• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    CERBERUS
    CERBERUS --- ---
    CERMI_FOX: Moje zkusenost po nehode s TM3 je - nez servis dostal dily, cekalo se 4 mesice a pak oprava 6 tydnu (slo o opravu karoserie). Nastesti auto po nehode pojizdne, takze jsem nemusel resit nahradni auto na vic nez tech 6 tydnu
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    COMODOR_FALKON: ma tu nekdo primou zkusenost? Ja prave slysel o tesla servisech opak - vse je problem, protoze dily jsou nedostupne nebo trva mesic nez prijdou.
    KURE
    KURE --- ---
    JYRKA: děkuju :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KURE: 1. nabíjení: potřebuješ aspoň 1 síť/ kartu na nabíjení. VW dává We Charge, nevím, jestli se k tomu dostaneš. Pokud budeš jezdit po ČR, tak Ti stačí karty / čipy / aplikace od PRE nebo ČEZ.
    2. Navigace: postačí pro začátek ta vestavěná, jinak ABRP nebo Elli
    Asi nejdůležitější je mentálně pochopit, jak se chovat k EV na delší cestě. Že stavím tak, abych najednou nabil a najedl se, že se dá věřit údajům o dojezdu, že se nemám hroutit, pokud mám 10 % baterie a podobně.
    KURE
    KURE --- ---
    OTAZKAKONCE: no právě nemám nic na mysli. jsem elektro panna :) proto rád uslyším tip na to co život s BEV usnadněj.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    respektive obecný doatz do pléna pro majitele Renault Zoe - jeké používáte WallBoxy? A jaké využíváte fígle/vlastnosti?

    Díky
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    CATSIAM: Ahoj, díky za vysvětlení.
    máš zkušenosti škoda wallbox a non-škoda auto?
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    KURE: na nabijeni je dobry ABRP. Nebo co dalsiho mas na mysli?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    CATSIAM:
    pardon 2 L: Elli
    Elli Wallbox | Die Wallbox für zuhause | Elli Shop - powered by Elli | Elli – Empowering electric life.
    https://shop.elli.eco/de-DE/shop/wallbox
    KURE
    KURE --- ---
    Ve středu si jdu půjčit ID4. Co za aplikace pudu potřebovat popřípadě mi pomůžou? Nebo na jakej web se mám podívat abych byl připraven?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    VLASTIS: Je to možné přes aplikaci škodovky. Chytí se i aplikace Eli a VW, ale pozor, pokud chceš autorizovaný nabíjení - s tím wallboxem se dodávají jen karty, který jdou dát do škodovácký aplikace.
    Wallbox jde registrovat jen do JEDNY aplikace pro jednoho uživatele - ostatní pak odmítají zaregistrovat. Ale když se Wallbox z jedný odregistruje, tak pak zase jde zaregistrovat jinam.
    Volat na helpdesk Škodovky byla síla, nic jsem se nedozvěděla a přehazovali si mne jak horký brambor až jsem zase skončila u prvního člověka. Aplikace, která je uvedena v manuálu už neexistuje.
    S VW byla aspoň nějaká domluva a prý mi pošlou autorizační karty, který půjdou přidat k tý jejich aplikaci.
    Druhý den, po všech těch telefonátech, mi na mobilu objevila hláška, že mám nainstalovanou Eli aplikaci - nevím o tom, že bych ji nechávala stáhnout a instalovat, ale fajn, vypadá, že tam jde dát jakýkoliv auto, ale škodovácký autorizační karty taky odmítá ...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    VLASTIS: netusim, nemam, jen jsem videl levnej wb, tak jsem to tu dal.
    Zkus kontaktovat nejblizsiho dealera škodovky. Ale kdo ví, jestli ho ještě maj.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    NIKDAS: Ahoj. Je tento wallbax možné ovládat přes HA? Nebo nějakou mobilní aplikaci? Výkon. Provozní hodiny? Díky
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mala statistika z prevadzky nakladnych elektromobilov volvo

    Elektrická nákladní auta Volvo najela za pět let v reálném provozu 80 milionů kilometrů
    https://www.hybrid.cz/elektricka-nakladni-auta-volvo-najela-za-pet-let-v-realnem-provozu-80-milionu-kilometru/

    a k tomu mi neda opat jedno historicke okienko, ako to mali sudruhovia vymyslene uz kedysi davno

    Sovietske nákladné trolejvozy (1952)
    https://www.youtube.com/watch?v=a0dOS2l0FOI
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    koho zajima jak poridit novou Teslu v DE a prihlasit ji v CR tak tady je podrobnej navod: https://www.facebook.com/groups/tesla3y/permalink/1648840255850491/?app=fbl
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Bacha na pojisteni s GAP. GAP plati jen 1 nebo 2 roky, ale po uplynuti vam zustane cena pojisteni stejna a je potreba jim zavolat a sjednat lepsi cenu. Me to srazilo pojistne asi na pulku.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    PEPAZZ: beru velké plus, že je to Czech-made (ano, některé součástky jsou samozřejmě "nečeské") a že na tom dělali mí kolegové - a ti majitelé, to jsou fakt prima lidi a díky ním vím, kde jsou Zaječice-Pyšely :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    NIGHTHUNTER: díky za obecný kecy, který každej zná :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam