• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Facebook mi právě předhodil ukázky z velmi slibně vyhlížejícího komiksu s Sherlockem, tak si to užijte taky:
    V hlavě Sherlocka Holmese - Nakladatelství Paseka
    https://www.paseka.cz/produkt/v-hlave-sherlocka-holmese/
    DINEN
    DINEN --- ---
    RYBKA: Ha, to vypadá taky dobře! Obzvlášť pavouk Čenda by mohl mít úspěch, protože naše slečna poněkud netypicky miluje pavouky :D Podle popisu to bude trochu dramatičtější, než v tuto chvíli potřebuju, tak si to nechám na další kolo :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Co knížky Pavla Čecha?
    DINEN
    DINEN --- ---
    JANISKA: Super, díky moc! U Horáčka mi připadá super prostě celková kvalita a byl/je osvědčil se, takže jakákoli podobnost je prostě plus :)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    DINEN: Tím "ve stylu Petra Horáčka" myslíš, aby to mělo nějaký "filozofičtější" podtext? Nebo plus minus v podobnym výtvarnym stylu?
    Co se týče čistě poměru textu a obrázků (a roztomilosti), mohl by vyhovovat Vopěnka - Sofinka a záhadné zvířátko, nebo možná třeba Dort pro Fiškuse od Nordqvista. Vopěnka se i trochu snaží o takovou tu Horáčkovu paraboličnost, Fiškus je spíš prostě vtipnej.
    DINEN
    DINEN --- ---
    Potřebovala bych tip na knížky ve stylu Petra Horáčka, jen o kousíček "pro větší". Ideálně tak dva odstavce textu na stranu, hodně obrázků, roztomilé (ideálně o zvířátkách nebo strašidlech) a žádné drámo nebo složitá témata... Existuje něco takového?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ALONSIA: Mám ráda Fryntu - Písničky bez muziky.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ALONSIA: u nas melo nejaky cas uspech tyhle https://www.kosmas.cz/knihy/295236/rikacky-o-autech-a-strojich/ , ale o obleceni a dobrotach uz nebyla takova topovka
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ALONSIA: od Žáčka měly naše děti (a asi i já) nejradši Pět minut v Africe. Jinak bych se řídila pravidlem "čím pozdější, tím horší". Můj otec je strašnej Žáčkofil, dcerám toho nakoupil hromadu, ale všechny novější věci skončily hodně rychle v knihobudce.

    Jinak doporučuju Vodňanskyho, Robina Krále (Bydlíme hned vedle ZOO, Usinaci knížka...), Danielu Fischerovou (Tetovaná teta, Tramvaj letí), Radka Malýho (třeba Devět plchu v pelechu).
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: děkuju za tip na konkrétní knihu i na Plachýho. Budu ráda i za další autory pokud mají hezký a líbivý rým.
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    VOY: ne. Bohužel jsem si myslela, že to bude podobně snadné. Ale všechno na co jsem klikla mělo sice vysoké hodnocení, ale žádné recenze čtenářů. Proto se ptám zde. Zajímá mě které tituly se osvědčily skutečným čtenářům a rodičům.
    VOY
    VOY --- ---
    ALONSIA: Neni to co chces proste seznam jeho knih podle hodnoceni z databaze knih?
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    ALONSIA: Ahoj, já měla od Žáčka vždycky nejradši Aprílovou školu, když jsme toho četli víc, docela repetitivní to bylo.
    Kdybyste chtěli i jiný autory, tak naše děti měly fakt rády Básně z dásně od Jaromíra Plachýho.
    Krátký a hodně si jich pamatujeme i my s mužem + jsou tam fajn ilustrace (bohužel jsme je měli jenom z knihovny, protože když už jsme je měli půjčený pětkrát a znali jsme to nazpaměť, nechtělo se mi to kupovat, ale pořád toho trochu lituju).

    Jedna naše oblíbená pro příklad:
    Použil tapír toaletní papír? Použil. Ale moc si to neužil.
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    Ahoj, mohu se zeptat? Dcerka (2 roky) má moc ráda básničky. Mezi oblíbené patří sešitek básniček od Jiřího Žáčka. Našla jsem ho kdysi v knihobudce. Napsal toho hodně. Můžete mi prosím poradit které tituly jsou nej? Chci jich koupit i víc. Taky se mi líbí, ale bojím se aby se to moc neopakovalo. Děkuju vám.
    VOY
    VOY --- ---
    Strasidelnicka je fakt super. Krasne napsany. Bonus ze mame doma druhaka a ctvrtaka :-).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Boj o první místo | foglarweb
    https://foglarweb.skauting.cz/clanky.php?id=55

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MASOUMEH: mně taky přijde slabší než první díl, nějak moc ezo a divnověcí; ale četli jsme to i s naším dvanáctiletým, ale on holt má kink na mhd.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MASOUMEH: Ono se tomu asi půjde těžko vyrovnat. Ale i tak to zkusíme :)
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Môj prvák a štvrták majú radi obidve.
    Pri Kolečkovi mi príde, že ten štvrták už je horná hranica. A tiež mi príde slabší ako prvý diel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam