• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CNVVoňavý život - parfémy, parfuméři, historie, teorie
    CNV
    CNV --- ---
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s vyrobou parfemu na miru? Muzete nekoho doporucit? (Stale hledam alternativu neonatura cocoon, doma to trefit neumim, zkousela jsem.)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nejdříve jsem měl Carolina herrera 212, tu původní, pak mi přišlo že změnili recepturu a přestala mi vonět.
    Poté jsem nějakou dobu nosil sladší Paco Rabanne million, abych ji vyměnil za současnou Dior Fahrenheit.
    Tu již v parfémové síle (vyhovuje mi, že se nemusím několikrát denně přestříkat a tudíž to budu chtít i od dalších) a pomalu dochází.

    Co bych měl zkusit dalšího? Ty sladší chci prozatím vynechat...
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    VESPER_INDIGO: Jeste zkus toto,ale obavam se, ze ten citron ty mandarinkove kvety prebije https://m.heureka.cz/...ence-mandarinkove-kvety-a-citron-parfemovana-voda-damska-125-ml/specifikace/

    Kazdopadne za toho JPG dam ruku do ohne.)
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Když se k nim dostanu určitě to rád zkusím, díky za inspiraci. I když ty mandarinkové květy, to by prostě mělo existovat a zatím se toho nikdo asi neujal.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    VESPER_INDIGO: Zkus si nekde ocuchat toto
    Jean Paul Gaultier Ma Dame, toaletní voda pro ženy 50 ml | notino.cz
    https://www.notino.cz/jean-paul-gaultier/ma-dame-toaletni-voda-pro-zeny/
    CNV
    CNV --- ---
    Nezavrhuj pomerančový květ, bude to hodně podobné - jemná jasmínová vůně s nenápadným nádechem citrusové svěžesti. Dost možná ten "madarinkový květ" bude jen marketing a ve skutečnosti tam budou podobné složky jako ve všech ostatních vůních s citrusovými květy.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SOLEI: rozumím.

    No, je to vůně, která je moc hezká, provonělo nám to vždycky celý byt, chtěl bych najít takovou hodně podobnou parfémovou vodu nebo parfém.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VESPER_INDIGO:
    Kdo ti zadal tento úkol? Je nějaká vůně vzorem? Dost často záleží na kompozici než na položce v seznamu složení vůně, máš docela šanci najít něco kde ve složení mandarinkove květ není uveden a přesto ho tam "najdeš".
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    V Čechách se jakž takž prodává to Mochino Glamour, ale protože má základ v pižmu a je to prý sladká vůně, tak tomu moc nevěřím. Na druhou stranu, asi mi ho nechají povonět v nějaké parfumerii z testeru, možná tedy ještě to.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SOLEI: https://www.fragrantica.com/notes/Tangerine-blossom-353.html

    Tenhle odkaz jsem našel před půl hodinou a vychází z něho asi jediná (dámská) vůně, která se prodává exkluzivně v miniaturním obchůdku v Paříži :D

    Ale i tak děkuji za snahu, je to od tebe milé.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SOLEI: svěží a jemná. Sladké ne, sušší také nikoliv, orientální asi též ne. A vím.. právě že se nikdy moc nevyskytují, přitom vůně je to nepřekonatelná, divím se, že něco takového se dávno nenapodobuje ve velkém.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Osobně si myslím že potřebuješ Santa Maria Novella
    Angels of Florence Santa Maria Novella perfume - a fragrance for women 2006
    https://www.fragrantica.com/perfume/Santa-Maria-Novella/Angels-of-Florence-11420.html

    Ale nevím za kolik v Praze koupíš. K očichani je asi ve Štěpánské,ctam tuto značku mají.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VESPER_INDIGO:
    https://www.fragrantica.com/notes/

    Mandarinkove kvety jako takové se moc nevyskytují, většinou se jedná o nějakou kompozici citrusů která je květinové ovocna . Zkus pohledat v tomto odkazu.
    Kdybys aspoň věděla jestli chceš svezenku, něco sladkého a těžší, suššího nebo orientálního dost by to pomohlo.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SOLEI: jé, takhle já se v tom nevyznám. Potřebuji cokoliv s vůní mandarinkových květů. Pomerančové nikoliv. Moje cenová relace je 500-2000.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VESPER_INDIGO: nemáš na mysli spíš pomerančové květy?
    A jakou máš cenovou relaci? Není problém koupit za pětistovku st. Dupont, nebo za pár tisíc HB01 Biehl. Dle výběru se dá jít do ještě levnějších nebo dražších. Musíš napsat víc informací. Chceš soliflor jako dělá Roger Gallet nebo raději nějakou orientálnějši kompozici jako má Tauer?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    *sehnatelné v Praze nebo rozumně na dovoz
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Víte někdo o nějakém parfému nebo parfémové vodě s vůní mandarinkových květů? Sakra, stačila by mi možná jakákoliv kosmetika. Ne mandarinek, ne citrusů, ale mandarinkové květy - jsou nedostižné a vůni samotných mandarinek se podobají jen málo. Spíš se podobají jasmínu, kterému někdo ubral na intenzitě a dodal na čerstvosti.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    zkusím to znovu: léta sháním vůni podobnou Neonatura cocon (od Yves rocher), která se již nevyrábí. Budu vděčná za tipy.
    CNV
    CNV --- ---
    MAJKELINA: Amethyste by měli mít normálně v parfumerkách. Ale jestli je Lilas Mauve slabej, tak to asi taky nebude ono. Ještě Purplelight (Salvador Dali) je slušný šeřík, výraznější než tyhle dvě. Pak už asi jedině niche, třeba En Passant od Frederica Malleho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam