• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DAN_F: To mi neříkej, že tě jen tak nechaj stát 14 dní na nabíjecím místě. Nebudeš jim tam muset nechat klíč, aby to přeparkovali?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEB: Zrovna tahle situace je fakt no issue. Jak jsem psal, na GO a koukám, že i na Aeroparkingu, mají nabíječky a dobíjení zdarma, takže s elektromobilem si akorát logicky rezervuješ parkovací místo s dobíjením, přijedeš, zapojíš a vrátíš se z dovolené k plně nabitému autu.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    COWBOY: Tak to si nech zkontrolovat měřák a kotel a koukni jestli ti někdo nekrade elektriku..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    BOBASH: Pak mi to došlo, že porovnáváš ty 4 měsíce.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    LOPIK: Opakuji, elektrokotel tam je 5 let a spotřeba byla 6-7 MWh ročně.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    COWBOY: Podle toho nočního proudu to bude nejspíš fakt ten kotel, ale přijde mi to teda jako slušná darda - to tam musíte topit celou zimu.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COWBOY: No já počítal že máš těch 6-7 navíc za ty čtyři měsíce. To odpovídá tomu, že bys tu věc dobíjel dvakrát denně.

    Čímž jsem chtěl naznačit, že je to blbost :)

    20 MWh ročně je zhruba 100 000 km nájezd s normálním elektromobilem.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    NIKDAS: Krom toho nabíjení tam nic nového není. Elektrokotel je tam 5 let.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    COWBOY: Co tam na tý chatě vyvádíte? :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    inak tu pisu, ze pod nejaku voltaz uz je samovybijanie litiovych baterii zanedbatelne a pri 0~C sa baterka samovybije zo 100 na 94% za 3 mesiace, takze nejakymi 2 tyzdnami na letisku by som sa netrapil

    BU-702: How to Store Batteries - Battery University
    https://batteryuniversity.com/article/bu-702-how-to-store-batteries
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    BOBASH: No kdyby normál byl 7 za rok a teď 10 za 1/3 roku, tak je to spíš tak 15-20 za rok navíc. Takže tím dobíjením by to být nemělo.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    NIKDAS: Co myslíš?

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DZODZO: Ne pro nouzové použití, ale pro normální životnost. Lithiové baterky s nesmí vybít pod 20%, nejlépe pod 30%.
    KEB
    KEB --- ---
    DZODZO: anebo zkurvene velká televize :-D
    KEB
    KEB --- ---
    HERR_FLICK: jak říkám, je to příklad kdybych byl retard :-D dík za info
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    NIKDAS: jak mu tam denne vali nejaka 3-fazova cirkularka na drevo tak preco nie :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: 0% baterie podla mna neznamena, ze je baterka vybita, to je iba 0% pre uzivatela, urcite tam maju zamknutu nejaku internu kapacitu pre nejake nudzove pouzitie alebo tak, lebo keby to vybuchas na nulu, tak je dost mozne, ze uz by si celu baterku mohol vyhodit
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    COWBOY: 10Mwh na chatě? Neujely ti jednotky, nebo desetinná místa? Tam elektřinou každej den vaříte, topíte a svařujete?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    BOBASH: To je fakt.. počítal jsem úplně bez benzínu
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    LOPIK: Je to plug-in, ujede na nabití čistě na baterku 50 kilometrů. To by musel najet za 4 měsíce každej den třeba 2x 50 km a mezi tím nabít.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam