DZODZO: Ono nejde o to, jestli máš tu neuronovku doma, nebo na ní pronajímáš půlku světovýho cloudu... jde pouze sběr dat a jejich implementaci do stávajícího algoritmu. Takže ten klip je super v tom, že na začátku nic netušící autíčka se dokážou naučit jezdit po okruhu, o kterém na začátku nemají žádné informace a ani neví, jak se vlastně má jezdit a stačí cca 3 iterace, abys našel variantu s dobrou úspěšností průjezdu.
Zároveň to ale ukazuje na problém, že nikdo netuší, jak konkrétně to funguje a pokud ta neuronovka umí jezdit velmi pěkně a pak lehce změníš jeden parametr, tak se celá rozsype, protože "řidič celou dobu řídil podle zpětného zrcátka a tys mu je vyměnil za displaye, do kterých teď nevidí" ... Proto se občas najde situace, kde to udělá přesný opak. než by mělo - třeba to nehlídá úbytek volného místa, ale přírustek zabraného místa. Pro člověka jsou to komplementární jevy, ale pro neuronovku to tak být nemusí.
Výhoda neuronovky je, že pokud objevíš nějaký scénář, který to nezvládá, nebo který je nový, tak jí připravíš data i s tímto scénářem, aby se ho "doučila" a pak už záleží jak rychle to chceš mít hotový, kolik vstupních dat máš a jaký je tvůj rozpočet =)