• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    FIFI
    FIFI --- ---
    ATUARFIK: čtvrtý už je také venku, vyjde v úterý-středu https://www.kosmas.cz/knihy/500750/prasina-kridovy-panacek-4/
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    PASTEL: Jen doplním, že k Prašině teď začaly vycházet komiksové sešity. Jsou venku tři. Prý se dají číst i bez znalosti knížek. Říkal syn, já je neviděla.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TRISSIE: Furt čajíček proti foglarovskému prádelnímu koši, ten mě straší ještě teď. :)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GOLDBERRY: s Prasinou pozor na to, ze hned v prvni kapitole je pomerne explicitni smrt postavy, ktera se zdala dulezitou a "pruvodcovskou".
    To treba naseho citu hodne rozhodilo a odradilo.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    Knihovnu máme trošku dál, ale určitě se přihlásíme. Kouknu na oboje. Děkuji
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PASTEL: zkuste Chuchvalci. Příběh kluka se superočima, který vidí malé chlupaté bytustky. Hezky se to čte. Knihovna bude mít.
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    PASTEL: Do knihovny chodite?

    Pokud ho lakaji Foglarovky, mohla by ho bavit i Prasina.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    Synek 8 let, na pohádky už je velký a nebaví ho. Chce prej něco dobrodružného. Rychlé šípy by ho dle jeho slov zajímaly, ale co jsem koukala na ceny, tak celkem masakr. Říkal, že by chtěl nějakou knížku o superhrdinech. Líbil se mu komiks o Robinsonovi. Doporučíte něco, ať už komiks, nebo normální knihu?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KUBLAJ: pořídila jsem jako audioknihu a obě děti (12 a 10) se mi na to vykašlaly... Že prý nuda :(
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MOUNTBATTEN: Pipi (za mě nesmrtelná, cool i pro současná děcka), Klára a 11 babiček, tato série https://www.databazeknih.cz/serie/clue-3682, https://www.databazeknih.cz/knihy/dobrodruh-435966
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    YMLADRIS: Já mám rozečtenýho Gombricha a je to naprostá pecka. Sám si doplňuju (hodně velké) díry, které jsem si z dějepisu odnesl.
    Už se těšim až kluci povyrostou, aby si to mohli přečíst.
    Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře by E.H. Gombrich
    https://www.goodreads.com/book/show/37939973-stru-n-d-jiny-sv-ta-pro-mlad-ten-e
    GALE
    GALE --- ---
    YMLADRIS: Literárně to asi moc hodnotné není, ale jako dítě jsem milovala Děsivé dějiny. Komenský to není, ale tak si představuji knihu, co zaujme.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRISSIE: to je fakt, to bude asi do dejepisu. cili to čtou jenom nerdky, ok

    tak aspon zaprudim, ze teda za poslednich 30 let nevyslo nic noveho skveleho k dejepisu?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    FIFI: Já tam asi potkala jen odrazující příklad, pančelka,co je tahá za sebou v hadu a moc šancí pro své zájmy nemají.
    Ale nebudu jim křivdit, už chodívám po poledni, kdy třídy už spíš odchází a taky věřím, že pančelka literatury ji taky miluje a děckám i dá rozchod ;-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    YMLADRIS: až na Komenského jsem to všechno měla na začátku sedmé třídy přečtené (ano, včetně toho Zamarovského a včetně všech Shakespearových divadelních her), co tam máš dál? :-)

    jinak je to DOPORUČENÁ literatura, pravděpodobně ani ne na češtinu, ale na dějepis (usuzuju z toho, že to není řazené ani podle jména autora, ani podle jména díla, ale ve skupinách antika-středověk, s výjimkou té Loukotkové, která teda má za sebou jedno dílo ze středověku a jedno z antiky). Fakt nevidím nic špatného na tom, když k suchým dějepisných letopočtům děti dostanou seznam knížek, které se v dané době odehrávají...
    FIFI
    FIFI --- ---
    MOUNTBATTEN: A to ja zase verim, ze nektere ucky pojmou Svet knihy skvele
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    YMLADRIS: Jako taková třešnička na dortu: Bohové a hrdinové antických bájí je slovník (ve smyslu encyklopedie). To si děti počtou.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    YMLADRIS: Kategorie "tak člověka, který sestavil tenhle seznam, bych fakt chtěla vidět".
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    YMLADRIS: k zblití, fakt že jo.
    To je stejné, jako trpím, když ve čtvrtek na Světě knihy vidím ty třídní výlety. Jako jo, je to přes den místo výuky, takže fajn, ale jinak neznám lepší způsoby, jak dětem znechutit čtení :-((
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JANISKA: Tetovana teta je super, to u nas ficalo docela dlho, rymovacky zaujmu aj male deti, citali sme si to ked mali tak 3 a 6 rokov
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam