• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADAMMmBank
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Zrovna u banky je důvod se bát. Tam spíš snadno člověk prozradí osobní zneužitelné údaje, kdyby to byl podvod. U marketingových sdělení to bylo vždy jen otravné.

    Ale volání ve jménu mBanky je otravné, když je dvakrát ročně a kdyby měli dobré analytické nástroje, tak bych jim vůbec z filtru nevypadl jako zajímavý.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    Mě pořád dojímají lidé co v roce 2023 se bojí zvednout telefon...

    #sorry
    MVEK
    MVEK --- ---
    Už asi dva týdny se mi skoro každý den snaží jednou a nyní už i dvakrát dovolat číslo, ze kterého většinou pro mBanku volají a nabízejí půjčky. Jsou hrozně neodbytní, pořád jim to buď záměrně, nebo nyní už jen, že to nestihnu, neberu. Ale teda budu muset.
    Jsem zvědav, jak se prokážou, že opravdu volají s pověřením mBanky, protože telefonní číslo nic neznamená, nevěděl jsem to, ale dá se podvrhnout, když podvodník bude chtít, i když ne tak snadno jako odesílatel u mailu.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já teď na Androidu zapnul data asi po dvou týdnech marodění, tak jsem dostal kromě jedné online platby info o příchozí částce a pak 2x o 0 Kč.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    tak jsem to zakřikl, stalo se mi to dneska znovu - přišla mi výplata a taky dvě upozornění, jedno z toho nula - ale včera mi posílal peníze bratr (6k) a to přišlo jenom jednou
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    já to mám právě na Androidu. Zajímavé, mně se to stalo jednou (s tou stopnutou platbou), ale jinak mi mezitím přišlo x plateb a znova se mi to nestalo
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    NIGHTHUNTER: jinak mám bankovnictví zároveň i na Androidu a tam to bylo úplně stejné - také nula o 2 minuty později... takže ani iPhonem to nebude...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Mě to teda teď taky chodí s úplně každou příchozí platbou.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KID_MCHUTT: Me se to ted stava s kazdou prichozi platbou - i u obou vyplat, takze myslenka, ze by platby od 2 ruznych velkych podniku byly stopnute, se mi nezda… navic nejdriv prisla platba a pak az pozdeji ta nula…

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PATRIKCHRZ: to funguje tak, že ti někdo pošle prachy, ale jeho banka to stopne ze security důvodů (stalo se nám to taky). Tobě pak přijde nejdřív oznámení o nule, potom druhé s reálnou částkou, až to odesilatel odblokuje se svojí bankou (u nás to bylo ČSOB > mbank)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    KOC256: Není to takhle náhodu na zamčený obrazovce?
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Taky jsem to tuhle dostal. Ale nezvládl jsem pak právě porovnat, co se opravdu dělo, ale taky myslím, že jsem měl dvě notifikace, možná to byly naopak platby, ne příjem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PATRIKCHRZ:
    přišly mi peníze a objevily se mi (nevím zda najednou) dvě notifikace :-)

    Jinak další chyba proti UX. Jsem v přehledu účtu svajpuji dolů (chci refresh) a... ...a nic se neděje :-)
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    KOC256: jak jsi toho dosáhl? Jak jde poslat nula? :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Prekvapeni se nekona :-)

    PAKOK
    PAKOK --- ---
    PAKOK: OK, díky za info...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    PAKOK: Heled řekl bych ze ten limit 2000 padl 9. Prosince
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    A kdy jsi měl poslední realizované platby? Já to stíhal utratit do limitu až minulý týden. ;-)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ha, tak hlásím že dvojka přistála na účtu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam