• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: Je to určitě následující rok. Miminko (narozené na Jaře) už je batolátkem, a po městě běhají odrostlá koťata ;)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    COQUINE: oni to tam fakt maji blbe, holt. V zimě treba začíná výstavba školky, kterou pak na podzim otevřou a tak. Plus spousta příběhu, které se v tom dají vysledovat.

    JANISKA: je fakt, ze Noc se odehrává v létě, ale paní z jednoho příběhu, který se rozvíjí během ročních období, je v něm těhotná, což v Létě jeste nebyla :-) To mě mate.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    COQUINE: Jojo, já myslím, že to ničemu nevadí. My začali tou nocí a pokračovali jarem a děvčata si tu chronologii velmi rychle dokázala rekonstruovat.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    JANISKA: aha vidis, tak to maji blbe napsane. stejne jsem se chystala dokoupit drive, ci pozdeji dalsi
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    COQUINE: Taky si myslím, že to začíná zimou. Každopádně zimu vydala jako první. A jako poslední vydala noc, ale co se chronologie příběhu týče, je tuším mezi létem a podzimem.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ANNAWA: divam se na popis u luxoru a tam zima vypada jako posledni dil ("dalsi postavy oproti predchozimu jaru" apod.).
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ANNAWA: je diky :) my jsme zatim ve fazi "najdi kocicku", tak to asi neva :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    COQUINE: jen upozorňuju, ze první díl je Zima.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    jdu podekovat za tip na knizku jaro (zatim mame jen toto rocni obdobi). je skvela, sama ji mam rada. trochu mi pripomina kde je wally, toho jsem jako mala mela rada :) uz ted se tesim na dalsi rocni obdobi :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    FIFI: díky :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    možná ještě:
    https://www.kosmas.cz/knihy/154956/slovenske-pohadky-a-povesti-i/
    Slovenské pohádky a pověsti 2 - Božena Němcová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/158611/slovenske-pohadky-a-povesti-2/

    /je tam divný popis, snad to je slovensky/
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    btw. Mimi a Lízu jsem půjčila v knihovně na místní doporučení, nejdřív tam ležela ladem, ale jak jsme ji jednou otevřeli, nemůžou se s ní holky rozloučit - včera jsme ji nesly vrátit do knihovny, ale musely jsme si ji hned zase půjčit :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JANISKA: přesně tak, klidně i dobrý překlad, jen nechci knížky/hrdiny, co už znají, aby je nemátl Macko Pú apod...
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    QUANTI: Takže sháníš jakékoliv dětské knížky ve slovenštině, nejen žánr pohádky? A jen původní slovenské věci, nebo i slovenské překlady? Mně se třeba docela líbí knížka Olgy de Dios Leotolda, která má slovenský překlad.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RYBKA: jo, vím, vybírám tam jako jazyk slovenštinu, tak snad :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    QUANTI: Jen si pohlídej, aby ti poslali správnou jazykovou verzi, my je máme v češtině.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MASOUMEH: Mimi a Lízu už zmiňovali asi tři lidi, kterých jsem se ptala, a i já jsem o nich uvažovala, tak s nimi začnu, díky :)
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    QUANTI: Mimi a Líza
    Kniha: Mimi a Líza (Katarína Kerekesová, Katarína Moláková a Alexandra Salmela) | Martinus.cz
    https://www.martinus.cz/?uItem=158357
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    prosím vás, rodilé Slovenky nebo někdo, kdo má přehled - chtěla bych pro šestiletou dceru nějaké slovenské pohádky (ve slovenštině), ideálně něco, co se dá objednat na českém martinusu (nebo jiném českém eshopu, ale předpokládám, že martinus jich bude mít nejvíc). Doporučíte mi něco? Asi radši ne překlady disneyovek/andersenovek, ale něco slovenského, ať už novodobé, nebo klasické.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Jinak u té audioprašiny na Junioru mi trochu vadí z mého pohledu nevhodně zvolená nediegetická hudba (tam, kde je textově napínavá pasáž, si tam cvrliká taková roztomilá jemná melodie apod.), ale asi to taky zvládnu díky textu překonat ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam