• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    FIFI: Starší syn dostal tehdy od mojí babičky knížku Ježeček Dupálek. Miloval ho. Dvojčata ho čtou teď ve 2. třídě a moc si to nepochavlují. Prý se jim to špatně čte. Ale musím potvrdit, že i jim nesmírně ten druhý půlrok v první třídě a teď se k tomu přidá ještě i první půlrok ve druhé třídě. Mám pocit, že se to nedá dohnat :-( A to zrovna čtení trénujeme pocitvě denně.
    A prvňáci a jejich rodiče jsou na tem ještě mnohem hůř!
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    PUKPUK: a další věci od něj. U Artur a Marcy jsou od něj nejvíc jako Hilda.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MESANFARON: Možná ještě tohle, i když je to asi pro řídící
    trochu starší děti, než Hilda:
    Thompson Craig Kosmo knedlíci | Komiks | Nakladatelství Paseka
    https://www.paseka.cz/thompson-craig-kosmo-knedlici/produkt-7590/
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MESANFARON: u nás frčí Záleskautky
    MESANFARON
    MESANFARON --- ---
    Doporučil byste mi někdo, prosím, něco podobného jako Hilda? Nechci už ji číst stále dokola. Děkuji.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FIFI: Od Evy Horákové Do pohádky se zvířátky a Moje maminka je nej, ty jsme doma ještě neměli.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: nn, normalne cteme, zvladaji to.

    dekuji vsem za tipy.
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Ja som kúpila Danda má hlad https://www.databazeknih.cz/knihy/danda-ma-hlad-194931
    Syna baví, snaží sa. Aj mne sa páči.
    FIFI
    FIFI --- ---
    RYBKA: a co jsi tedy koupila?
    FIFI
    FIFI --- ---
    RYBKA: verim, ze nektere deti se budou od starsich sourozencu cteni ucit.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FIFI: Já už objednala. Prvňákovi zmasírovanému staršími sastrami to naštěstí secvaklo, takže čteme :-) Stát se tohle, když byla v 1. třídě nejstarší, byli vychom v háji...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    JANISKA: dík, věděla jsem,že existuje, ale to bylo tak vše. Sekce "pro chytré hlavy" vypadá dobře, dnes vyzkoušíme.
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    COQUINE: můj syn (3 roky) třeba většinu knih, které jsou spíš o textu než o obrázcích, zatvrzele odmítá (včetně většiny zde zmíněných - Lindgrenové, Salmely, Boba a Bobka, Žofky). Tak možná i zvážit, jestli nemáš podobný exemplář, protože my bez obrázků nedáme ani ránu. Kolikrát na mě i zvýšeným hlasem, že "před spaním bude PROHLÍŽECÍ knížka, ne povídací!".
    That said, Alfreda Löbela vzal na milost (Kvak a žbluňk a hlavně Sedm pohádek pro malé myšky), dokonce se u toho i smál nahlas. Ale teda třikrát a dost. Hodně populární i bez obrázků byl dlouho a opakovaně kocourek Damián od Macourka (jsem ráda za inspiraci, že bych zase něco od Macourka měla pořídit :). Pak Mach a Šebestová, ale to asi hlavně proto, že je tam jak hodně textu, tak hodně obrázků. A kupodivu velmi kladně přijal i Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček (dal to jednou celé na pokračování a asi padesátkrát jsme četli kapitolu číslo 12, ke které se v pravidelných intervalech vracíme).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FIFI: aha, tak to jsem na jaře koupila, aniž bych věděla, co to je, nějaké Disney princezny v akci v Tescu :-) ale je pravda, že prvňačkám se to četlo hezky a hodně to pomohlo přesunout se k souvislým textům.
    FIFI
    FIFI --- ---
    TRISSIE: knihy psane velkymi tiskacimi pismeny= kapitalkami

    Treba zde :
    genetická metoda (výsledek hledání) | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/hledej/genetická%20metoda
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FIFI: co je "kniha psaná genetickou metodou"?
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    FIFI: tak letos poptávka nebude, alespoň u nás. Probrána jsou písmena a, e, i, o, u, y, n, j, m, t. Pro dceru je jakékoli čtení utrpeni (zná víc písmen, takřka vše, ale neumi to poskládat). Vím, že ve škole by ji táhli ostatni, ale takhle.....
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ATUARFIK: nasa mala tiez rada lobela ako 2-rocna, citavali sme si pana sovu, aj ked mna tie pribehy strasne rozculovali, lebo ten pan sova bol z pohladu dospelaka strasny pitomec :D

    20141205
    https://vimeo.com/113706199
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam