• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: jestli si dobře pamatuju teorii tak metanolovy pary tě můžou oslepit. Btw jsou vůbec cítit?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COMODOR_FALKON: Stačí ho nechlastat. Ono když budeš lemtat benzín nebo naftu, tak ti taky nebude úplně dobře po těle.

    O olizování kontaktů vysokonapěťový baterky nemluvě :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BLOWUP: Metanol... S tím jsme tu v ne až tak dávné minulosti měli rozsáhlou kauzu...

    Pointou je, že je to vysoce jedovaté palivo...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JIMIQ: Hlavně je to další opakování stokrát vyvrácenejch nesmyslů...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Hmm.. to je elektroauto ktery by me oslovilo. 3 minuty tankovat a 800km dojezd, bez kabelu a priblblejch zasuvek. Palivovej clanek na metanol, genialni.

    Neues E-Auto? 3 Minuten tanken, 800 Kilometer fahren, ohne Ladekabel | Die Story | Kontrovers | BR24
    https://youtu.be/G3iKJ4IMick
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Celkem ok clanek pro rok 2010, absolutni jesmysl v roce 2021
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: to je dobre pokrytectvo :D "Konžský chlapec vytahuje z nebezpečné štoly tvrdý namodralý kov samozřejmě i pro vaše smartphony a notebooky, ale těm alespoň stačí jen pár gramů."
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Občas trochu overkill, ale líbí se mi jeho zpsob uvažování...
    TEST - Tesla Model 3 - PRAVDA JAK JI CHCETE. BEZ OBALU! KEPL, NEBO KONKURENT? CZ/SK
    https://youtu.be/rlAIV_ewCfg
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DZODZO: nevím, jestli tě už někdy oslepilo auto s LED, ale je to ještě horší, než garážový xenony svítící přímo do ksichtu, protože fyzicky neudržíš otevřený oči pokud ti to do nich svítí. Takže sledovat krajnici je fajn nápad, ale nejdřív si to zkus, já musel odvrátit hlavu na druhou stranu.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    TEAPACK: řekl bych že pokud tam bude nějaký problém. Padnou světla do nouze. A budou svítit jen pár metrů před auto... Jako u xenonu.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Staci sledovat krajnicu, ak ta protiiduce auto oslepuje
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Když už se tu řeší ty světla... jak je zajištěné, aby LED matrix v případě posrání řídicí jednotky nezůstal svítit do ksichtu všem?

    Nedávno jsem dával přednost autu nespíš s LED matrix, já stál na vedlejší a nemohl jsem koukat ani trochu jeho směrem dokud nebyl těsně předemnou. Jakmile vyjel na rovinku a proti se objevilo auto, většina levé strany vozovky zmizela ve tmě, ale nedovedu si představit, co by se dělo, kdyby to nezhaslo a ten protijedoucí řidič jel stále proti stěně světla výrazně silnější než dálkovky od H4...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    toto je dobra kuriozita, ten fen nema chybu :D

    The Electrek Uncar is a Goofy Electric Car Built Entirely in Colorado
    https://www.youtube.com/watch?v=FyZd4_2unFM
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Study dispels myth that electric cars pollute as much as gas-powered cars due to 'dirty' grid - Electrek
    https://electrek.co/2021/07/21/study-dispels-myth-electric-cars-pollute-gas-powered-cars/amp/
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DZODZO: kdyz jedu autem, tak asi fakt nejcasteji se sklomenymi sedackami .. nechapu, ze to tento smoula nepredvedl a hlavne nezmeril. Vzdy mne zajima, jestli se mi do auta vejde rozebrana postel ..
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DOMI982: Cca 350-400.
    DOMI982
    DOMI982 --- ---
    Ma tu nekdo, prosim, dlouhodobejsi zkusenost kolik ujede Enyaq 80 na dalnici (rychlost 130 km/h)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam