• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JOHNIEZ: Jo, Powerpass.
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    BOBASH: myslis Powerpass, nebo nejakou jinou kartu?
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    BOBASH: Nevim, zda a nakolik to vylepsili ale zdalo se, ze to nejak prubezne menezuje a upravuje podle spotreby a predpokladaneho stavu baterie pri dojezdu k nabijecce (~50 km).

    Dobre bylo, ze tam sazel same vykonne nabijecky. Nedobre bylo, byly na krajich mest bez zazemi a nejde na to navolit filtr.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MESTREY_: Ručně, prostě jsem si našel Ionity po cestě a snahy navigace nutit mi 50 kW nabíječky jsem ignoroval. Nutno teda říct, že první software Enyaqu byl poměrně debilní v tom, že neuměl pracovat s kopcema. Takže když byla nabíječka za zlomem stoupání v Alpách, tak mi říkalo auto dojezd třeba 80 km a nabíječka byla 120 km, ale já věděl, že pak pojedeme z kopce a dojedu tam.

    Dneska už se to snad naučil :)
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    BOBASH: Ta karta je super, vyzkouseno vcera. Planoval jsi nejak ty nabijecky rucne, nebo to nechal na vestavenou navigaci?
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: no tak, nebuď slusnej, dej odkaz, nenech se prosit. Buď jako Klaus, cituj sebe! 😁
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Dík, potěšilo :) Jinak včera jsem s tímtéž tématem byl i na čt24, ale tam bylo míň času (pět minut) a byl jsem trochu nervóznější. Takže podcast je lepší.
    MINER
    MINER --- ---
    Dobrej rozhovor s místním novinářem o zavalování Evropy čínskými auty ve Vinohradská 12:)

    Tenhle stručnej, faktickej, vyváženej, neideologickej styl mi sedne víc, než, nyx fight, a je za tím vidět příprava:)
    Dobrá práce obou!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: To je stejný jako když vyšly po launchi Enyaqu asi čtyři testy na téma "cesta do Chorvatska". Já jsem byl jedinej, kdo tam dojel v klidu a pohodě s dvouhodinovým nabíjením, neb jsem nabíjel na Ionity.

    Ostatní pitomci se ploužili po 50 kW nabíječkách, protože si neuměli zařídit kartu a bez ní jim Ionity přišlo drahý.

    Což je samozřejmě vyloženě věc, kterou by majitel Enyaqu v tý doby za 1,4 milionu udělal.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pekne vozitko, trochu ma zaraza ze to ma taky vysoky rating, ked sa pri tom naraze vysypalo cele zadne sklo a ulomky leteli panakovi do hlavy (?)

    2023 Hyundai Ioniq 6
    https://www.iihs.org/ratings/vehicle/hyundai/ioniq-6-4-door-sedan/2023
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    SEJDA: Tak jde o to, ze to koupis predem online a nemusis nic resit.
    Jinak tady se to resi ciste pro to, ze to docela shazuje zkusenosti/odbornosti reporteru, kteri se vydavaji testovat EV po Evrope aneb da se predpokladat, ze obycejny turista netusi, jak tohle chodi (byt je to asi 3min google-fu), ale u odborniku by to clovek necekal.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ELIJEN: asfinag ma po zemi tisice automatu, kde si muzes koupit "vignette" s okamzitou platnosti. Na kazdem orechodu bude alespon jeden takovy automat, spise nekolik.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KEB: Ne, Rakousko je horší
    KEB
    KEB --- ---
    TOMBRIDER: těší mě, že nejen u nás je to jak u kokotu! 😁
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    A jestli jsi, nebo ne podnikatel. Nikoho nezajímá...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Přesně tak. Jak píše ADAM. Prostě na stránce ASFINAGu, při nákupu odkliknes "jsem podnikatel" a je platná ihned. Jen tě to upozorni že nemáš nárok na vrácení peněz pokud si to po zaplacení rozmyslíš. Toť vše
    Mýtný obchod ASFINAG
    https://shop.asfinag.at/cs/
    ADAM
    ADAM --- ---
    ELIJEN: Jo, klikneš, že to je pro firmu
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    TOMBRIDER: Na tohle jsem taky narazil a kupoval znamku na benzince. Pak jsem jeste zjistil, ze to nejaky smejdi preprodavaj s prirazkou online. Jde to nejak koupit oficialne bez te 14 denni blbosti?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    JYRKA: Už podle tohohle. To budou pěkný jitrnice.(slušně řečeno)
    "Tam se nejprve sháníme po papírové dálniční známce. Dá se pořídit i elektronická, tu ale nepodnikatelé nemohou použít s okamžitou platností. Proč? Kvůli povinné čtrnáctidenní lhůtě pro vrácení zboží. Platná je nejdříve osmnáct dní po nákupu."
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Proč někdo, kdo o sobě tvrdí, že je automobilový novinář, dobíjí na cestách do 100 % kapacity? To dělají schválně, aby to vypadalo nepoužitelně?

    Projeli jsme 8 zemí za 8 dní na elektřinu: Škoda Enyaq v náročném testu │ Cena a doba dobíjení | auto.cz
    https://www.auto.cz/projeli-jsme-8-zemi-za-8-dni-elektromobilem-des-sranda-i-ponauceni-149974
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam