• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    BINNMODE
    BINNMODE --- ---
    Tak vazne dik:)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BINNMODE: Aha. No ketlu matrenou hammeritem jsem v ruce nemel.
    BINNMODE
    BINNMODE --- ---
    WOJTYLA: a uz jsi nekdy mel v ruce kettlebell natreny prave Hammeritem? Byl jsem o vikendu na velky cince - nadhoz, v pondeli jsem mel pozvedy a pak swingy OTM a nic. Vcera vezmu ten kb natrenej hammeritem a mam dva vodovy mozoly a par normalnich. On jakoby trochu lepi/ neklouze
    STENNY
    STENNY --- ---
    ZORRO: Doporučuju dělat na dlažkách... podlaha plná střepů a kluzká od rozlitého chlastu bude dobrou motivací k preciznímu provádění TGU :D
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    Tak mne napadlo VGU - Vizovický get up - dáš si na ruku panáka slivovice, to co nerozliješ, to po dokončení vypiješ a jdeš nadruhou ruku a pokračuješ dokud jsi schopen vstát, kdo udělá víc vyhrál :-D
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    TAURUS: Jo dát si tam panáka něčeho dobrého :-) to by mohlo být pro někoh inspirující :-D
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    JAROUSH: další level je kalíšek s vodou :)
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    ZORRO: Horní ruku sevřít do pěsti a na ní něco navolno položit (např. botu) a cvičit TGu tak, aby nespadla. Neni to sice žádná zátěž (což 5 litrový kanistr vlastně taky ne ;-), ale naučí tě to dělat TGU pěkně hladce a opatrně, bez nějakého škubání, bez házení rukou tam a zpět a s paží pěkně ve svislé poloze.
    Taky by se to asi dalo provádět naprosto bez zátěže, ale představovat si a používat a zapínat svaly, jako bys měl naloženu velmi těžkou váhu.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    WOJTYLA:SVATY: jojo, ja si libovala ve škole, jak už nepotřebuju hledat žádnou pomoc, když si potřebuju přenést 40kg pytel se sádrou...
    a hlavně celkově se zlepší fyzička, při celodenní mnuální práci to čověk fakt docení

    SVATY: bych se stejne bala ze se poleno uvolni presne ve chvili kdy ho budu mit nad hlavou
    SVATY
    SVATY --- ---
    WOJTYLA: On člověk o těch pohybech taky mnohem víc přemýšlí :) Snad největší přenos do normálního života jsem viděl u deadliftu, přesto že jsem student a kromě nějákých brigád popř. práce u babičky zase tolik manuálně nepracuju, deadlift používám několikrát týdně v naprosto běžných situacích :)
    STENNY
    STENNY --- ---
    ZORRO: Asi nejvíc oldschool náhrada bylo poleno se zaseknutou kramlí, se kterým jsem udělal TGU prostě abych zjistil, jestli to půjde (když jsem předtím vyzkoušel, že ta kramle nevypadne). Jinak nějaký kanistr, kýbl s barvou a tak. A swingy s kbelíkem hlíny u stavby.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    je fakt vtipný jak cvičení s Kettlebellem zvyšuje nenápadně sílu... jako žádný zmeny ve viditelnejch svalech nejsou vidět, nicmene po mesíci cvičení mám mnohem silnější uchop u čehokoliv co nesu a tuhle sem potřeboval posunout pytel vápna 50kg a dříve bych ho rval jak dobytek, ted sem ho prostě vzal a vodnes:-D maly pytle s cementem jsou uplná sranda... řikal jsem si jak je to možný... pak jsem si uvedomil že poloviční TGUčko jsem delal s 24kg Kettlem a pytel váží 25kg...:-))) to me na tom baví...
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    Co jste kdo použil jako "exotickou" náhradu kettlebellu?

    Já měl dneska v práci chvilku a dostal jsem náladu dát si pár TGU tak jsem použil jako cvičnou zátěž Pětilitrový kanistr s glycerínem :-D
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    JAROUSH: Ajjj. Uz sem klikl na ty prispevky cos posilal :) tak dik
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    JAROUSH: Okej, diky. A Fever koupim kde? Nejak to u nas taky nemuzu najit :)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    STENNY: Anketu uz ted nezmenim :/ Ale kdokoliv muze napsat zkusenosti do diskuze
    STENNY
    STENNY --- ---
    MATESISKO: V anketě IMHO chybí "Master" (z nejlevnejsisport.cz), který, pokud vím, tu mají aspoň tři lidi.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Na nástěnku jsem přidal anketu, jak jste s kterou kettlebell spokojeni. Mrkněte a hlasujte
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    CLOJSTER: Kde na RKC bohužel nevim.
    Nedávno tu někdo inzeroval dovoz nových koulí: RODWY: a pak tady RODWY: Pokud mám správný informace, tak to pořád platí.
    Jeden z těch fever jsem měl v ruce a tvarově mezi ním a RKC (těch jsem měl v rukách tuny :) není rozdíl, povrchová úprava je velmi podobná (takže žádný lak), ale povrch těch fever se zdá být o trošku (opravdu trošku) hrubší. To bylo ale možná tim, že ta koule byla úplně nová a neochozená.
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    Cau, uz se to tu sice resilo, ale je to davno... poradte kde sezenu RKC kettlebell? Jde to nejak, nebo leda v tom nemecku?
    Pripadne jaka je alternativa (kvalitativne).

    Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam