• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    AXTHEB: U normálních budíků to k tomu IMHO moc nesvádí, protože jsou v různé míře utopené v různých krytech...

    Tohle vystupuje a vypadá relativně křehce..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    COMODOR_FALKON: A jakej je rozdíl v tom vzít dlažkou normální budíky a tohle?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BOBASH: Ty jsi nikdy nepotkal nikoho komu někdo objel auto klíčem....?

    Mno tak tohle bude podobné...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: Protože proč by sis někam pokládal telefon a zase ho sbíral, když tam můžeš mít displej, kterej se ti automaticky spáruje s telefonem v kapse? Navíc telefon nebude umět tak dobře zobrazovat údaje o tom skútru a tak...

    COMODOR_FALKON: A co by z toho jako měl? Půjde někdo ukrást budíky z normální motorky? Tohle je úplně to samý, taky ti to k ničemu nebude – mělo smysl krást rádia a navigace, dokud byly příplatkový a dokud byly jako celá jednotka, obsahující nejen displej, ale i řídící jednotku atd., takže jsi mohl z Octavie vytáhnout Columbuse a dát ho do Octavie kde bylo předtím jen rádio.

    Od doby, co je displej jen displej a vlastní počítač je jinde, tak je to úplně k hovnu.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SEJDA: To taky... Zajímalo by mne, jak zabezpečí, aby jim ho někdo nevzal dlažební kostkou...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    COMODOR_FALKON: za zase nechapu, proc tam davaji display do standardni vybavy, kdyz by si tam kazdy radeji polozil vlastni mobil, ktery si po zastaveni radeji sebere
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KEB: A taky to má bizarní deklarovanou spotřebu...
    KEB
    KEB --- ---
    BMW uvádí na trh nový elektroskútr CE 04, vypadá jako z komiksu | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/bmw-uvadi-na-trh-novy-elektroskutr-ce-04-vypada-jako-z-komiksu

    A cena? Jinak mi to zrovna do města přijde moc velký
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Modelovej rok 2024 taky může znamenat, že to půjde na trh v lednu 2023, Američani jsou v tomhle hovada.

    Ale čas samozřejmě mám, současnýho benzínovýho Challengera vyrábějí už asi 13 let a ještě nějakou dobu budou. Si myslím, že v druhý půlce dekády jako mírně ojetej kousek by to mohlo bejt fajn :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Zas este mas par rokov na nasetrenie penazi, tak by to mohlo vyjst
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Obávám se, že už mám vybranej elektromobil, a že mě bude dost bolet zjištění, jak bude drahej :)

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=291&v=l7Bp730y53o&feature=emb_logo
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Jak to vidí FSD...
    Hacker shows what Tesla Full Self-Driving's vision depth perception neural net can see - Electrek
    https://electrek.co/2021/07/07/hacker-tesla-full-self-drivings-vision-depth-perception-neural-net-can-see/
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To bude poprask az sa auta a baterie za par rokov zacnu vyrabat z recyklovanych materialov, na vrakacoch sa povaluje bez uzitku plechov a kovov

    Analysis: When do electric vehicles become cleaner than gasoline cars? | Reuters
    https://www.reuters.com/business/autos-transportation/when-do-electric-vehicles-become-cleaner-than-gasoline-cars-2021-06-29/
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: asi jsi zapomněl to video, ale tipuju, že jsi chtěl poslat tohle od munra: https://www.youtube.com/watch?v=3Bab6CttkEY

    to jsem viděl, proto jsem CRAZY_IVAN psal, že na rozborky VW motorů čumim :)
    pořád to nemění nic na tom, že to video o modularitě tesla motorů neni zajímavé, protože já bych si třeba nemyslel, že to takhle dělaj, myslel jsem, že maj úplně jiný jednotky vzádu a vepředu.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Jinak tady máš teardown motorů od VW. A hned na začátku tam říká, že VW to má vyřešený jinak než Tesla kvůli tomu, že jeden motor můžou cpát do spousty různých aut různých koncepcí, kdežto Tesla ho má v kuse s úchytama, takže ho může použít jen pro 3/Y nebo něco jim velmi podobnýho, kdežto VW ten motor může nacpat třeba do lunochodu.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Možná už jsem alergickej spíš na Komodora než na Teslu :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: je to zajímavé řešení a bylo by to zajímavé řešení i kdyby to dělalo VW (sám čumim na rozborky motorů VW a munro poukázal na pár zajímavostí v jejich motorech). Prostě zajímavé video, který sem comodor plácnul bez nějakýho popisku ve smyslu TESLA JE NEJLEPČÍ VW SE TŘESE.

    Comodor: Podívejte jak Tesla řeší motory, zajímavé
    Bobash: VW JICH VYRÁBÍ TOLIK, ŽE NEMUSÍ MÍT TAKOVÉ ŘEŠENÍ
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Hele kdyby to bylo něco, co má Tesla fakt zajímavý a nikdo jinej to nedělá (octovalve, megaodlitek zadní části auta), tak by mi to přišlo zajímavý. Ale tohle mi fakt nepřijde jako nic světobornýho.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: občas mam pocit, že ti ta tesla leží fakt hluboko v žaludku :))
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COMODOR_FALKON: Linka ve VW zase chrlí stejnej motor pro ID.3, ID.4, Enyaq, Born, Q4 e-tron a výhledově dalších cca 20 modelů. Takže i jestli mají jinej motor vpředu a vzadu, tak je to tak nějak jedno, protože úspory z rozsahu jsou jinde.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    COMODOR_FALKON: to je super :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam