• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Děkuju všem za tipy, postupně se na všechny podívám. Zatím jsem vytáhl "Tatínek píše paměti', to je srdcovka mého dětství a víceméně odpovídá požadavkům, co jsem tu předestřel.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: A Prázdniny blbce číslo 13 (taky Kratochvíl). Nebo tohle http://www.albatrosmedia.cz/tituly/38178867/dostante-me-ven/
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Poseroutky má starší syn přečtené i pozpátku, takže pro společné čtení musím hledat jinde.
    Čecha už jsme taky kompletně přečetli.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: A co Poseroutkové? Kluci to většinou dost žerou.
    LORAIN: O čertovi jsme nedávno četli, dětem se to líbilo tak nějak normálně, ale mě to úplně uchvátilo :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    RYBKA: od Kratochvíla měl u nás největší úspěch Modrý poťouch

    Jinak je oblíbený Jakub a Jáchym a pak knížky P. Čecha - O čertovi apod.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Aha, Pachatelé dobrých skutků, na to už jsem kdysi taky koukal. Dobrý tip.

    FORDOVA: To jsem četl, ale taky to není to, co hledám, má to delší kapitoly, a je to takové popisné. A minimálně v tom vydání, co mám doma, nejsou klasické ilustrace. Jen opakující se obrázky náhodných králíků rozeseté po stránkách.
    FORDOVA
    FORDOVA --- ---
    GORMIE: Richard Adams: Daleká cesta za domovem. Je to naprosto skvělá kniha.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: Ještě koukni na Miloše Kratochvíla - Kouzláci, Bouráci... je jich asi 5 dílů.
    No, kdybys měl nouzi, vždycky si můžeš vzít Heidy :-D
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    NIENNA: U nás se medvěd taky líbil (vloni ve věku 7 a 4).
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    NIENNA: To taky nevypadá špatně, díky.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    GORMIE: Co tohle? https://www.databazeknih.cz/knihy/no-jo-medved-176893
    Mám holky mladší (skoro šest a skoro dva roky), ale jsou tam přiměřeně krátké kapitoly, dobře se to čte a nás to baví všechny tři (ale teda rozhodně to není fantasy nebo tak něco).
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: Ten naprosto nezapadá do toho, co potřebuju. Jsou tam dlouhé kapitoly, popisy, složitější děj, hodně dialogů ...
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    TRISSIE: Ano, ta je přesná. Jenže tu už jsme bohužel četli.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GORMIE: Harryho Pottera už máte přečteného?
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Jo a ještě by bylo dobré, aby to bavilo i mě, zapomněl jsem dodat. :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MAGGIE: Krátké kapitoly, obrázky, jednodušší děj. Štorcha fakt ne. :) I když Burianovy ilustrace jsou samozřejmě skvělé. Na Bratry Lví srdce jsem zapomněl, ta je dobrá - až na to nabádání dětí k sebevraždě. ;) Do Narnie se mi moc nechce.
    Četli jsem Howlův putující zámek, to není špatné, i když je to poněkud šílenost.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    anebo co Štorch a Lovci mamutů, Minehava, Osada Havranů, Hrdina Nik apod.? Ale to nesplňuje podmínku fantasy. A taky od Lindgren Bratři Lví srdce, to je úžasně napínavá kniha, fakt pecka!
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: Warrena naše mimina zbožňují a už se nemůžeme dočkat, až vyjde někdy na jaře překlad druhého dílu - k tomu vřele doporučuju celého Walliamse (přečetli jsme už velkou část jeho tvorby pro "děti" a pokaždé super - teď čteme Nejhorší děti na světě, což jsou krátké příběhy, před tím Půlnoční gang, Babička drsňačka, Pan smraďoch atd. - všechno super, možná jen Malý miliardář není až tak "vtipný" a napínavý). Nebo bych zkusila třeba Narnii? Ta je krásně dobrodružná, i když pro zaryté nevěřící možná až moc v některých fázích křesťansky vyhrocená.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Williams je trochu něco jiného. Dahla moc nemusím, kromě Karlíka. Na Křečkosaura se podívám. Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam