• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    MIKEKT: po mne to nic nechce :) ale mam dojem ze kdyz se to nevyplni, tak si nechaji 30 procent ne?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    lol, jak tohle muze projit nejakym redakcnim systemem - http://br.fotolia.com/id/1869444 - dobra photoshop disaster :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    To se myslim rozebiralo dost podrobne na mikrofotbanky.cz - jinak receno musis vyplnit ten formular, tusim W8-BEN nebo jak to bylo.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ted jsem se po delsi dobe prihlasil na Shutterstock a chce to po me udelat nejaky zmeny v tax center. co se s tim ma delat? :) nejak se v tom ztracim :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Tak jsem zjistil ve foru ze vlastne svedek je jen k podpisu smlouvy, ne k samotnymu foceni :) tak to jo :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Tak jsem nahral prvni foto s MR na SS a oni tam chtej jeste witness name a signature?? Se posrali, co kdyz tam nikdo neni?? :) demence
    PULKA
    PULKA --- ---
    ZABIAS: myslím, že nejlepší postup není, každému to vyhovuje jinak... Tuším, že nejrůznější postupy byly tady: http://petr.vaclavek.com/

    BTW teď jsem docela spokojeně objevila Cushy stock - verze Lite je zdarma a přináší docela dobrý přístup k popisům (dávkování, upravování, kopírování apod.) + organizér - možnost (opět i dávkově) si poznačit kam je to nahráno a jaký verdikt. Placené verze to umí synchronizovat a dělat statistiky a nahrávat na net. Zkouším zatím lite týden a spokojenost. http://www.cushystock.com/
    Pro mne to znamená jednoduché upravování IPTC + jako bonus záznam o tom, kam jsem to nahrála.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    sem tu na tenhle klub skoro zapomnel :) uz mam cca 20 fotek na SS, na istockphoto jsem neprosel registraci, pritom to byly fotky co na SS prosly, tak jsem doufal ze by to mohlo klapnout a nic :)
    a nejvic prodavana fotka jsou rozmazany svetla :D no, zkusim nejaky s MR
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    btw sem si poprve otevrel lightroom a celkem sem stoho jelen ja tam to teda vsechno delat... no nic no budu nejak se snazit :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    takze postup

    1 - oklicovat slova v Adobe Lightroom
    2 - zacit nahravat bud pres
    a, iSyndica
    b, rucne - poslu pres FTP a detaily pak dovyplnuju na webu s pomoci picNiche Toolbaru pro Firefox (automaticky zaskrtava nektera policka jako "souhlasim s pravidly" apod.)

    ( nejake dalsi moznosti, kroky ?)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZABIAS: na katalogizaci, kw, exporty, upravy -> Adobe Lightroom
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    podme dat fakt dohromady nejlepsi postup od A - Z . tj neni snad nejakej program co oklicovava slvoa pripadne kde vyberes treba 50fotek a priradis jim stejne klicove slovo ?
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    BLACKX: ok lama

    IPTC - ve windows vlastnosti a tam klicova slova.

    iSyndica - pomocník pro snadný upload fotek na více fotobank | Digi-foto | Grafika | Václavek WEBLOG
    http://petr.vaclavek.com/article/573/isyndica-snadny-upload-na-fotobanky

    neco takovyho by to chtelo ale bez limitu a do vsech fotobanka a ne ze dve nejvetsi prd .)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: Ja vyplnim klicova slova do IPTC, poslu pres FTP a detaily pak dovyplnuju na webu s pomoci picNiche Toolbaru pro Firefox (automaticky zaskrtava nektera policka jako "souhlasim s pravidly" apod.)

    Jestli chces jeste rychleji, tak pouzij iSyndicu, ale to uz za to musis platit.
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    no ja to prave nevim rad bych se to dozvedel ale vim ze tu jsou skuseni lůidi co to delaji. :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: Pokud ho napises, dam ho na nastenku :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    co takhle nejakej navod jak nejlepe upoadnout otky do co nejvice fotobanek co poskladame ? dal bych ho pak na nastenku . :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PULKA: Taky jsem to na DT zkusil a shodou okolnosti jsem vcera menil kontaktni mail na Fotolii, coz me donutilo tam vyplnit znovu i ten danovy formular... a dneska me od nich prisel mail s hlavickou "Your W/H tax form submission has been validated", kde je mimo jine i veta "Foreign residents in a tax treaty country, and ITIN submitted with form, enjoy tax treaty benefits on U.S. source income. Foreign residents with form validated without ITIN submission, are subject to 30% withholding tax on U.S. source income. " ... takze to chapu tak, ze to sice odeslat jde, ale je to k nicemu, aspon na FT.
    PULKA
    PULKA --- ---
    BLACKX: nikde ho zatím po mně nechtěli, vždycky to jde udělat zatím bez toho a fungujeto - ss a fotolia, dneska jsem to tak udělala i zde a zatím ok.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak *PRY* ITIN ani na Dreamstime neni potreba... mam to z druhe ruky, takze to neberte na 100 % ( [ MERLKIR @ Merlkirovi panáci aneb Honzíkova cesta ] )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam