• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    PISISKVOR: Bratři Lví srdce
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    PISISKVOR: Heidi, děvčátko z hor
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    PISISKVOR: Hochy od Bobří řeky jsem zkoušel dětem (klukům) číst, ale zjistil jsem, že si nepamatuju, jak dlouhý a nudný úvod je třeba přetrpět, než se začne dít něco zajímavého. Jsou Foglarovky, které víc odsýpají (Pod junáckou vlajkou, Poklad Černého delfína, Záhada hlavolamu, ...). Obecně bych ale řekl, že je to spíš pro kapku starší děti.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PISISKVOR: co Luisa a Lottka?
    Je to trochu napínavé, o holčičkách, a naše to úplně milovaly (pravda, ony jsou taky dvojčata, takže tam je jistý bias) a krásně se na to hraje :-)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    RYBKA: A mně se to líbilo i jako dospělé. Vůbec toho Dahla mám celkem ráda.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    PISISKVOR: Co Obr Dobr? Místy je to dost napínavé, holčička ke ztotožnění tam vystupuje taky, a dobře to skončí :-)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    prosim vas, poradite mi neco napinaveho pro bezmala petiletou? zadne absurdni scifihaluze, nejaky realismus, neco ze zivota.
    za posledni rok si nejvic ze vseho oblibila Deti z Bullerbynu a Deti prerie, hlavne pak druhy dil Cunksi, vrat se (ma rada dramata a thrillery, klidne muze byt tema smrti a tak).
    od Lindgrenove toho mame vic a casem mi to zacalo lezt krkem (na muj vkus se tam hodne casto opakuji stereotypy jako "kluci jsou hloupi" apod., takze me to nuti byt napred a improvizovat,vadi mi to).
    je blbost zkusit Hochy od bobri reky? cetli jste to nekdo male holcicce? ja uz totiz nevim co, lovim z pameti z detstvi (treba Gabra a Malinka, kterou jsem cetla nekdy v prvni tride, ji docela zaujala, ne ze by na tom uplne visela, ale dalo se to; ona pak moc rada jede roleplay podle postav z knihy, takze pokud je ustredni postavou holcicka, asi to nemuze zklamat).
    trochu ji podeziram, ze ten pribeh vnima, jen kdyz se tam deje nejakej mord, jinak se mi zda, ze se nechava unaset detailama a zatimco ji cteme, pluje na vlnach fantazie a doslovne ten pribeh az tak nevnima.
    takze kvuli ni na tom az tak moc nezalezi, jde hlavne o me. me z nekterych tech detskych pribehu uplne boli mozek a nectu to uplne rada. nedavno jsem prinesla Hildu a u toho jsem se fakt natrapila (ze je to komix, to jsem prehledla - nevadi, obrazky hezke, ale ten pribeh me osobne dost mucil a decko v te druhe polovine uz taky ztratilo trpelivost)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    EUCHENIE: osobne mi pride prijatelnejsia ta kniha o teorii relativity, tu kvantovu fyziku tam je prilis moc faktov, ktorym nerozumiem, je to take zlozitejsie, samo o sebe knizky tak mozno pre piatakov a vyssie, ale mozno niektore decka su chytre a poberu to aj skor, ja som na fyziku drevo :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    LADY_MYSKA: Vizualne ne, dekuju. I jsem koukala do katalogu knihovny, kam jsem tenkrat chodila a jen provaznicek, ale nepamatuju si zadny jeho cesty do Afriky. No nic, za zeptani.. :) Zahada. no :))

    Jinak co si teda pamatuju, ze se mi libilo, bylo O statečném cibulkovi jeste a Knížka pro Lucinku a ještě pár, pořád máme.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LADY_MYSKA: pohadkove listecky?
    O pavoučku Václavovi - Alena Riegerová | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/o-pavoucku-vaclavovi-220851
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    EUCHENIE: co tohle
    Pavouček Pája - Pavel Šrut | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pavoucek-paja-7971
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: je to jeste moznost, ze to byl Provaznicek a od Millera, ale mam prostě temno :))
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Pomoc! Jako mala jsem četla knížku o pavoučkovi, ale jak se jmenovala.. google mi hází jen pavoučka provazníčka, ale od Millera to určitě kreslený nebylo, nebo zda bylo více vydání, nevíte? Nebo prostě jinej pavouček, ale aspoň 30 let starej :)

    A pak dotaz, nemáte někdo Moje první kniha o kvantové fyzice či Moje první kniha o teorii relativity? Jaký to je?

    artforum.sk/katalog/146253/moje-prvni-kniha-o-kvantove-fyzice?utm_source=dognet&a_aid=59673f67e3916&a_bid=f881f385
    Moje první kniha o teorii relativity - Ferrán Kaid-Salah Sheddad | Artforum - dobrodružstvo myslenia
    https://www.artforum.sk/...-o-teorii-relativity?utm_source=dognet&a_aid=59673f67e3916&a_bid=f881f385
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    ANNAWA: Jistě, ale je to jen popis. Není to tam prezentováno jako jediné správné - a o to podle mě jde.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    jako je fakt, že dneska už by to bylo spíš něco jako "Ollova maminka a náš a Brittin a Annin tatínek zůstali doma, protože museli vařit, chudáci" :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    GORMIE: jasně, ale to popisovaný nastavení mi trochu vadí.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    ANNAWA: No a? Vždyť je lituje, že musí zůstat doma. To mi nepřipadá jako prosazování tradičních rolí.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANNAWA: to mi přijde spíš pozitivní směr.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    GORMIE: Druhý den po pečení perníčků jsme taky měli zábavu, protože to jsme jeli do lesa řezat vánoční stromky. Když řežeme vánoční stromky, jsou s námi všichni tatínkové z Bullerbynu a všechny děti samozřejmě taky. Maminky musí zůstat doma a vařit, chudinky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam