• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    CUKI
    CUKI --- ---
    KEB: To jsou kecy v kleci!
    Taková běžná dodávka může mít skoro 10m2 plochy pro soláry. Pak jsme na úplně jiných číslech. A udělám tak klidně 20-25kWh za den.
    Krom toho že se baterie pak nabíjí přímo, což rapidně sníží ztráty, tak to taky omezí problémy s tím, že ti někde daleko od civilizace dojde šťáva.
    Jako pro lidi bydlící ve městech ve střední Evropě to třeba smysl takový nedává. Ale třeba já parkuju 99% času na slunci. Kdybych bydlel ve městě tak zase nepotřebuju auto :-D
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    BOBASH: dobra uvaha, souhlas nicméně sharing neco stojí, v nekterych mestech není takze pokud ti solar na aute dobije 100km dojezdu za tyden tak si myslim ze alternativa je to skvelá.
    KEB
    KEB --- ---
    ICS: asi ti pokazím den

    Fotovoltaika v dopravě: proč nemají elektromobily na střeše solární panely? - TZB-info
    https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/21078-fotovoltaika-v-doprave-proc-nemaji-elektromobily-na-strese-solarni-panely
    ICS
    ICS --- ---
    BOBASH: sharing ti ale většinou nedovolí do toho hodit třeba psa, to dovoluje snad jen Anytime. Každopádně to byla spíš nadsázka, ale líbí se mi ten směr, že i lidi, co nemají kam umistit svůj solár, můžou mít trochu té sklizené energie
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ICS: To je nesmysl, ve městě je jednak stín a druhak auta, který mají takovej poměr ježdění/stání aby se nabily na to, co vyjedou, je lepší nahradit sharingem.
    ICS
    ICS --- ---
    Jinak dneska trávím celý den poblíž téhle Čechie a až na ten zvuk je to naprosto úžasný

    ICS
    ICS --- ---
    BOBASH: tak já doufám, že typický městský rodiny auto půjde cestou jako Sono Motors a nabije se "samo". :)
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    KEB: Jo Wagner je dobrej strejc...
    KEB
    KEB --- ---
    STETKINS: rozhodně mi přijde Drábová serióznější než Wagner, ale jinak s tebou souhlasím ve všem.
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    KEB: Mám Drábovou rád, ale poslední dobou mám pocit, že se lidem, kteří vystudovali jaderku dává jakási aura toho, že rozumí energetice a potažmo dopravě. Drábová je určitě vysoce erudovaná odbornice na bezpečnost jaderných zařízení, ale úplně nerozumím tomu, proč bych měl dávat nějakou větší váhu jejímu názoru na dopravu :-)
    Navíc jsou všichni překvapení, že jaderní inženýři prosazují jadernou energetiku...kdo by to byl čekal.

    Myslím, že je pro nás jádro taky cesta, byť ne ve formě velkých bloků, jak je známe teď, kdy odhadovaná cena elektřiny z nich je na 200euro/MWh...
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Energy Storage Breakthrough - Solid Hydrogen Explained
    https://www.youtube.com/watch?v=U7CCq4oBgw4
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    vypada jako solidní kauf
    Nissan Leaf 24kWh 2011rv 82000 km - Havířov, Karviná - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/fabetgroup/detail/154915914-nissan-leaf-24kwh-2011rv-82000-km
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ICS: tož to nezbývá než doufat, že stejně vehementně jako porti betnovejm sloupkům protestuješ i proti plechovejm krabicím k ním připojenejm, který to peklo dělaj desetkrát větší.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Tak v americe jsou v klidu, tam jsou zvyklí na tohle (viz obrázek níže).

    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ICS: Jako že je to hnusný? No tak to uděláš třeba jako betonovej sloupek.

    Viz třeba tohle:
    Fabrilium dressed OlifeEnergy chargers in 3D printed concrete – OlifeEnergy Blog
    http://blog.olife-energy.com/fabrilium-dressed-olifeenergy-chargers-in-3d-printed-concrete/

    A jak už tady někdo říkal, typický český rodinný auto najezdí za průměrnej tejden tolik, že jeden rodinnej nákup v Globusu, když u něj bude nabíječka, ho nabije.
    KEB
    KEB --- ---
    JIMIQ: tak Rakušaci to udělali jen jako další tah své antijadro agendy. Výroba vodíku by mohl být způsob, jak líp ekonomicky využít Dukovany nové např
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    KEB: vodik z jadra se dela jinak nez elektrolyzou - tamse ta voda nejak nahriva na 800 stupnu a tim se oddeli vodik od kysliku (nejsem odbornik, ael takhle nejak si pamatuju co jsem cetl)
    KEB
    KEB --- ---
    DAN_F: tak jako nejedou všechny auta na benzinku v jeden čas, celý ten argument počtem aut je dementní argument jaderné a fosilní lobby
    KEB
    KEB --- ---
    PETER_PAN: proto mě tak nemile překvapila ta Drábová btw pokud se nepletu tak Rakušaci v tichosti protlačili že vodík z elektriky z jádra není a nebude zelený
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    GOR: pac ne kazdej vlak jezdi v evrope. Mas treba vlaky pres cely usa. Je nesmyslny budovat nachylnou trolej, navic mas ztraty na vedeni. Pro transport materialu je vodik idealni a ta hmotnost na vlaku neni tak limitujici.

    Ale tak samozrejme az budou vykonny / lehky / na prostor nenarocny baterie, nebude to mit smysl treba i tam.

    Proto jsou staty zatim opatrny a neinvestujou hromady penez do neceho, co.muze bejt do 10ti let prekonany pokrokem v jiny oblasti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam