• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    GEEK: Já to tak zhruba dělám :) Když jsem se pídil po nějakém jiném způsobu, tak mně na finančáku řekli (cituji) "že to moc řeším" :)

    Akorát místo kurzu ČNB používám používám do daňového přiznání průměrný kurz za předchozí rok, který vždy v lednu zveřejní stát (teď nevím jestli MF nebo celníci nebo kdo). Z nějakého důvodu mám za to, že tohle je správná cesta, ale ruku do ohně bych za to nedal.
    GEEK
    GEEK --- ---
    BLACKX: ee, jsem normalne osvc grafik. akorat nejsem moc chytrej z toho tax formu na shutterstocku.
    staci, kdyz vezmu tu vydelanou castku a podle kurzu cnb to zahrnu do vydelku?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    GEEK: Pokud máš nějaké jiné zaměstnání (třeba jsi letový dispečer, který si po večerech fotí), tak si můžeš bokem ročně vydělat až 30 000 Kč, které nemusíš nijak danit. Tady je to přesněji:

    Nezdanitelné příležitostné příjmy
    http://www.jakpodnikat.cz/prilezitostna-cinnost.php
    GEEK
    GEEK --- ---
    ahoj, mel bych resit zdaneni ze shutterstocku, i kdyz jsem vydelal treba jen 100 dolaru za rok? diky
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Ale koukam uz to skrouhli, tam driv mel byt za subscription 0,45 a ted je 0,38, to si clovek moc nepolepsi .. :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    BLACKX: 5-6 let, taky musim zatlacit :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Jak dlouho ti to trvalo? Mně asi sedm let, nějak to flákám :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    BLACKX: :-) dik, uz se to prehouplo :) tak parada :) to uz utece jak voda, pamatuju jak pri tom predposlednim hupu jsem si rikal, ze se zblaznili s tim limitem, ze ho nikdy nedosahnu a ejhle :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Super :) Já mám asi 9700... takže ještě asi tři měsíce :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    $9999.70 uz jen kousek a budu v SS v posledni skupine :D :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    prodal jste nekdo neco na 500px?
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Mi ted prisel mail od dreamstime, ze nejaky buyer chce additional format a ze chce raw??? .))

    se zblaznili ne :))
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    BLACKX: jo to xxx je tam uz dlouho :))
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Náhodou jsem jednou za pár let koukal na top 100 klíčových slov na Shutterstocku a zdá se, že poslední týden se jim do toho zamotal nějaký sex-bot-spammer :D Jak podle prvního slova, tak podle dalších :)

    http://submit.shutterstock.com/top100kw.mhtml
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    BLACKX: A včera se ta stejná fotka opět prodala v Single & Other Downloads za $10.13 :) Vzhledem k tomu, jak málo fotek se v tomhle režimu prodá, to má asi nějakou spojitost. Možná ani ta předchozí licence na to jejich použití nestačila...?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Pro zajímavost (a shodou okolností je to i relevantní k tomu předchozímu tématu):
    Dneska se mně prodala na Shutterstocku tahle fotka a dostal jsem $32.57. Bylo to pod Single & Other Downloads a stejný den si někdo koupil stejnou fotku i v balíčku 25-A-Day, takže to chápu tak, že si to někdo "osahal", jestli je ta fotka ok, ale nestačila mu ta běžná licence a koupil si něco obskurního v jiném režimu (ani mu nestačil "Enhanced Download" za $28). Tak možná, že takhle se řeší i ty print-on-demand věci.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    MIK_CZ: Kdyz to tisknou az po objednani zakazky tak bych rekl ze by se to dalo brat jako "Print on demand products (t-shirts, mugs, etc.)" coz SS licence nepovoluje. (Predpokladam ze maji enhanced licenci). Urcite bych napsal na support.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    zdur, nasel jsem nejake fotky na ebayi, kde je lze vytisknout jako platno pres celou zed ..
    muze se to nebo ne?

    Motocross Boys Teenagers Bedroom Photo Wallpaper Wall Mural Picture W1249VE | eBay
    http://www.ebay.com/...-PICTURE-W1249VE-/271834410940?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item3f4a97efbc
    ORSON
    ORSON --- ---
    První výsledky fotobankového průzkumu z výdělků v microstock fotobankách za rok 2014 a to včetně přehledné infografiky: http://fotobanky.cz/vysledky-fotobankoveho-pruzkumu-2014
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    GEEK: shutter je jina liga, no :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam