je u nás doma Tetovaná teta Daniely Fischerový.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    QUANTI: Nám se to samé stalo u Petra Pana - té knihy ve velkém,možná snad i A3 formátu,s celostránkovými ilustracemi. Tam jsem to fakt nečekala. Taky jsme to nedočetli.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MAGGIE: ...mají v LK za 49 korun, kdyby potřeboval někdo přesvědčit ;)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ad nechuť ke čtení - co zkusit třeba Bílou paní na hlídání? http://www.albatrosmedia.cz/tituly/16384166/bila-pani-na-hlidani/
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    QUANTI: Jojo, bohužel u dětskejch knížek je tohle problém celkem často. Někdy se to, že se jedná o adaptaci/krácenou verzi, nedočteš ani v tiráži.
    LENIEUX
    LENIEUX --- ---
    ANNNA: Jojo, ta se našim dětem taky líbila :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Doporučujeme Pidibabku z Brd ( https://www.kosmas.cz/knihy/209524/pidibabka-z-brd/ ). Moc milá knížka z prostředí lesa a školky, krásné ilustrace, příjemný rozsah pro dítě, které už zvládá čtení na pokračování, ale ještě ne úplně dlouhatánské knížky - tohle je tak na 3-4 delší seance ideální.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVED007: já je mám všechny, na nic jsem si doteď nemohla stěžovat, jen tenhle "výbor" je fakt zákeřnost.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    QUANTI: já z Alberta v Pá brala knížku....Dějiny Čech očima psa....nebo tak nějak....a musím říct, že jsem byla překvapená, jak je to příjemně napsané. Naše holky už jsou větší, takže kocour Modroočko pro ně fakt není (a navíc ho máme), ale tohle mi přišlo jako knížka pro malé i větší a naše holky byly taky nadšené.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MASOUMEH: Díky moc... :-)
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    NIENNA: Máme ju, je Ok.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: řešením by bylo tam dotáhnout Lenku, ale to by zase nemělo to Vánoční kouzlo... :-(
    QUANTI: To zní optimisticky... díky...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: :-) No, to jo... když jsem pak četla dál, tak mi došlo, že Lenka fakt nekecá a něco tam chybí (docela dost podle jejího komentáře a z logiky věci taky). Ale teda s ohledem na to, že byla účastna čtení jen na návštěvě, tak jsem nějak nepředpokládala, že udržela správé pořadí kapitol... a tvrdila jsem jí, že to určitě bude jinde... :-(
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    QUANTI: kecám, moje stará verze má 112 a ta tvoje linkovaná podle všeho taky. Takže bych se nebála.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    podle mě kdyby to takhle prodávali, tak jim to lidi hodí na hlavu.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NIENNA: zkus to prolistovat někde v knihkupectví a koukej především na počet stran. Mělo by jich to mít kolem 200 a ne 70. Ale myslím že to poznáš i bez detailní znalosti, prostým prolistováním uvidíš, že je tam mnohem víc kapitol atd.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NIENNA: já ji měla a ještě si to pamatuju, aspoň rámcově... ale hlavně i ty narážky v textu na něco, co tam vůbec nebylo, to je peklo pro kohokoli, kdo aspoň trochu vnímá... Zelenoočka je podle toho těhotná asi tři dny, a tak všechno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam