• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Chces to poseptat do ouska? :-) Ale pozor, aby pak ten muj sen nebyl nakazlivej. :-D
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: No, to by mě zajímalo, kterého z nich myslíš. Mně jich tu chybí víc, ale však oni se zase objeví :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    GRETKA: Nedávno byly sny jako téma v Dobrém ránu na ČT1. Zdálo se mi, že je to zajímavé téma, kterému jsme se tady už nějakou dobu nevěnovali.
    Není to ani moc osobní věc :)

    Já se průběžně svými sny zabývám jako inspirací, případně si je tak instantně pro sebe vykládám. Opravdu jsou dobrým barometrem mé kondice, zvlášť té duševní.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Někdo mi tu už pár desítek příspěvků chybí. :-)) Možná se mi o něm bude zdát sen. ...
    TYCHO
    TYCHO --- ---
    Mám velmi málo snů, alespoň těch, o kterých bych věděl. Já vím proč, to když jsem byl malý, stále se mi opakovaly dva velice hrozné sny a já jsem se vžycky před spaním modlil kadělíčkovi, prosím ať se mi nic nezdá. Po čase se to splnilo. Asi jsem si měl přát, ať se mi nezdá hrozný sen, protože nyní se cítím o něco ochuzen. Nevím co s tím.
    Mívám ale věštecké sny. Ty jsou jiné než normální a je to vždy úsek v čase, který vidím dopředu. Nevím ale kde v tom čase se ten úsek nachází a poznám ho teprve až se opravdu stane
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Tedy ehmm, ze sousedu, kupodivu ani ze sousedek. :-D
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Zatim mi nikdo ze sousedu nerikal, ze bych chodila v noci v kosilce po strechach. :-)))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: Nemáš sklony k náměsíčnosti?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Sny jsem si velmi často pamatovávala. Bylo pár snů katastrofických, které se vraceli. Vetsina mych snu byla spjata bud s realnym zivotem, byly to reakce na realne situace, casto tak zive, ze bylo velmi obtizne poznat, zda jsem danou vec prozila ci jen snila. Nebo to byly sny o ruznych utecich pred nejakym nebezpecim. Pokud byl sne hezky, pak jsme si ho rada dosnivala v takovem tom polospanku, kdy proste prodluzujete pribeh tak, jak je vam to mile.

    V posledni dobe se to ale zmenilo, bud si sny vubec nepamatuju nebo jsou velmi zvlastni. Shodou nahod zrovna dnes v noci jsem mela zvlastni sen, ktery vizualne mi neprisel nijak zvlast nebezpecny - jen jsem stala na jakemsi miste o rozloze ctyr ctvercu, kde tri byly volne a ctvrty byl sraz nebo mozna naopak o patro vyse, to nelze presne urcit a ja jsem nevidela nic nebepzecneho a dokonce jsem vedela, ze z toho mista mohu odejit a jak, presto jsem se probudila stojic na posteli a pomerne vydesena. Netusim vubec proc.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    DRAGEL: Nu, já ten klub znám, to už je přímo o konkrétních výkladech a zapisování snů.
    Tady se spíš snažím zjistit, jaký vůbec mají lidé vztah ke svým snům a zda se zajímají o něco víc než je výměna snů jako zážitků, odkud na to jsou etc.

    Jinak si myslím, že DZEJNA provedla poměrně úspěšnou autoanalýzu, ke které by se sice dalo jistě ještě něco dodat, ale je otázka, jestli by si to přála. I k tomu to zapisování slouží, člověk se zamýšlí nad věcí poněkud "zvenčí".
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ještě doplnění.
    Pokud jde o knížky, myslím, že můžu doporučit tohle:
    http://www.kosmas.cz/knihy/124819/jungiansky-vyklad-snu/
    Pokud máte vztah k Jungovi, tahle věc vás myslím bude bavit. Dozvíte se o základních snových symbolech, vztahu snů a já na jeho cestě individuace, diagnostice pomocí snů...
    Abyste si čtení vychutnali, je ale třeba už něco o Jungovi a jeho psychologii vědět.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    tady je diskuse o snech [ DZEJNA @ SNY aneb zavřete oči...neskutečnem uvidíte skutečné (ale pozor, jsme tu všichni upíři) :))) ] a tenhle odkaz ukazuje přímo na to jak lidé lžou ...
    tohle není sen ze snění, ale něco úplně jiného, to se pak vykládá špatně ;-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NATASHA: vykládám sny :-))))
    nemám žádné vědecké teorie, vykládám je na základě vlastní zkušenosti a vhledu do toho, co nám sny ukazují ;-)
    Lidé mi obvykle napíšou jak sen probíhal ... jel jsem vlakem tam a tam a na nástupišti měl někdo červený kufr ...
    Tak tohle vyložit neumím, umím vyložit sen, kdy s někým mluvím. Podle textu se vykládá špatně, protože to co je na snu nejdůležitější jsou naše pocity ... to mi nikdo nepíše, nebo se pocitově jen dotkne ....

    Toho co nazýváme snem je mnoho, často jde i o astrální cestování v čase či prostoru ...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Přemýšlela jsem, jaké jiné, nové téma zvolit pro další diskusi.
    A po čase se obloukem - tak, jak se to stává i s jinými tématy - vracím ke snům.

    Jaká vůbec je úloha snů v lidském životě?
    Je jisté, že plní užitečnou hygienickou roli. Skrze ně zpracováváme svoje denní zážitky.
    Kromě jiného nám ale umožňují nahlédnout i podvědomá přání a touhy, obavy a úzkosti.
    Skrze sny se můžeme naučit chápat svoje duševní pochody.
    Někteří říkají, že skrze sny můžeme mluvit se svým podvědomím a programovat se.
    Ve snu jsme přístupnější dětské, tabu neomezené složce své osobnosti.

    Čím jsou pro vás sny?
    Přikládáte jim význam?
    Potlačujete je? A když - děláte to vědomě? A proč?
    Zapisujete si sny, jsou pro vás inspirací?
    Znáte teorie snu, výzkumy spánkových fází?

    ----------------------------------------------------------------

    ZDROJOVÉ INFORMACE:
    Seriózní informační základ (aspoň tak se mi zdá) na bázi klinické psychologie je možné najít tady (v AJ):
    http://www.guidetopsychology.com/dreams.htm
    Autor těchto stránek se snaží mluvit srozumitelně, aniž čtenáři něco prodává - což je na internetu raruita.


    Pár o něco méně vědeckých základních impulzů (opět v AJ) jsem našla tady: http://www.dreamgate.com/dream/library/index.htm
    Samozřejmě, je to organizace, která pořádá kurzy, které na těch stránkách propaguje :)
    Ale kromě propagace jsou tam základní zdrojové informace a odkazy na další stránky se souvisejícími tématy.

    České texty o snech a snění lze najít např. na http://www.mujsen.cz/
    Zaměření stránek asi nejlépe vyzradí rubrika zdroje informací-literatura.
    Tady se dozvíte pár základnách věcí o přístupu snů v různých národech a také můžete vyzkoušet snáře, které jsou k dispozici.
    LALINA
    LALINA --- ---
    tak konecne mam ten svuj vysnenej klub......jste tam vitani:-)
    [ LALINA @ SMAZAK NA HRAD aneb bezmasá jidla ve verejnem stravovani ]
    LALINA
    LALINA --- ---
    :-)))))))))))))))))))))))))))) jojo, bingo:-]]]]]

    ale zatim me vazne zadost i o necem tak b analnim jako je smazak, tak nevim, esi by mi nyx Seteca povolil:-]]]]]]
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: Založ si klub "Všechno, co jste chtěli vědět o Setecovi, a báli jste se zeptat" a přestaň prudit.
    :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    nojo..tady se proste neresi nic..od toho tenhleten klub neni:-)))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: Jenže.
    Přestože tu poměrně blízce a osobně znám různé lidi a jejich různé kladné i stinné stránky, nevyužívám to v debatě.
    Jdu po podstatě jejich sdělení (nebo se o to snažím). Protože ostatní (třeba ne všechny, ale některé jistě) vůbec nezajímá, co všechno o někom tady víš - pokud právě to není předmětem diskuse.

    Představ si, že by lidi, kteří znají mnohá Tvoje zaškobrtnutí, o kterých normálně nemluvíš, zasahovali do debaty a poukazovali na ně před ostatními, kteří Tě vůbec neznají.
    Zmanipulovalo by to jejich teprve vznikající obraz o Tobě (lidé mají právo přijít sami na to, jaký kdo je) - a především, strhlo by to diskusi někam, kam vůbec mířit neměla.

    Tady se neřeší, jaký člověk je SETEC. Tady se neřeší, jaký člověk jsi Ty.
    Ono to totiž nakonec vyplyne z toho, jak tu mluvíte, aniž by se to muselo zvlášť vypíchnout.
    Navíc, lidé, kteří mají spolu nevyřízené účty, nejsou sobě nestrannými soudci.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SHEEN: znas to, vyslovene slovo ani parem volu zpatky nevezmes:-)

    Nat: ale kdyz to slovo (tedy predpokladama, ze jde o to jedno jedine "vulgarni" slovo:-) je tak krasne ceske a jadrne, ..svym zpusobem hezke... (-8-]

    krome toho: zkus se oprostit od predstavy, ze tu resim nejake nase účty. Proste jsem reagovala na to, jak tu Set slinta cinta cosi o chlapske jesitnosti, pratelstvi, manipulaci a pod... zrovna ON.

    Takze to lze brat i jako prispevek k diskusi a la: " Setecu, maslipak dojem, ze jsi opravnen a způůsobilý hodnotiti prispevky ostatnich a urcovati, co kdo ma udelati a zda se omluviti nebo ne a zda s tebou ma i nadale dokola resiti vycerpane tema, ke kteremu uz nikdo krome Gretky jaksi nema co dodati ?
    Zvlaste pak ve svetle tomto, ze sam maje nemalo outezku masla na hlave sve, lepe mlceti sluselo by tobe?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam