• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mala statistika z prevadzky nakladnych elektromobilov volvo

    Elektrická nákladní auta Volvo najela za pět let v reálném provozu 80 milionů kilometrů
    https://www.hybrid.cz/elektricka-nakladni-auta-volvo-najela-za-pet-let-v-realnem-provozu-80-milionu-kilometru/

    a k tomu mi neda opat jedno historicke okienko, ako to mali sudruhovia vymyslene uz kedysi davno

    Sovietske nákladné trolejvozy (1952)
    https://www.youtube.com/watch?v=a0dOS2l0FOI
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    koho zajima jak poridit novou Teslu v DE a prihlasit ji v CR tak tady je podrobnej navod: https://www.facebook.com/groups/tesla3y/permalink/1648840255850491/?app=fbl
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Bacha na pojisteni s GAP. GAP plati jen 1 nebo 2 roky, ale po uplynuti vam zustane cena pojisteni stejna a je potreba jim zavolat a sjednat lepsi cenu. Me to srazilo pojistne asi na pulku.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    PEPAZZ: beru velké plus, že je to Czech-made (ano, některé součástky jsou samozřejmě "nečeské") a že na tom dělali mí kolegové - a ti majitelé, to jsou fakt prima lidi a díky ním vím, kde jsou Zaječice-Pyšely :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    NIGHTHUNTER: díky za obecný kecy, který každej zná :)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    CRAZY_IVAN: Levnější pojištění mají obyvatelé v menších městech, protože se předpokládá, že jezdí nejvíce tam a je tam také menší riziko nehody. Výhodné pojištění mají i ti, kteří mohou navíc využít bonus za dlouhodobou jízdu bez nehod. Naopak nejdražší pojištění sjedná mladý řidič bydlící na území Prahy.

    Kritéria nejvíce ovlivňující cenu pojištění:

    - Vozidlo
    Značka a model vozidla
    Stáří vozidla
    Motorizace
    Pořizovací cena vozidla
    Účel užití
    - Pojistník
    Věk
    Trvalé bydliště
    Bonusy a malusy
    - Pojištění
    Rozsah krytí havarijního pojištění
    Spoluúčast

    Takže někdo starší s dvouletou Teslou Y, co má trvalé bydliště někde na venkově a maximální bonusy za bezeškodní období v minulých letech (to dělá i 65% ceny) a se spoluúčastí 10% bude platit úplně jinou částku než mladej kluk s trvalým bydlištěm v Praze, pro kterého je nová Tesla Y jeho první auto a chce spoluúčast 0%. Ale dá se s tím různě kouzlit, převádět bonusy od členů rodiny atd, takže stejné auto můžeš pojistit za 30k i za 120k.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    W_NOICE78: a můžeš být nějak konkrétnější?
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    CRAZY_IVAN: Ja si neuvedomil, ze tu cenu ovlivnuje vice faktoru 😉 Na FB v Tesla fans jsou pojistovaci, ktery dokazi sehnat pojistky za dobrou cenu.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    W_NOICE78: Ja to mam s TMY asi za 40 ... 28 mi zni jako hodne dobry:)
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    Nemám bonusy a platil jsem cash…
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    W_NOICE78: no počkej, to nám spíš řekni kolik za auto za mega platíš a kde to sehnat!
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    AVATAREK: To je nejak moc, pres koho to mas?
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    KUTAS: 28k ročně komplet s gap na 3 roky
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    AVATAREK: a kolik k tomu platíš havarijku?
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    KUTAS: 1,061M. Od července možná zdraží, tak jsem to vzal rychle
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    AVATAREK: btw. na kolik, že to vyšlo?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AVATAREK: Preji spoustu dalsich spokojenych kilometru, pane! A hlavne zadnou nehodu👍
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    AVATAREK: Tak jsem si dnes auto vyzvednul, najel jsem zatím asi 80km, ale jsem nadšenej, ta lineárnost zrychlení i rekuperace je něco, co jsem si zamiloval už po 1km. Předání v Lysé, hotovo za 5 minut. Pak 30 minut matlání po displeji. Blinkry ujdou, až na ty kruháče. Jsem víc než spokojenej!
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DIM_: u Porsche zajdeš k dealerovi a během dvouhodinové schůzky to vyklikáváte spolu - viz video od 5. minuty, které pobavilo, protože to vzdal, vzal první auto a špatnou barvu vyřešil fólií ;-)
    4K | MILIARDOVÝ OBCHOD A TAYCAN TURBO CROSS TURISMO | JAROSLAV "BEAT SABER" BECK |
    https://youtu.be/_cN-OgoUwZU?si=L1yr_Z2Vq9Gm022o&t=307


    JYRKA: třeba u Tesly mi to přijde až moc jednoduché, asi většina VW modelů má větší možnosti a přitom to neni složité, ale Porsche je fakt hell
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam