• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    BLACKX: ne úplně, ale trošku pomohlo.
    Dík
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PATRICIE_: Jestl máš Adobe Bridge (instaluje se spolu s Photoshopem), tak tam to asi jde - je tam dokonce Sort by Resolution a Sort by Dimensions, ať už tím myslí cokoliv.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Prosím, dá se nějak efektivně seřadit fotky podle počtu megapixelů? Jde to vůbec?
    Šlo mi o zpětnou kontrolu, za všechny vybrané fotky jsou po této stránce ok...
    Commander, Zoner Studio, Photoshop mi v tomhle směru nevyšli vstříc, tak je to asi zbytečná funkce, je?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    BLACKX: Eh, tady je překlep, mělo to být "od března 2010" :) To navozuje trochu lepší představu, jestli má cenu tam nahrávat fotky :)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ZABIAS: ani ne.. alespon podle toho, jak dlouho mi fotky cekaji na schvaleni :-)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    v infu mam ty weby :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    btw nema nekdo na vymeneni zpetny odkazy na web ? :) budete mit dost mozna stejny temata a me zase klesnul PR :) :/
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    myslim ze je to nejakej starej blog ze uz davno maj nasazenej novej system a frci to :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    BLACKX: Tak ten výpadek je dokonce od března 2012, takže tuhle dobu bych nebral jako reprezentativní :)

    Fotografie: zaostřeno na prodej
    http://blog.fotobanka.cz
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    CUCHULAIN: Měl jsem pocit, že po tom krachu systému a snad úplně všeho někdy před rokem, to ještě pořád dávají dopořádku. Někdy v prosinci teprve psali, že připravují test plateb a podobných věcí a pak to zase začne zase fungovat (po víc než roce...)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MIK_CZ: něco jsem tam nasypal, ale moc velký provoz nepozoruju :-)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    ZABIAS: zije vubec ta fotobanka jeste?
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    BLACKX: jj MR mam ale teda cesky no takze dalsi naklad notarsky prelozit :/
    no i tak je to proste drahy proto bych radsi nekoho kdo by to udelal za procenta :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: Teď mně ještě napadl takový problém: Nevím, jestli s tím počítáš, ale pro všechny fotky s lidmi musíš mít pro každého z nich podepsaný _anglický_ model release. Ten se nascanuje a pošle do těch jednotlivých fotobanek a opravdu se to kontroluje. Každá fotobanka má vzor na svých stránkách a je už i celkem "standardizovaná" podoba, kterou berou všechny fotobanky (např. tam musí být svědek a takové vylomeniny).

    Pokud máš jen český model release, asi bys musel sehnat ty lidi a jejich podpisy, pokud to nejde, máš asi smůlu.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: No není to sice světová špička (se kterou budeš soupeřit o zákazníky), ale myslím, že aspoň část má potenciál. Ono by se ti těch čtyřicet možná vyplatilo :) A nebo spíš zkusit to s tím picWorkflow po částech - napřed vybrat 100 nejlepších fotek a poslat je tam. To ještě není vysoká investice a uvidíš podle toho, co dál.
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    http://www.fotobanka.cz/galerie/6c11066f02532e18dcbb50c6be327e74
    no 40urcite nedam proto sem tady zkousel nadsence atd, tady na odkazu je tak pulka, zbytek je lepsi novejsi :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: No teoreticky by to právě picWorkflow mělo zajistit - nahraješ fotky a oni ti to oklíčují a nahrají, kam si řekneš. Ale pošlou ti tu fakturu :) Taky není divu, je to hodně práce. Ale ta cena není tak hrozná, píšou 10 centů za klíčová slova, 20 za název (snad se do toho počítá i description)... a pak "pennies" za upload na jednotlivé fotobanky. Řekněme celkem 40-50 centů za fotku, celkem bys zaplatil někde kolem 40 000 Kč za tvoji kolekci. Mohlo by se ti to ale vrátit :)

    Můžeš sem hodit něco na ukázku, o jakém stylu se vlastně bavíme?
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    Photo retouching, keywording and captions, microstock distribution - Selling Photos - picWorkflow
    http://www.picworkflow.com/

    :) hmm uz vidim to domlopuvani a pak tu fakturu :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    BLACKX: no prave je to hrozne prace picworkflow neznam ale asi to taky bude dost prace, nsamlouvat banky, oklicovat nahrat atd ... casu a pile na to nemam tak by sehodil nekdo externi prave :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: To by se ti možná vyplatilo použít picWorkflow na oklíčování a distribuci. Záleží na stylu fotek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam