• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🚗🔋
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ELIJEN: you wish :D
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DRAGON: Jako zadarmo bych ho asi bral :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Sure, it's the rear end, but with the Tesla Roadster, every angle is its best angle.

    HANZS
    HANZS --- ---
    MINER: I to je pravda, byť FSD už opravdu udělalo docela velký pokrok, takže už se finále docela blíží.
    MINER
    MINER --- ---
    DOCKINEZ: Cílovka současného FSD jsou nadšenci ochotni koupit tento nehotový meziprodukt.
    Skutečný cíl maj ale jenom, aby to sbíralo co nejvíc dat z reálnýho provozu (a korekcí intervencí řidiče když to selže), který umožní dokončit úplný FSD bez řidiče i volantu.
    Tzn. FSD neni vlastně produkt, ale instrument na sběr dat.
    ADAM
    ADAM --- ---
    DOCKINEZ: Pro mě to je nejdůležitější parametr auta. By far. Na častý přesun 500km a víc neocenitelne. A lidi, co takhle neustále lítají po Evropě je hafo.

    Čekám na pořádný FSD jak na smilování.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    JYRKA: Tak určitě. A někoho navíc nebaví řídit. To nepíšu s nějakým despektem, prostě konstatuju realitu. Pro někoho je řízení nutný zlo, sere ho nad tím přemejšlet, sere ho dokonce i poslouchat/sledovat navigaci.

    To sice nechápu, ale beru to tak, jak to je. A věřím, že pro někoho takovýho může bejt tahle fíčura fajn (podobně jako někdo má na tyhle věci osobního řidiče).
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DOCKINEZ: K cemu si lidi kupuji auta? Podle meho, aby se presunuli z mista na misto.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DOCKINEZ: Kdokoliv. Já osobně bych to uvítal na nudný přesuny na dálnicích a nebo nudný popojíždění ve městě. To mi fakt jako moc řidičský nepřijde :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Kdo je cílovka FSD? Lidi, který nebaví řídit? Důchodci, kteří na to už nevidí?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    HANZS: jako tenhle trend je husty

    Nekdo tady psal, ze Tesla ma hlavni vyhodu v počtu vstupních dat, a teď je bude sbirat ještě mnohem rychleji, takže uvidíme, kam to s FSD dotáhnou.
    HANZS
    HANZS --- ---
    BOBASH: No jako ta videa z FSD 12.3 vypadají opravdu dobře - jak projíždí staveništi na silnici nebo přeplněným parkovištěm u supermarketu, kde chodí spousty lidí s vozíky... jako ten pokrok tam je a i proto už to dávají v USA na ochutnávku zdarma, protože věří, že tato verze už funguje dobře a tím pádem si to lidí koupí.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DIM_: Ano, dneska má mnohem větší potenciál tě zabít.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    BLOWUP: Hlavne to je autopilot pred 6 lety. To je neco uplne jinyho nez dneska.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    na kazdu teslu daju nalepku, ze kocky sa nemaju susit v mikrovlnke :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Jak se zda, Tesla prozatim diky dohodnutymu odskodneni dokazala zabranit soudnimu rozsudku o jejim autopilotovi, respektive o tom jak nebezpecnej pro provoz doopravdy je. Uvidime jak dlouho se jim to jeste bude darit.

    Vergleich statt Prozess: Mann stirbt bei Unfall mit Tesla – jetzt kommt es zum Vergleich | Basler Zeitung
    https://www.bazonline.ch/vergleich-statt-prozess-apple-mitarbeiter-stirbt-bei-unfall-mit-tesla-jetzt-kommt-es-zum-vergleich-451245270265
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    ELIJEN: vidíš, dokonce :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NIKDAS: Tesla Wallbox je 22kW
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DIM_: Super, díky :)
    Ale s cenama máš pravdu no, za 46k mám dva wallboxy od tesly a ještě mi půlka zbyde (sice 2x11kw, ale zase bez sraní)
    DIM_
    DIM_ --- ---
    Jeste jsem nasel primo zasuvku u evexpert. Oni maj supr wallboxy a driv jsem je kontaktoval. Oni by s tim i urcite po telefonu poradili. To je takova sympaticka ceska firma.
    EV nabíjecí zásuvka TYP 2 samice 32A-22kW 4 bodové upevnění
    https://www.evexpert.cz/p/246/zasuvka-typ2-samice-32a?pp=0ff8033c

    Dokonce i ten wallbox s 2x22 tam maj s tim, ze si muzes na miru rict "dejte mi 1 kabel a 1 zasuvku" .. treba.
    EVECUBE 2B - 2x22kW nabíjecí stanice AC
    https://www.evexpert.cz/p/405/evecube-2b-ac-2x22kw-nabijecka-pro-elektrovozy?pp=749a8e6c

    Kazdopadne ja nakonec koupil wallbox od Tesly, protoze stoji pulku co nejlevnejsi od nejblizsi konkurence.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam