• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Jako, tyvole, to si dělaj prdel?

    New Tesla Gear Shift Touch Interface Really Sucks
    https://jalopnik.com/...acebook&fbclid=IwAR1T13KEl4TNd1i2CPxmAu7GbwLJxO5KGep1qf8h1iq7jaRSXv5Slz08DO4
    KEB
    KEB --- ---
    Škoda chce v Česku gigatovárnu, podle šéfa je to ideální lokace - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...rce=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: V konferenci o EV na facebooku máš ovace

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    BOBASH: moc dobrej článek
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: hezký.
    Co se týká vlivu, tak myslím, že konkrétní státy jako Německo, Norsko, Californie, maj přecijen vliv na transformaci skrz dotace, páč jinak by to automobilky neprodávaly tolik, a krvácely by dýl.
    Souhlas, že zákaz je jen PR.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Líbí se mi to. Jen k tomu doladění- bavíme se samozřejmě o mechanických částech auta. S IT v autě je to trochu jinak
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Jak jsem říkal, že debaty na Nyxu můžou výst k článku, tak tady je. A aby to bylo správně meta, tak uvidíme, jakou vytvoří článek debatu na Nyxu.

    EU chce zakázat prodej spalovacích aut. Proč vám to může být buřt | Finmag.cz
    https://finmag.penize.cz/.../425328-eu-chce-zakazat-prodej-spalovacich-aut-proc-vam-to-muze-byt-burt

    Zároveň ho postuju i mezi petrolheady vedle:

    [ Fotky aut: vlastní, služební - V čem si NYXáci vozí p*del ]
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    SMRGL
    SMRGL --- ---
    BOBASH: tak jo ;)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SMRGL: Těžko, já na předváděčky moc nejezdím. Rozsekal jsem před osmi rokama jednoho Focuse, to byla docela populární historka, ale jinak vím o pár odbornících, co mají mnohem zajímavjěší skóre. Tuším že třeba videopořad Drajf měl jednou skóre asi tři auta za půl roku, další kolega zase zvládnul tři auta jednou ranou a tak :)
    SMRGL
    SMRGL --- ---
    BOBASH: helet nebudeš ten novinář, na kterýho si každej importér dává pozor, abys mu nerozsekal auta na novinářské předváděčce :D:D:D..

    O jednom takovým jsem slyšel v kuloárech :D:D
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    JYRKA: to mi nejak nevyhazi, kdyz tam na grafu ukazuji ten vyvoj ceny Battery Packu ($/1kWh), a prolozim si to exponencialni krivkou, vyjde mi s p<5 % (F-Test oboustranny) pro rok 2030 cena Baterypacku 10-20 $/1 kWh, coz je v rozprou s temi sloupcemi hned na zacatku, kde pocitaji s cenou, odhaduji, 70 $/1kWh. Ale hadam, ze si to nejak rozdelili na suroviny/cenu inovaci a pocitali zvlast.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JIMIQ: Mýlíš se určitě, podle toho článku.

    Bude to na zmenšený platformě MEB s osekanou baterkou (max 45 kWh znamená, že dojezd 300 km WLTP když to hodně dobře půjde), protože větší se tam jednak nevejde rozměrově a druhak finančně.

    A i podle článku to má být ekvivalent Seatu Arona, čili u nás Škody Kamiq (alias vyšší Scala). Takže ještě o něco větší než Fabia, která je o třídu větší než Citigo.

    To by znamenalo, že to auto bude při ceně 520 tisíc korun bylo cca o 100 tisíc dražší než benzínová Arona nebo Kamiq, při dnešních cenách. V cenách roku 2025 už to bude nejspíš tak o 50 tisíc, protože cenu spalovacích aut zvýší ekopokuty a Euro 7, který tou dobou už tuším začne platit.

    Ale je pořád otázka, jestli to bude za tu cenu mít těch 45 kWh, podle mě nebude a základ bude třeba 33 kWh nebo tak něco. Což z toho dělá auto čistě do města...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Včera jsem odevzdal do Finmagu jeden, kterej částečně vzniknul po inspiraci elektroskeptikama ve "Fotky aut: vlastní, služební", dám sem pak link.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Seat chystá levný elektromobil, má dorazit do čtyř let - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/clanek/seat-chysta-levny-elektromobil-ma-dorazit-do-ctyr-let-40354725

    A zase z toho vyleze citigo :D rad bych se mylil
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Ale docela by mě zajímala ta vazba hejt -> článek. Nemáš nějaký příklad prosím? Například něco o tlačítkách nebo tak :D
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    BOBASH: ja si myslel, ze ty nervy co tu mas musej bejt nejak kompenzovany :))
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: To už jsem vedle zkoušel, nepřišli.

    A já navíc hádky o hejtech potřebuju, mě z toho pak vždycky napadne nápad na článek co prodám do časopisu :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    musis tych hejterov odkazat sem, aby sme sa pohejtovali navzajom a nemuseli hejtovat teba :)))

    ako tu boli tie ebusy v moskve, mozno ze tam nejake aj budu jazdit, zaujimave je pouzitie LTO, nizsia hustota ale zas rychlejsie nabijanie a co sa tyka bezpecnosti tak este lepsie jak LFP (vzhladom na to ze v tom bude sediet napr. 80 ludi)

    Kamaz Shows Off The First Russian Electric Articulated Bus
    https://insideevs.com/news/495014/kamaz-first-russian-electric-articulated-bus/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam