• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    PETRUSKA: Krátké pohádky pro unavené rodiče :-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Četli jsme teď s kluky Modrý poťouch,je to útlá knížka s krátkými kapitolami. Je o tom, jak na lidi sedají různé potvory jako Záviďka, Lakomidlo nebo ten Poťouch a mění lidské chování k horšímu. Vidí je jen jeden stařík a holčička. Je to takové dětské,ale bavilo to jak petileťáka,tak i toho sedmiletého. Dost si o tom i chtěli povídat...Doporučuji.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    HYPERION: Ale no toto! Kliknu na odkaz, začtu se, nadchnu se a TEĎ MUSÍM PŮL MĚSÍCE ČEKAT, AŽ TA KNÍŽKA VYJDE!!!
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Já se přidávám k doporučení Macourkovejch pohádek, bavíme se u toho s mužem oba a dcera je taky nadšená.
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Diky moc za tipy, omrknu to a asi taky projdu svoji knihovnicku u nasich. Takovyho Kvak a Zblunka jsem tam mozna mela taky..
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    PETRUSKA: Ještě mě teď napadla Dobrodružství pavouka Čendy.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PETRUSKA: v tomhle věku u nás bodovaly Pohádky po telefonu a Včelí medvídci - obojí krátké tak akorát, aby děti udržely pozornost.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    PETRUSKA: Kvak a Žbluňk
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    PETRUSKA: mám prakticky stejně starý holky a namátkou, co teď frčí: od klasik alá Perníková chaloupka po Hildu (komiks, btw. dík místním za tip!). Teď zrovna máme spíš fázi zjednodušených verzí zahraničních klasik nebo animáků: Sněhová královna, Tři prasátka, Příšerky s r. o. , Locika, nebo Sněhurka a tak, záleží, co nám v knihovně zrovna přistane pod rukama. Pak třeba taky Nezbedníci, Macourek, krátký knížky od Lindgrenový (Dráček s červenýma očima), Medvěd Wrr...
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Doporučili byste mi prosím nějaké hezké pohádky pro 4 a 2 roky staré děti? Potřebuju krátké pohádky na čtení před usnutím.. žádné drasťárny. Dostali jsme nedávno klasiku - Koblížek, Kůzlátka, Hrnečku vař a ty úplně žerou, ale ja už toho mám dost a chtěla bych něco novějšího, ale v podobném duchu. Děkuju moc!
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    TANAIS: Taky díky za tip, zkusíme.

    Jinak u nás se ujal ten Proktor, 4leťák už si vymohl další díl (Doktor Proktor a vana času) a pořád je to baví všechny (i 6 a 8letou).
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    TANAIS: To vypadá dobře, díky za tip!
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Vřele a jednoznačně doporučuji sérii Dračí srdce

    Dračí srdce 1: Velká zkouška | Albatrosmedia.cz
    http://www.albatrosmedia.cz/...fpqG--1SSzWD-M3Y9zYPesuTSYRm87rStAEefQ0Y7EsLc7lfl2AXrRZgaApauEALw_wcB

    Krásné ilustrace, čtení bavilo i mě, kluci (6 let) byli nadšení. Příběh o dracích, který se ale bude líbit i holkám. Trochu jsem se bála toho, že si to bude hrát na Škyťáka, ale je to odlišné, nesnaží se nijak tento příběh kopírovat. Všech sedm dílů je super, krátké kapitoly plné děje, dobrý překlad a občas jsem ani já nevěděla, co tedy bude dál :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    HYPERION: vyjde to az na velky jarni ctvrtek, 15.3

    Velký knižní čtvrtek
    https://www.velkyctvrtek.cz
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Tak "Tatínek píše paměti" jsme nakonec vzdali. Je to fakt úplně o ničem.
    Nakonec jsem si vzpomněl, že mám už dlouho v záloze Kroniku rodu Spiderwicků a zatím to vypadá na velký úspěch. Navíc je to přesně to ideální čtení před spaním, co jsem hledal: krátké kapitoly a v každé se stane něco napínavého.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    dočetli jsme Garpíškoviny (dárek) a musím říct že jsem dlouho nečetla nic, co by mi připadalo tak pitomý. Plýtvání papírem, z mého pohledu...
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Dívka, která upíjela měsíc získala Cenu Johna Newberyho za nejvýznamnější knihu pro mládež a řada význačných časopisů a předních světových knihoven ji vyhlásilo nejlepší knihou roku 2016.

    XB-1 » Dívka, které v krvi koluje magie (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/barnhill-divka-ukazka/
    SONA1
    SONA1 --- ---
    JANISKA: Booko jsem nadšeně nainstalovala, hned jak jsem se o ní dozvěděla, ale přesně, měla dost technických much, tak žel zas letěla. Je to škoda, ta idea se mi líbí. Třeba to za čas zkusím, jestli se nezlepšila.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    NIENNA: Tak to jsme na tom byly stejně. Většinu jeho knih jsem četla několikrát :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    RYBKA: :-D Jo, ta je taky super (co si pamatuju). Ale já měla Foglara moc ráda... a ráda jsem četla... Asi to zase zkusím...ale mám obavy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam