• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Pátrání po dětském sci-fi pokračuje. Znáte někdo Jirkův tajný klíč k vesmírů (případně pokračování) od Lucy a Stephena Hawkingových? https://www.kosmas.cz/knihy/206654/jirkuv-tajny-klic-k-vesmiru/

    Listovala jsem dneska v knihkupectví pokračováním (první díl bohužel neměli), a vypadalo to velmi nadějně. Příběh (asi mírně vtipný) prokládaný info stránkami. S chutí bych si to přečetla, ale nevím, jak moc to dá 6,5 leté dítě ;) Oficiální věk je 9+, v téhle kategorii už čteme často, ale zas tohle je asi trochu jiná liga...
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    ANNNA: To je u nás velice oblíbené. Dokonce se teď do toho znovu pustil dvanáctiletý. Myslel jsem, že to pro něj bude moc dětské, ale evidentně není.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Update děti a sci-fi:

    V knihovně jsem narazila na toto, a děti (6 a 4) jsou nadšeny mocně https://obchod.portal.cz/detska-literatura/viktorka-a-vesmirna-dobrodruzstvi/

    Představovala jsem si to trochu jinak, pravda, ale jako první expozice tomuto žánru to myslím účel plní dobře ;) Vesmírná loď - checked, barvití mimozemšťani - checked; roboti a zblázněná umělá inteligence - checked; meziplanetární nevinná romance - checked... a to jsme teprve ve třetině knížky!
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    (Relativně optimistické) výsledky aktuálního průzkumu dětského čtenářství: https://ct24.ceskatelevize.cz/...bclid=IwAR3WNo0aJJtFI5tTcAVVcaXDh9a2QHc4luu5LMIc6g5WlY0C2QSBGleXiIs
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    FIFI: Trilogie? Skvělé zprávy, díky!

    K filmu jsem dost skeptický, ale třeba mě Vodrážka překvapí ...
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GIOMIKY: Velké pohádky Radia Junior nám zachránily psychické zdraví v průběhu promaroděného prosince!
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tak hlásím, že u nás mojí roli pomalu přebírá Radio Junior.
    Především četba na pokračování od 20:00,
    linka důvěry od 19:00, pohádka od 19:30
    a hajaja 19:50.
    FIFI
    FIFI --- ---
    JANISKA: Dvojka bude pravdepodobne v rijnu 2019.

    A dnesni zprava od nakladatele:
    O čtvrti jménem Prašina se říkalo leccos, ne všechno byla pravda.“ Pravdou je, že na podzim 2019 vydáme druhý díl, který už Vojta Matocha napsal. A odrovnal nás. Trilogie se uzavře na jaře 2020. Jo a ještě: Film čekejte v kinech v roce 2021. Prašina bude celovečerním debutem pro Štěpána Fok Vodrážku, který na sebe poprvé upozornil krátkým filmem The Deal. Byl nominován na Young Director Award na festivalu v Cannes, na Berlin Music Video Awards a v České republice na cenu Anděl za videoklip Kilovej Bůh pro Vladimira 518. Režijně se podílel i na dokumentárním cyklu Kmeny. Produkce Bionaut, v níž snímek vzniká, stojí za oceňovanými filmy Pouta či Vendeta nebo seriály Svět pod hlavou a Mamon.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Trochu se zpožděním jsem se pustila do Prašiny a jsem fakt nadšená. Po dlouhé době nějaká próza pro danou věkovou kategorii, kde je v centru fakt vyprávění příběhu, a ne autorovo ego (zdravíme Stančíka), a kde na druhé čtení odhaluju řadu drobností, které knížce další plusové body přidávají. A díky zdejší diskuzi vím, že se můžem těšit na druhý díl, paráda.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    QUANTI: já taky. moje druhá samostatně přečtená kniha, a další díly ji brzo následovaly.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Alenku jsem milovala :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BALAENA: Brontosaurus included! Skvělý tip, děkuji, určitě zkusím sehnat ;)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNNA: co Alenka z planety Země?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Napadá vás nějaké pěkné sci-fi pro děti na předčítání? Dceři je šest, zvládne ledasco... Dneska mě přistihla s Artemis v ruce, a učarovalo jí, že je to o "holce, co žije na Měsíci"...
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: jasně, jsou to 4 menší knihy v boxu, na stránkách KOSMASU je to uvedeno až úplně dole:


    Bibliografické údaje


    Název:Jaro, Léto, Podzim a Zima v kostce
    Autor:Bernerová, Rotraut Susanne
    Nakladatel:Paseka
    EAN:9788074329456
    ISBN:978-80-7432-945-6
    Ilustrace:Bernerová, Rotraut Susanne
    Popis:4× kniha, 1× Pouzdro, lepená, 56 stran, česky
    Rozměry:15,1 × 19,6 cm
    Rok vydání:2018 (1. vydání)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FIFI: takze se jedna rocni doby v boxu?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: už to máme nachystaný pod stromeček ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam