• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Reminder na R2 reveal od 19.00:
    Join us for the R2 Reveal
    https://www.youtube.com/watch?v=82IiXIKkRIA
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ja jsem basic, tesim se na tohle :)
    Škoda poodhalila příď nového SUV, premiéra je za rohem - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/auto-skoda-poodhalila-prid-noveho-suv-premiera-je-za-rohem-40463407
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: sorry jako, wheelbase to má 3,073 mm vs model S 2,960 mm ... jestli ti těch 30 cm délky udělá 500 kg, tak děláš něco špatně.
    Když máš takovou placku a fakt MOHUTNÁ mohyla X plaid váží 2380kg, tak neni omluva pro takovou váhu.

    Je to jak Hummer, ale malej.

    Charger - 2648 Kg
    X plaid - 2380 Kg
    S plaid - 2166 Kg
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Mimochodem, pokud jste měli, jako já, pocit, že novej elektrickej Charger bude nějak tak podobně velkej jako aktuální Challenger, takže takový větší, ale vlastně vcelku normální auto...

    ... tak ne.

    Má to na dýlku 5248 mm. To je skoro jako S-klasse, delší než BMW X7 a skoro stejně dlouhý jako původní Charger z roku 1968.

    To už potom chápu, proč to váží tři tuny.

    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: To je klasika, všichni jsou překvapený, že když EV zlevnily, tak si ojetý EV nedrží cenu. To se holt může stát, že když si koupím za tři miliony elektrickej Mercedes a ve chvíli, kdy ho budu prodávat, bude mít stejný parametry Škodovka za milion, budu muset ten Mercedes prodat za míň :)
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    PEPAZZ: Pán je buď děsně hloupej, nebo schválně "lže". Protože v jedný větě říká: EV jsou strašně drahý, lidi na ně nemaj peníze, aby hned v zápětí řekl, že Tesla snížila ceny (protože se auta neprodávaj - ačkoli je TMY nejprodávanější auto na světě) a hned potom mluvil o strašně levnejch EV z druhý ruky.

    Jako bonus vůbec nebere v potaz jak spadly ICE ve stejný kategorii jako jeho auto.

    Takže za tuhle snůžku hnoje bych mu fakt nerad zvyšoval dosah.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    kdys se potká recese, vysoke sazby a rapidní technologický vývoj tak to pak dopada takto

    THE EV MARKET HAS CRASHED! - HERES WHY OUR GOVERNMENT WAS WRONG!
    https://www.youtube.com/watch?v=jHYSB6ZbUTc
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TUHO: ceny v číne ale bohužel o cenach v eu příliš nevypovídají, spíš je vtipné že tohle auto už rozebíraj do šroubku ve Škodovce i ve Fordu :) predpokladam ze to same dela min i stellantis :)
    TUHO
    TUHO --- ---
    BYD launches cheaper Seagull EV with $9,700 starting price tag
    https://electrek.co/2024/03/06/byd-launches-cheaper-seagull-ev-9700-price/
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    DZODZO: všechno jinak v pořádku. Provozujeme s rodinou geocaching, takže s autem lítám kolikrát i po polních cestách a žádný problém.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LITTLEBOY007CZ: podvozok je ok? ramena, tlmice to zvladaju? u nas su take zle cesty, ze to je na vymenu tak co 5 rokov
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    Kdyby potenocionálního majitele egolfu zajímala cena ročního servisu, tak dnešní návštěva v autorizováku Auto Enge Vršovice. Výměna prachového a pylového filtru, brzdovky a klasická prohlídka s diagnostikou za 7k. Auto z roku 2018, nájezd 60k. Jinak auto bez závad, nebyli schopni ani dofoukat kola, což mě celkem překavpilo. Když jsem jezdil s naftovou 7 do Auto Opat, tak to i s výměnou oleje stávalo 6k, takže servis levnější není. Co mě dostalo, že si naúčtovali za nabití 12V baterky 220Kč bez DPH. Auto tam měli všehovšudy 2 hodiny.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PEPAZZ: jj, ten design se mi moc líbí, ale ta váha a ty stats jsou spíš smutný ... jestli to teda nebude stát jako model 3
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    CRAZY_IVAN: vypada super, hlavně ta 4dveřová verze
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Bjorn si pochvaluje ID7 Pro

    VW ID7 Pro driving impressions and summary
    https://www.youtube.com/watch?v=MuvSO68U-bc
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    taky jako sedan to bude spalovák ... možná proto taková váha? že to prostě nedělali jako čiště EV platformu?

    Zcela nový Dodge Charger se představuje jako čistě elektrické kupé, ale příští rok dorazí i jako sedan a pod jeho kapotou se objeví spalovací šestiválec. Oproti minulé generaci však chybějí motory V8 i pohon pouze zadních kol.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: Evropskou homologaci to mít nebude a u individuálního dovozu je to jedno.

    Hellcat nebo Shelby GT350 jsou taky z různejch důvodů v EU nehomologovatelný a přesto si je můžeš koupit z šedýho dovozu dle libosti.

    Nicméně mě osobně ani tak nezajímá top verze a fejkovej vejfuk, mě zajímá, že to cool vypadá a je to kupé co má obrovskej kufr a místo vzadu na děti...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam