• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    PISISKVOR: Ono hodně pomáhá, když už má dítě tu čtenou/vyprávěnou pohádku zažitou. Mojí dceři se nejlíp usíná prostě u toho, co zná prakticky nazpaměť. Třeba když dostane novou audioknížku, potřebuje si ji "oposlouchat", takže (pokud netrvá na jiném postupu) jí ji pouštíme vždycky aspoň tak desetkrát přes den a až poté na noc. Ono je to logický, když člověk něco nezná, zajímá ho to, a tak spíš nastraží uši, než že by vytuhl. V tomhle mi vlastně připadá čtení i výhodnější než vyprávění spatra, protože to člověka spíš svádí opakovat stále tentýž text.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    PISISKVOR: U nás byl tou dobou velmi oblíbený Jakub a Jáchym. A pak knihy typu Barvy nebo Knížka (autor Hervé Tullet).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PISISKVOR: Ja bych vybiral klicova slova: pohadka, baje, povest, detska encyklopedie, rikadla, rozpocitavadla atp.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PISISKVOR: skáče s panáčkem, to by mě nenapadlo teda :D u nás dost frčí klasické pohádky. Mám Google Play Music, tak jsem si tam stáhla, co tam bylo - miluje Smolíčka, Otesánka, Kocoura v botách, Janíčka s voničkou, Slepičku a kohoutka, Šípkovou Růženku, Perníkovou chaloupku...
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    QUANTI: aha! a muzu se zeptat, co konkretne u vas frci?
    jakoze cteni z knizky pri usinani, to je u nas zatim v zacatcich (donedavna se darilo ze usinala sama, ted je to bohuzel minulost). az na 1 pripad, kdy byla nemocna a po hodine cteni teda slavnostne usnula vycerpanim, ji to vzdy akorat probere (a to si svitim mobilem tak, ze ho mam polozenej na brise uprostred te rozevrene knihy, a ona ho prakticky nevidi, coby zdroj svetla). zacne po mne lozit, koukat do knizky, komentovat cisla, pismenka, pripadny obrazky, no se spanim to nema nic spolecnyho, vydrzi takto nekonecne dlouho a zatim u toho nikdy neusnula. takze muj cil je pohadky si osvezit a na usinani necist, ale vypravet. jsem totiz v tomto romantik a idealista (a taky mam to decko zatim jedno, diky cemuz se s nim muzu vic crcat, ze), takze mam predstavu vzpominky na detstvi, kterak me uspavala babicka vypravenim a zpivanim pohadek, a zatim me popravde nenapadlo tu audioknihu na uspavani zkusit.
    ale to co pises, to zni dost nadejne, hlavne za chvili tu bude dalsi, takze asi nema smysl ji ted zvykat na to, ze tam s ni pri usinani lezim a vypravim ji, tento krok muzu rovnou preskocit, asi...
    (frustrace pro me je, ze kdyz s ni usina muz, od jiste doby si veme na pomoc nintento a sluchatka, a ona kouka kterak tam muz "skace s panackem" a u toho usne).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PISISKVOR: nevím přesně odkdy, ale určitě ve třech už náš mladší třeba s audioknihami usínal - pokud ne přímo teď, tak se to blíží. Teď je mu 3,5 a často je vyžaduje i přes den.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    muzu poprosit o rychle a osvedcene tipy na knihy pro 2,5r holcicku?
    urcite se to tu resilo mnohokrat, trochu jsem filtrovala, ale nemam ted pro to uplne prostor, potrebuju to co nejrychleji nahazet do kosiku.
    mame takove ty veci Co se deje na jare/v lete/po cely rok/v noci/v lese atd. (nebo se to jmenuje jen Jaro, Leto, uz nevim, vsichni urcite znaji), to melo velky uspech, ale po roce uz je to okoukano. Rok v lese uz mam v kosiku, zvazuju i ten Rok na venkove. neco dalsiho z teto kategorie?
    pomalu se zacina chytat na cteni pohadek, zatim jedeme nejakeho toho Erbena, Capka a dalsi klasiky, co tu mam jeste z detstvi.
    moznosti je prehrsel, objednavam z netu takze bez prohlizeni, a chci se vyhnout zbytecnym nakupum (divam se, ze tech titulu je nekonecno).
    rada bych nejake dalsi pohadky, s ilustracemi nebo bez, neco rychleho pred spanim, stejne jako nejake ty knizky pouze s obrazky, jak jsem zminila vyse, neco na vysvetlovani (ale ne ty uplne trivialni typu Minipedie, neco komplexnejsiho, na cem se da dobre vysvetlit jak funguje svet, ale zas to nebude prilis, jako Vesmir pro deti, to jsem posledne trochu prestrelila:), i kdyz zajem prohlidnout si to je, ale na to spravne vyuziti si to precejen pocka).
    s audioknihami jste prosim zacali kdy? zatim nepotrebuju kupr. vyplnovat cesty autem atd., spis jestli je mozny, ze ma nejaky potencial pustit to doma jen tak, na pozadi, ze to male decko to bude nejak vnimat (krom toho, ze se v nasem pripade dost mozna zacne dozadovat hudby k tanci misto toho:)
    diky!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Ja se taaak tesim, dnes si snad pro ni pujdu
    Stromy - Socha Piotr | Knihy Dobrovský
    https://www.knihydobrovsky.cz/...24567?gclid=EAIaIQobChMIzNeTsrT73QIVUuR3Ch2j2wCNEAQYASABEgJilPD_BwE
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MICANA: Též doporučuji.
    MICANA
    MICANA --- ---
    Vřele doporučuju knžku Překlep a Škraloup. Koupila jsem to náhodou, když nám došlo čtivo, a byla to trefa. Radost pro děti i pro rodiče, četli jsme s šestiletým a čtyřletým a chechtali jsme se všichni ("hovnivál Mořic, vítěz mistrovství v klusu v trusu" u nás frčí doteď). Chytře a vtipně napsané - příběh sice maličko pokulhává, ale prostředí skřítků, co se pracovně zabývají koloběhem rozpadu pozemských věcí, je skvěle propracovné a člověka nutí přemýšlet. Odehrává se v mile zpracovaných kulisách smradu, hniloby a plísně, což se dětem velmi zamlouvalo. Taky je to bezvadně ilustrované. Klidně to mohlo být delší, nebo bych si střihla další díly.

    Překlep a Škraloup - Barbora Klárová, Tomáš Končínský | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/221348/preklep-a-skraloup/
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    https://www.databazeknih.cz/knihy/o-puclikovi-6222 O Puclíkovi 365 krátkých příběhů s hezkými obrázky - vhodné na čtení před spaním.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: Prave, taky mě to překvapilo a je to i pro nás jazykove tak akorát, občas nějaké obraty, co ještě nezná, třeba dnes “postavit si hlavu”
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: ta je fakt pěkná, ty kvizy navic testují čtenářskou pozornost. A to je knihy o zvířatech ze zoo obvykle nemusím.
    FIFI
    FIFI --- ---
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    LANTHAL: a má to super ilustrace...taky jsme četli s osmiletým...snad už 3x
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Olga Černá: Klárka a 11 babiček
    jsme tak ve čtvrtině knížky, ale jakože wow
    kluk ve třetí třídě už se mi u toho chechta
    holka v první ještě ne, ale poslouchá se zájmem

    a mně se to líbí velmi moc, trochu mi to připomíná Bullerbyn, ale ještě ostřejší a přímější humor
    no rozhodně pěkné čtení, i pro dospělé, doporučuju

    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    chtěla bych doporučit překvapivě fajn knížku Hvězdy v pražské zoo - je to fakt hezky psané, takové akorát dlouhé, zábavné, jsou tam kvízy, hezký poměr mezi obecnými informacemi o zvířeti a konkrétní povahou/osudem/specialitami konkrétního kusu. A pěkné a zábavné ilustrace, u každého zvířete je básnička. my to čteme s druhákem.

    strom

    Hvězdy pražské zoo
    https://eshop.zoopraha.cz/tiskoviny/knihy/hvezdy-prazske-zoo.html
    FIFI
    FIFI --- ---
    GORMIE: asi podzim 2019
    LADY_MYSKA: tak tady se nic neví..
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    FIFI: Neví se to. :) Díky!
    FIFI
    FIFI --- ---
    GORMIE: ja myslela, ze se to vi:) rikal to i 20.cervence v radiu, byl hostem Lucie Vyborne, tady se to da i pustit
    Vznikla nová Stínadla? Děti potřebují dobrodružství, říká autor úspěšné Prašiny | Radiožurnál
    https://radiozurnal.rozhlas.cz/...la-deti-potrebuji-dobrodruzstvi-rika-autor-uspesne-prasiny-7569797
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    FIFI: Tak to je výborná zpráva
    FIFI
    FIFI --- ---
    GORMIE: a autor pise druhy dil, bude asi pristi rok
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Ještě k těm Foglarovkám: vřele doporučuji knihu Prašina, je to opravdu moderní foglarovka se vším všudy, Záhada hlavolamu pro 21. století, chcete-li. Starší syn to zhltnul jako malinu - a já taky.

    Prašina - Vojtěch Matocha | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/239935/prasina/
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    IBERIA: spise jako osobni odpocinek, dalsi dil by mel vyjit pristi rok
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam