• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DOCKINEZ: Dej před ten wallbox podružný elektroměr. A máte bez diskuze co kdo a kolik.
    Elektroměry a měření spotřeby | K&V ELEKTRO a.s.
    https://www.kvelektro.cz/elektromery-a-mereni-spotreby-294
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DOCKINEZ: podle me by to slo pres podruzny mereni
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOCKINEZ: EM nema jak poznat, co odteklo do WB. Zvlast vetev to nema a datove se spolu tez nebavi. Teoreticky muzes dat druhej EM pred WB, ale proc.

    Navrhuji: Podivas se do appky kolik kWh jsi ~ dobil, mamce das pusu, tatkovi high5 a obcas jim objednas nakup z Rohlik / Alza.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LAUNCHER: Jinými slovy na konci měsíce budu muset mrknout k nim do výpisu a doufat, že položka nabíjení e-v tam bude nějak příčetně rozlišitelná (např. bude mít jinej tarif nebo tak něco), abych jim to mohl vycashovat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOCKINEZ: Pokud je rec o EE z gridu a o maloodberu, tak v CZ ne.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hola, dá se udělat to, že bych k našim do garáže píchnul wallbox, ale když tam budu nabíjet, tak ten krám nějak pozná, že je to můj kchár a elektřina se bude účtovat přímo mně a jim se to v účtech ani neobjeví?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Po Táboře bude jezdit Tesla Y, strážníci využijí elektrovůz jako první v ČR - Táborský deník
    https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/tesla-y-tabor-straznici-mestska-policie.html

    Není možný, že i v ČR :)

    inb4:Ale jak budou honit lupiče s tím dojezdem?? Určitě jim všichni ujednou, protože jim dojde šťáva... :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIKDAS: Jsi zlatej 👍
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    PEPAZZ: mám v hlavě nějaký základní info, který bych mohl zkusit přenést tady do fóra a po kolektivní konstruktivní kritice (třeba u aplikací a nabíjení v zahraničí určitě budu potřebovat doplnit) přepsat na záhlaví.

    Možná bych to i dělal formou FAQ, takže pokud tě napadá něco, co by v tom výčtu nemělo chybět, můžeš zkusit vytvořit nějakej seznam :)
    Zatím to vidím alespoň takto:
    1a. Rozdíl AC DC
    1b. Jak nabíjet doma (rychlosti, jističe apod.)
    1c. Typy kabelů, nabíječek (rozdíly a výhody nevýhody: Typ 2, WB, přenosný WB, základní 1f nabíječka)
    2. Poskytovatelé nabíjení v ČR, srovnání: rychlost, cena, dostupnost.
    3. Poskytovatelé v nejbližším zahraničí, roaming apod.
    BASIK
    BASIK --- ---
    STETKINS: To rad slysim :) sedi se v tom trochu vys, nez ve standardnim sedanu, zejo? Nebo to jen tak klame? :) Tusis o nejakej standardnich bolestech (vidim to na rocniky 2017-19 cca)
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    Já mám nabíjecí kartu od axigonu od kterého máme palivové karty do aut. Ale nějak to vůbec neřeším, protože jsem ji nikdy nepoužil. Nabíjím jenom doma...

    STETKINS
    STETKINS --- ---
    BASIK: já ho mám a za mě super auto, do města úplně super. Právě jsme uvažovali o tom, že bychom to koupili rodičům...
    Ale moc s ním nejezdím, protože mi ho žena nechce nechávat :-D
    BASIK
    BASIK --- ---
    Btw nekdo nejaky zkusenosti s jetejma BMW i3? Uvazuju o meststkym aute pro par duchodcu a kolem 350k Kc se daj najit kusy s 50-100tkm. Jakej by to byl napad? :)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    LAUNCHER: ja jako človek co BEV nemá se tu má dělit o know how z praxe? : D
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    tohle za 300tis nepochopim kdyz za stejne prachy je pekná corsa e, ktere ma v zakladu tepelko, 50kwh baterku s termonanagementem, celkem rychlé dobíjení(75kw) coz jsou všechno věci o kterych e-up/citigou muze jen snít.

    Volkswagen e-UP: ojetý elektromobil do města? | Petr Dobeš | Electro Dad # 689
    https://www.youtube.com/watch?v=gfvxLnRPw2U
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    HOUMLES: Electroverse je podobny jako Plugshare, s tim ze tam vidis i ceny a muzes pres to rovnou nabijet.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Kdyz to tu pripravis (nebo jiny vhodny dobrovolnik ci dobrovolnici), ja nebo NIKDAS to radi dame na home 👍
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    možná by stálo za to udělat nějaké zahlaví s basic overenym info aby se to tu porad pravidelne dokola neřešilo. Myslim ze to tu čte dost lidi co BEV nevlastní a chtejí někdy v blizké/vzdalenejší době přejít a přehled toho zakladniho know how min platneho pro ČR jako appky, karety/čipy ceny etc by nebylo zlé v zahlaví mít. Tot můj názor.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ja se tu nedavno na nejakou tu apku ptal taky a zkusil jsem jich mraky a zdaleka nejvic nabijecek a recenzi a fotek k nim v CR ma podle me aplikace PlugShare.
    ABRP je super na moznosti nastavwni parametru auta a tim padem pak "lip' sedi navigace/nabijeni, ale na spoustu lepsich funkci to chce predplatny a chybi tam ty recenze a popisky od uzivatelu.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78: ale to je spis planovac, Google maps jde prepnout typ motoru na elektro a kdyz kliknes na nabijeci stanice, tak ti je vyhleda

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam