• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Tesla loni prodala 900+ tisic aut
    Tesla delivers 'Stunning' 308,600 vehicles in Q4 vs 266k Wall Street Estimate
    https://theteslafolder.substack.com/p/tesla-beats-q4-deliveries

    Letos 1,5M? Ma se spoustet vyroba v Berline a Texasu

    Kdyze jsme rikali ze je VW dobehne?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    NIKDAS: ucinnost elektro aut pocita EPA v ekvivalentech galonu benzinu (cili TM3 ma treba 120MPGe)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BOBASH: protoze kdo ma vic, ma vic. Zatimco zbytek sveta ..
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CRAZY_IVAN: dik :) mel jsem pocit, ze jsem ji zahlednul, ale pak uz se mi neporadilo najit. Tisicire diky, za tabulku, ktera kazdemu usetri 44 minut zivota :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: US i UK má míle na galon, když jde o benzínový/naftový auto, akorát ty galony mají různý.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    BOBASH: amici to dokonce prepocitavaji pres gallony, ne?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Akorát proč proboha musej ty anglosasové dál pokračovat ve svým úchylným převráceným systému...
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ten average je docela dobrej údaj
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    SEJDA: ale jo, jedna tabulka na konci byla :)

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CRAZY_IVAN: ani jeden graf, ani jedna tabulka. Divim se ze nemel spotrebu v galonech :D
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    We drove these electric cars until they DIED!
    https://www.youtube.com/watch?v=xg6-Vc9CSwk
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Ale to není o tom, že to auto "řídí za tebe", ale o tom, že tě víc izoluje od okolí. Což prostě nový auta dělaj, protože je to výsledek toho, co lidi chtěj.

    Lidi chtějí pohodlný, výkonný a bezpečný auta, tohle je vedlejší efekt.

    A auta ze kterých je dobře vidět se dělají furt, akorátže některý lidi taky chtějí auta který vypadaj cool a z těch je potom většinou vidět blbě, protože cool design je nekompatibilní s výhledem.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    CUKI: Nevím, zrovna teď jsem ti mínus nedával. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JYRKA: A za co ten mínus, to že je to pravda a je to nebezpečné?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CUKI: nejvetsi vyhoda Skodovky je, ze drnca? :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    CUKI: Tohle všechno vykládej třeba mému sousedovi, kterému vběhla za auto dcera.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Tak jsi si odpověděl sám BOBASH:
    Auta mají v sobě spoustu hovadin které tam nechci. Pípá to když couváš, když nemáš pásy, místo z okna koukáš do kamer. Stejně tak to řídíš. Nejde o to že by to jezdilo za tebe. Ale dvoulitrový motor má v tom tanku šílenou odezvu. Když řídím malé lehké auto klidně i s titěrným motorem, je to prostě úplně jiný pocit. Ty tanky prostě nereagují na změny na vozovce / terénu. Tatímc u toho malého lehkého auta přesně poznáš kde jsi. Nejvíc je to cejtit v terénu.

    Jasně přijde doba, kdy auto žádné okna mít nebude všechno pojede na kamerách které asi sám nemusíš sledovat, ale chci takovou dobu vůbec zažít?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: (a že by ix35 "řídila za tebe"? jakože v čem? je to docela starý auto, to nedělá samo skoro nic)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Psa nebo kočku nevidíš ani z většiny starších aut. Od toho jsou dneska už v každým normálním autě kamery.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Mě vaděj spíš ty malé zadní okýnka, často a hodně couvám, přes zrcátka neuvidíš psa nebo kočku...
    Teď jsem jezdil chvíli s Opel Mocca, sice malé autíčko mnohem menší uvitř než můj Yaris, ale dozadu prostě vidět není. A to je spíš s těch lepších SUV. I35. H IX35 na tom byl ještě hůř...
    Pak jsem přesednul do 205ky a cítil jaký je rozdíl když za tebe řídí auto a nebo ty :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam