• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NIKDAS: Tak na GO by to vyšlo na 1 090 Kč, ale v tom termínu už je bohužel plně obsazená kapacita nejen parkovacích míst s dobíjením, ale komplet celého parkoviště (což je s ohledem na jeho velikost docela extrémní situace). Příště to chce větší předstih, nebo jiný termín, než největší sezonní peak :) Každopádně, kdybys někdy zkoušel GO, dej report, jak to všechno proběhlo – "mystery shopping" se vždycky hodí a pořád je co ladit :D
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NIKDAS: Jasný. To by na Aero nějaká Comfort místa se zásuvkou měla být volná. Na GO by to asi vyšlo levněji, ale koukám, že GO Charge místa jsou z nějakého důvodu deaktivovaná a do pondělí nejspíš nebudu vědět proč a na jak dlouho.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DAN_F: 1.7. - 8.7., už koukám díky :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NIKDAS: No jasně. Já jen jestli nemyslíš Ruzyni jako městskou část :) Jde to určitě na Aeroparkingu (pomalé zásuvky) a u GO. Na jaký to potřebuješ termín?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DAN_F: Pokud tam bude nějaký shuttle, tak to nemusí být přímo na letišti
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Možná debilní dotaz, ale když má elektroauto ještě klasický akumulátor, je dobrý ho občas nabít nabíječkou, jako u spalovacích motorů?

    Je to VW eUP a návod nic neříká - on totiž VW u všech svých aut zakazuje dobíjení akumulátoru (odkazuje na odborný servis), takže je to v rámci jejich strategie, aby uživatel baterii ignoroval.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    kreativni novinari nenapisu do titulku Nio ale "cinska Tesla" :))) taky clickbait

    V Šanghaji vypadla čínská tesla ze třetího patra, zahynuli při tom dva lidé - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sanghaj-elektromobil-pad-umrti-cina-nio.A220624_110617_zahranicni_pitt
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NIKDAS: Jako na letišti?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Nevíte kde na ruzyni zaparkovat a rovnou nabíjet, nějak levně na 8 dní.

    Našel jsem tam nějakou rychlonabíječku, ale nechce se mi kvůli nabíjení a přeparkování čekat.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KEB: Nejenom. Ale to same chteji mladi kupujici v Evrope. Jen jeste nejsou vnimani automobilkama
    KEB
    KEB --- ---
    JYRKA: protože je to trh velký jako prase...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KEB: Ano. A cim driv to v Evrope pochopime, tim lip.
    KEB
    KEB --- ---
    JYRKA: aha, takže auto může být golfový vozík, ale musí to být plné plné píčovin, takže chtějí cirkus a ne auto.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    no neviem, ja by som napr. toho maleho smiraka na palubke co ma NIO nechcel, radsej ozeliem aj spoustu funkci :D

    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KEB: Totalne ujizdi. V Evrope delame dobra auta, ale to Cinany a Indy nezajima. Chteji solidni infotainment, konektivitu a spoustu funkci.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    OMNIHASH: možná mluví o tomhle? kdo ví.
    NEW Instrument Cluster Display For Tesla Model 3 & Model Y - OEM Look (Must Have Accessories 2022)
    https://www.youtube.com/watch?v=mQM8PH9VLI8
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JYRKA: a to se nějak váže k místní debatě? Asi potřebuju víc kafe, aby mi docházely souvislosti...
    KEB
    KEB --- ---
    JYRKA: že by Evropě ujížděl vlak? chápu to správně?
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: Tak ma delat automechanika :D Jsem si schvalne pustil kousek nejakeho jeho poradu a vubec mi teda neprijde ani jako dobrej moderator, ale asi ocividne svoje publikum ma.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Tohle mi prislo od indickych kolegu :(

    If the features are not available in Europe doesn’t mean it is not required for INDIA market. This market is far ahead in terms of technology as compared to Europe and also these features are offered by compettiiton today
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Vaculika v mnohem beru. Ty technicke znalosti ma a vesnicky strejc je hodne image.

    Ale uz kdyz kdysi testoval elektrickou kiu nebo hyuindai (uz nevim), tak prednosti toho auta presne popsal, a shrnuti proste bylo ze to je jednoznacna budoucnost a ze nema cenu se branit necemu co je lepsi. A zakoncil to necim jakoze, protoze to ma dobrou rekuperaci tak tomu budou akorat trochu vic reznout brzdy, no to je toho.

    Me na nem vadi jen jak patrioticky protezuje oktavky, kdyz jsou to strasny auta. :-)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Vaculík na to jak je mladej tak z něho má člověk pocit starýho dědka.
    Fajn je že není línej a umí si dohledat, či dojít za člověkem co se specializuje na konkrétní auto. A nasát od něj info.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam