• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JIMIQ: e-palivo vyvíjí Porsche kvůli věcem jako je 911, protože tam to bude majitelům u prdele. Do dopravního prostředku je snad jasný, že je to nesmysl.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Proc je e-palivo v osobnich autech spis nesmysl

    RSZ
    RSZ --- ---
    Zimní Liberec-Děčín citigem, 10,9

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tazko povedat ci je to viac toyota alebo byd, ale 10 rokov zaruka za $27k?

    First Toyota bZ3 EV co-developed with BYD rolls off the line
    https://electrek.co/2023/03/03/first-toyota-bz3-ev-co-developed-with-byd-rolls-off-the-line/
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    JIMIQ: Ale tak jasne, zatim platis porad jeste early adopter tax.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jen houst

    Mercedes-Benz začal v Německu budovat závod na recyklaci baterií - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/auto-mercedes-benz-zacal-v-nemecku-budovat-zavod-na-recyklaci-baterii-40424718
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Toyota Engineers After Tesla Model Y Teardown: "A Work Of Art"
    https://insideevs.com/news/655087/toyota-engineers-after-tesla-model-y-teardown-work-of-art/
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NIKDAS: Tesla ma taky sipecky na obrazovce. Ted uz se da i customizovat dock a pretahnout tam ruzna nastaveni. Za jizdy se da vsechno celkem rychle ovladat, ale chce to se predem naucit kde co je. Treba mlhovky jsem hledal za jizdy v mlze v menu a byl to celkem oser, ale pak jsem zjistil, ze staci bliknout dalkovejma a na displeji vyjede menu i s mlhovkama (sterace funguji podobne).
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: Asi stejně jako GLA. Udělali benzíňák tak, aby do něj šly šoupnout baterky. Ale docela to funguje i jako elektromobil, zatímco GLA je krám i na benzín.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    BOBASH: není i4 přesně to auto, kdy udělali benziňák a pak do něj prostě šupli baterky?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: Mám pocit, že Tesla to má na homescreenu všechno.

    Jinak pokud chce prémiovou německou značku za mega a půl, chce aby to někam dojelo a chce to pak rozumně prodat, tak ať si koupí tohle:

    https://www.bmw.cz/cs/all-models/bmw-i/i4/2021/bmw-i4-highlights.html
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OT_: tak u Enyaqu se sere především infotainment a cokoliv, co s ním souvisí. Ale už jsem měl taky v ruce kus kterýmu nešla klima.

    Takže ano, na sravosti Enyaqu (a moderních škodovek obecně) může něco být.
    OT_
    OT_ --- ---
    A co se týče Enyaqu, tak mám anekdotický postřeh, od jedné známé, která ho už delší dobu má jako služební a prý je katastrofálně poruchový. Ve finále jezdí manželovým autem, protože Enyaq je furt nepojízdný/v servisu/nebo alespoň na něm svítí kontrolky jak na 20 let staré vráně. Dost mě to překvapilo, ale zase nemám důvod jí nevěřit...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    TOMBRIDER: BOBASH: po důchodci to fakt bude a fakt jezdí 8k ročně ale prodávat se to bude za 5 let.
    Jinak teda jsem doma nadhodil, že ta Tesla 3 je o 500k levnější a najednou by se mamka i s displejem naučila :D
    Trochu nám to kazí 400km do nejbližšího servisu...

    Nevíte jak moc kliků je potřeba na ty základní funkce jako přidat/ubrat topení atd?
    Byli jsme mrknout na Enyaq a ten to má na domovské obrazovce, což by ještě přežít šlo
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMBRIDER: Navíc to má výhodu, že jinam než do Lidlu nebo do kostela s tím stejně nedojede :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BOBASH: To je druhá věc.
    Ale víš co, třeba to bude ve vůni. A hlavně zaručeně po důchodci!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMBRIDER: Abys to za ty dvě kila nepřeplatil...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    NIKDAS: Nenech si to Bobashem rozmluvit. Jen ho nasajte ;)
    A za deset let mi napiš, já to za 200k kč koupím :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam