• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pozor, opravdu jen first look, to "review" si muzete rovnou skrtnout.

    Polestar 4 review | First look at this gorgeous EV!
    https://www.youtube.com/watch?v=zPRFzCZePgI
    CAL
    CAL --- ---
    CAL: návrhy kreativní, ale říkám že s tím nechci ztrácet čas, tady je adac z 2023 https://ekonomickydenik.cz/klimaticka-bilance-elektromobilu-je-lepsi-nez-u-spalovacich-motoru-tvrdi-studie-autoklubu/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Smazanym - Prosim mrknout se na rule #4 nastenky. Ja chapu ze to nemyslite zle, ale diskuze jestli EV jo nebo ne piste jinam. Tady je to diskuze pro lidi, kteri EV = jo maji vyreseny a ted si vybiraji ktere, nebo ho maji v garazi a sdili dojmy nebo sny o pristim lepsim.

    Stejne jako vy mate narok tohle probrat (jinde) tak my zas mame narok tohle necist po jednom prispevku od 11mio lidi tyhle zeme, postupne kazdej kazdej kazdej tejden zas a znova. Protoze nas tohle tema vubec nezajima. Taky by vas vyhodili z boardu o motorovych pilach, kdybyste tam prisli resit ze k cemu motorova pila, kdyz bydlite na pousti a kolem zadnej strom.

    Pokud v nejakem bode zivota zjistite ze EV jo, radi vas tu uvidime a radi probereme dale. Dikec a zkuste to nebrat pls ve zlym, neni to tak mysleno.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    A jeste se mi hodne libila tahle fotka na twitteru. Klasika ...
    DIM_
    DIM_ --- ---
    LAUNCHER: To jsem rikal vsude, kdyz jsem se po nekolikaty vratil z Norska. Ze mi doslo, ze tam jsou veci jakoby nezapraseny. Proste jsi v centru hlavniho mesta u stanku s cernou plachtou a ta plachta vypada jako nova. Cerna jak noc. A stejne tak vsechno okolo. Stve me, ze se toho nedozijeme v CR, ale co uz...

    A to btw jeste nejlepsi jsou pristavy - voda cista jak v lagune, protoze tam jezdej elektrotrajekty. Srovnej s libovolnym stredomorskym pristavem. Vzdy ten nejvetsi nepruhlednej heges.
    BASIK
    BASIK --- ---
    LAUNCHER: Je škoda, že se tahle zásadní a racionální výhoda elektroaut nepropaguje na prvním místě. Marketing orientovanej na redukci CO2 je fakt rakovina :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CAL: LAUNCHER: Mmch v Norsku už prý viditelně prestavaji být nechutně očouzené domy na rušných ulicích. Snad se tohle časem probojuje i do CZ.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CAL: 1) Svézt ho v Tesle a pak v Passatu TDI. U toho vést konverzaci bez zvyšování hlasu při akceleraci vozů.

    2) Poprosit že v garáži zůstanete nejdřív se zapnutou Teslou a pak on sám v nastartovaném TDI Passatu.
    BRETA
    BRETA --- ---
    CAL: co si třeba ten článek přečíst? První věta: "ADAC se ve své analýze zaměřil na produkci CO2, škodlivé látky jako oxidy dusíku vynechal."

    je tam uvažovaný pro výpočet energetický mix z roku 2013, jen 23% z obnovitelných zdrojů, dnes je to např. v Německu víc než 50%. ten článek je prostě starej a špatnej
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CAL: posli mu odpoved vo forme otazky, ze ci by nemal nejaky aktualny clanok, lebo tento je 6 rokov stary
    CAL
    CAL --- ---
    Soused mě obšťastnil https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/diesel-elektromobil-analyza-adac-tesla.A180329_141634_automoto_taj , nemáte někdo dobrou odpověď? (Formou odkazu, nestojí mi za to mu to vysvětlovat)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    JYRKA: Zeekr 007 je boží a rozhodně Modelu 3 v Číně zatopil. Každopádně mám s tímhle reportingem Kevina jeden problém a to ten, že jeho slavný trip do Číny byl kompletně placen Geely. Takže si všimni, že všechny jeho články "TOP 5 Chian EV brands" atd. mají vždy aspon dva brandy od Geely a vůbec nezminují třeba BYD. A neříkám, že ty brandy co zmminuje jsou špatný, jen že jen tam dost velký bias.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Zajímavé auto
    Zeekr 007: This $36,000 Tesla Model 3 Competitor Proves We're Cooked
    https://insideevs.com/reviews/722124/zeekr-007-cooked-review-drive/
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Meet The Tesla That Won’t Die: 430,000 Miles On One Battery! Episode 1 | 4K
    https://www.youtube.com/watch?v=2HlyQy9WRlc
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    LAUNCHER: nechapu jak dnes muzou lidi bez dyhy vubec zit a nepozvracet se ze svyho vkusu zaroven
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Wrap 😄

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CRAZY_IVAN: Být znovu v Africe / USA / kdekoliv kde se dá na jistotu tenhle rozměr zaparkovat a mít na to finance, šel bych do toho. Počkal bych teda 1 rok na lepší QC. 📐♥️
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DZODZO: jako do toho prostředí kovu, skla a kamení to tam zapadlo :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CRAZY_IVAN: asi je to tym HDR filtrom ale vyzera to uplne jak render z nejakeho developerskeho projektu :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Nebudu lhát, naživo se mi to líbí víc než na fotkách. Možná kdyby okolo byla normální auta, ale takhle mi to nepřijde tak obrovský.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam