• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PEPAZZ: to ne, to co maju na stranke je prave nejaky balik z toho pojistenitesla.cz, kde robi typek nejake poistenie predlzenej zaruky, jako u svojho stareho fosilu havarijko neriesim, ale u nejakeho 3 az 5-rocneho EV za 700k by som to prave asi posichroval :)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    DZODZO: Povinne ruceni na teslu snad nemuze stat takovej balík ne? Havarijko to je pak už jiná věc no.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: Nechal jsem si ji pojistit od maklere, ktery to umi. I tak havarijko a povinne ruceni dohromady 27.
    Ale CSOB pojistovna to umi za 100 😹
    GOR
    GOR --- ---
    DZODZO: No já to pak řešil havarijkem (protože radar v předním nárazníku atp.), ale to úvodní povinný u Direct, co jsem za 3 dny vypovědě,l bylo na Leafa MK2 při limitech 150/150 za 3 600 (mám bonus za 133 bezeškodních měsíců a bydlím na vsi).
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    GOR: zatial tak genericky sondujem, ze ako sa vobec poistuju elektromobily, kedze motor s objemom nemaju, tak ake su tam kriteria na poistenie, ci to je podla vykonu alebo ako pises na zaklade najezdu

    aka cast z tej ciastky je povinne rucenie? na fosila 2,3 liter som platil posledne myslim 4321 Kc
    GOR
    GOR --- ---
    DZODZO: A koukáš teda po Tesle nebo po Leafu? Pokud jde o Leaf, havarijko a povinný mám u Allianz za 13k při nájezdu do 10k/rok.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: hl mam dotaz ako si riesil poistenie na tu teslu? pojistoval si si tam aj nejake havarijko? z toho co som nasiel na internete, tak tesly asi moc ludi nerobi a rozdiely mozu byt dost velke

    "Kalkulace pojištění pak vychází na hrozné sumy. Pro vaši představu pojištění modelu 3 LR vychází ročně podle bonusů na cca 30-40 tis. Kč.

    E-pojištění nám bylo schopné nabídnou i 200 tis. Kč."

    nasiel som toto: https://www.pojistenitesla.cz/ typek sa specializuje na EV, ale nedozvedel som sa tam moc kolko by vyslo povinne ruceni
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    moc pekná studie z UK pokud byste chtěli vidět kontext tranzice. Moc pekne zpracovane, stačí projit executive summary

    Material and Resource Requirements for the Energy Transition
    https://www.energy-transitions.org/publications/material-and-resource-energy-transition/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: McDonalds aspoň nějaký veganský věci prodává. Tohle je jako ptát se na veganství majitele jatek.

    A ano, je to on.
    KEB
    KEB --- ---
    CRAZY_IVAN: Macek, to je ten picus z fakulty spalovacích motorů? Nebo je to zase někdo jiný?

    Protože jestli je to on, tak ptát se ho na elektromobilitu je jako ptát se majitele McDonaldu, co si myslí o veganství...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KUTAS: Na tomhle textu je nejhorší, že kvůli tomu, že ho napsal debil s písmenkama okolo jména a vydal ho na webu univerzity, lidi mají pocit, že je to něco jako vědecká studie.

    Přitom je to sračka, která je ozdrojovaná Autofórem.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    KUTAS: Tohle je už pár let starý a pořád špatný. Macek je debil.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    Bakalarka aneb klasicka kritika elektromobility, zajimal by me podobny rozbor za 3 roky.

    Kam kráčíš, elektromobilito? | ČVUT Fakulta strojní
    https://www.fs.cvut.cz/verejnost/pr-media/pribehy-z-ustavu/kam-kracis-elektromobilito/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Co třeba Bosna, nebo Černá Hora, dojedeme tam na eletriku?
    Do Bosny a Černé Hory elektromobilem
    https://youtu.be/KVk8impkegw
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    hmmmm ...
    BREAKING: Volkswagen Group's genius pivot - buys Chinese EV manufacturer Xpeng!
    https://www.youtube.com/watch?v=4qSMf2-5TSo&ab_channel=TheElectricViking
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FEDAJKIN: V indii. Reagoval jsi na to ne?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    JYRKA: Nechápu, tam myslíš kde?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FEDAJKIN: vzhledem k tomu, že tam BEV neprodává, tak ano.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Hustě Volkswagen!
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jo, nenapsal jsem že to je Indie :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam