• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    KURE: na nabijeni je dobry ABRP. Nebo co dalsiho mas na mysli?
    KURE
    KURE --- ---
    Ve středu si jdu půjčit ID4. Co za aplikace pudu potřebovat popřípadě mi pomůžou? Nebo na jakej web se mám podívat abych byl připraven?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    VLASTIS: Je to možné přes aplikaci škodovky. Chytí se i aplikace Eli a VW, ale pozor, pokud chceš autorizovaný nabíjení - s tím wallboxem se dodávají jen karty, který jdou dát do škodovácký aplikace.
    Wallbox jde registrovat jen do JEDNY aplikace pro jednoho uživatele - ostatní pak odmítají zaregistrovat. Ale když se Wallbox z jedný odregistruje, tak pak zase jde zaregistrovat jinam.
    Volat na helpdesk Škodovky byla síla, nic jsem se nedozvěděla a přehazovali si mne jak horký brambor až jsem zase skončila u prvního člověka. Aplikace, která je uvedena v manuálu už neexistuje.
    S VW byla aspoň nějaká domluva a prý mi pošlou autorizační karty, který půjdou přidat k tý jejich aplikaci.
    Druhý den, po všech těch telefonátech, mi na mobilu objevila hláška, že mám nainstalovanou Eli aplikaci - nevím o tom, že bych ji nechávala stáhnout a instalovat, ale fajn, vypadá, že tam jde dát jakýkoliv auto, ale škodovácký autorizační karty taky odmítá ...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    VLASTIS: netusim, nemam, jen jsem videl levnej wb, tak jsem to tu dal.
    Zkus kontaktovat nejblizsiho dealera škodovky. Ale kdo ví, jestli ho ještě maj.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    NIKDAS: Ahoj. Je tento wallbax možné ovládat přes HA? Nebo nějakou mobilní aplikaci? Výkon. Provozní hodiny? Díky
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mala statistika z prevadzky nakladnych elektromobilov volvo

    Elektrická nákladní auta Volvo najela za pět let v reálném provozu 80 milionů kilometrů
    https://www.hybrid.cz/elektricka-nakladni-auta-volvo-najela-za-pet-let-v-realnem-provozu-80-milionu-kilometru/

    a k tomu mi neda opat jedno historicke okienko, ako to mali sudruhovia vymyslene uz kedysi davno

    Sovietske nákladné trolejvozy (1952)
    https://www.youtube.com/watch?v=a0dOS2l0FOI
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    koho zajima jak poridit novou Teslu v DE a prihlasit ji v CR tak tady je podrobnej navod: https://www.facebook.com/groups/tesla3y/permalink/1648840255850491/?app=fbl
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Bacha na pojisteni s GAP. GAP plati jen 1 nebo 2 roky, ale po uplynuti vam zustane cena pojisteni stejna a je potreba jim zavolat a sjednat lepsi cenu. Me to srazilo pojistne asi na pulku.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    PEPAZZ: beru velké plus, že je to Czech-made (ano, některé součástky jsou samozřejmě "nečeské") a že na tom dělali mí kolegové - a ti majitelé, to jsou fakt prima lidi a díky ním vím, kde jsou Zaječice-Pyšely :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    NIGHTHUNTER: díky za obecný kecy, který každej zná :)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    CRAZY_IVAN: Levnější pojištění mají obyvatelé v menších městech, protože se předpokládá, že jezdí nejvíce tam a je tam také menší riziko nehody. Výhodné pojištění mají i ti, kteří mohou navíc využít bonus za dlouhodobou jízdu bez nehod. Naopak nejdražší pojištění sjedná mladý řidič bydlící na území Prahy.

    Kritéria nejvíce ovlivňující cenu pojištění:

    - Vozidlo
    Značka a model vozidla
    Stáří vozidla
    Motorizace
    Pořizovací cena vozidla
    Účel užití
    - Pojistník
    Věk
    Trvalé bydliště
    Bonusy a malusy
    - Pojištění
    Rozsah krytí havarijního pojištění
    Spoluúčast

    Takže někdo starší s dvouletou Teslou Y, co má trvalé bydliště někde na venkově a maximální bonusy za bezeškodní období v minulých letech (to dělá i 65% ceny) a se spoluúčastí 10% bude platit úplně jinou částku než mladej kluk s trvalým bydlištěm v Praze, pro kterého je nová Tesla Y jeho první auto a chce spoluúčast 0%. Ale dá se s tím různě kouzlit, převádět bonusy od členů rodiny atd, takže stejné auto můžeš pojistit za 30k i za 120k.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    W_NOICE78: a můžeš být nějak konkrétnější?
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    CRAZY_IVAN: Ja si neuvedomil, ze tu cenu ovlivnuje vice faktoru 😉 Na FB v Tesla fans jsou pojistovaci, ktery dokazi sehnat pojistky za dobrou cenu.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    W_NOICE78: Ja to mam s TMY asi za 40 ... 28 mi zni jako hodne dobry:)
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    Nemám bonusy a platil jsem cash…
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    W_NOICE78: no počkej, to nám spíš řekni kolik za auto za mega platíš a kde to sehnat!
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    AVATAREK: To je nejak moc, pres koho to mas?
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    KUTAS: 28k ročně komplet s gap na 3 roky
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    AVATAREK: a kolik k tomu platíš havarijku?
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    KUTAS: 1,061M. Od července možná zdraží, tak jsem to vzal rychle
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam