• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    MAR_TINA: ja jsem relativne brzo zacala s jaro/leto/atd. od bernerove a deti si je dost oblibily. jen nevim, jestli v roce nejsou ty kresby moc male. pripadne mrkni na nakladatelstvi svojtka, maji dobrou nabidku pro nejmensi. a mne osobne se libila night sounds, jestli neva anglicka.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: U nás byl největší trhák tohle (na základě doporučení zde; frčí to stále - starší skoro osm let)
    Jaro, Léto, Podzim, Zima - Pro děti a mládež | Nakladatelství Paseka
    https://www.paseka.cz/pro-deti-a-mladez/jaro-leto-podzim-zima/kategorie-34/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Koukám na nakladetelství Host, celou sérii od Oksany Buly mám v košíku, ale to bude dobré tak za rok dva.
    Teď asi něco pevnějšího.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Poraďte mi prosím nějakou krásnou (jde mi vysokou úroveň) knížku k prvním narozeninám. Může / mělo by být leporelo nebo něco odolného. Pokud se něco bude vyndavat, hýbat, otevírat, ještě lepší.
    Ne elektronické záležitosti.

    Holka, zvládá pár desítek jednoduchých slov, v dřevěných knížkách ukazuje na krávu a říká buuu, např.. Lépe popsat schopnosti neumím :)
    TJORVEN
    TJORVEN --- ---
    ANNNA: Vím, že už je po Vánocích, ale třeba se bude hodit – moje dcery milovaly Daisy Mrázkovou, audiokniha Neplač, Muchomůrko k dostání tady: https://knihy.abz.cz/prodej/neplac-muchomurko
    MYSKAZBRISKA
    MYSKAZBRISKA --- ---
    DASIK: máme básničky a dopravní prostředky od cca roka a půl, teď mu budou dva a jediné co ho zatím z těch knížek baví jsou zvuky zvířátek /dopravních prostředků. Text nebo ty hry ho vůbec neberou.
    DASIK
    DASIK --- ---
    Mate nekdo Albi miniknizky Lesni zviratka nebo Basnicky z lesa? Doporucujete pro dvouletou?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Mám dvě knižní doporučení pro dospívající, zejména dospívající dívky: Norra Latin (Sara Elfgren) a Královny ošklivek (Clementine Beauvais). Norra Latin vychází ze žánru ghost story, Královny ošklivek z dívčího románu, ale obě autorky tyhle žánry hodně modernizují. Obě knížky mají vtipné, ironické, emancipované (ale zároveň v něčem ambivalentní) vypravěčky a obě jsou chytře, ale zároveň populárně vystavěné. Pokud tedy máte ve svém okolí děvčata, která četbě (s výjimkou nějakých oddychových žánrovek) moc nedají, tyhle knížky by mohly fungovat. A jo, uvědomuju si, že Královny ošklivek je děsivý název. A Norra Latin má zase (asi kvůli tomu žánru ghost story) strašidelnou redakci, ale nemůže být každý den posvícení.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    BONEMINA: ano! My máme sedláka Jiljího a taky to krásně dávají už dlouho
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BONEMINA: to máme stejný, poslouchací i drsárny, jako film by to nedal.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    U nás se kupodivu ujaly i Tolkienovy pohádky, Kovář z Velké Lesné tu jede snad od čtyř let staršího syna a necelých dvou let mladšího, který to poslouchal a vnímal a někdy okolo tří let začal taky sám chtít. Někdy před šestým rokem staršího se přidaly i verneovky, hlavně Cesta kolem světa za 80 dní (mě úplně neasuje, ale kluci ji žerou), 20 000 mil pod mořem a úplně největší hit je Ostrov pokladů. Jinak samozřejmě Lindgrenová, Kocour Modroočko a tyhle dětské klasiky, ale překvapilo mě, že u poslouchacích, byť zdramatizovaných věcí, kluci zvládnou i takové dobrodružné věci, ze kterých by byli u filmu těžce vyděšení.
    Některé příběhy znali už před audioknihou, jiné ne. A myslím, že třeba ty Tolkienovy pohádky nikdy nebudu vyprávět líp než Trojan :)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Lapka - Poklad tří králů (1.díl) | Albatros media
    https://www.fragment.cz/tituly/51585103/lapka-poklad-tri-kralu-1-dil/

    Neznáte někdo tuto sérii komiksů? Jeví se mi to hezky, ale aby to nebyla nakonec nějaká slatanina. Díky za info.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANDREJKA: u nás krom níže uvedeného frčel dokola ještě Rumcajs a Kocour Mikeš. A ty další už jsem pozapomínala...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ANDREJKA: jak co. Třeba Lota na společný čtení neprošla, ale audio ve stejné době zaujalo okamžitě. Kvaka a Žbluňka jsme měli nejdřív knížku.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANDREJKA: Plus mínus tři, a obě tomu víc pozornosti začaly věnovat v autě.

    Kocour Modroočko byl hit, Radůziny pohádky prokládané písničkami dobrý, různé klasické pohádky v kratších úpravách (Zlatovláska atd atp). Celkem brzo poté Lovci mamutů
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    ANDREJKA: tak 2,5 - 3 Kocourek Modroočko, Pejsek a kočička, Medvídek Pů, Honzíkova cesta
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ANDREJKA: minimálně od tří (neumím to teď odhadnout, páč se to řídilo spíš podle starší), začínali jsme Kvakem a Žbluňkem a pak asi nějakýma věcma od Loutek v nemocnici, který jsme dostali, a Pejsek a kočička. Taky jsme měli a poslouchali Medvídka Pú, ale mám pocit, že ho pořádně doceňují až teď (6 a 4,5). Případně Lota z Rošťácké ulice (Lindgrenová je obecně celkem jistota) a Pejsek vypravuje (to jsme měli půjčené z knihovny a byl to velký hit)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ANDREJKA: nas 3-rocny zacal pocuvanim takych tych klasickych pohadek co davali v Lidlu (Tri citrony, Ako islo vajce na vandrovku...) ale neviem ci to vyslo aj v ceskych Lidloch

    Deti z Bullerbynu istu dobu pocuval kazdy den dokola a niektore pasaze mi teraz nahodne spamati replikuje

    Děti z Bullerbynu : Pohádky : Nejlepší audioknihy - Audioteka.cz
    https://audioteka.com/cz/audiobook/deti-z-bullerbynu

    teraz casto pocuva Babka na rebriku ale ta je po slovensky

    Babka na rebríku : Pohádky : Nejlepší audioknihy - Audioteka.cz
    https://audioteka.com/cz/audiobook/babka-na-rebriku
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MICANA: fakt ne? Mela jsem za to, ze v originale uz davno vysel.
    No je na case vytahnout a precist septajici les
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Moc díky za tipy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam