• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    SHEEN: to je problem mnoha prekladu...nekdy mam pocit ze kvalita prekladu je skoro dulezitejsi nez kvalita predlohy...
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Cetla jsem kdysi jednu uzasnou knihu. Pak jsme ji nekomu pujcila a ona se mi nevratila. pri dalsim vydani jsme si ji nic netuse koupila a najednou to byla uplne jina kniha, uz zdaleka ne tak uzasna. A proc? Jen proto, ze to prelozil nekdo jiny.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: Pokud redaktor pustí práci blbého překladatele, je sám blbý.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Já jsem kalendář :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    JOGIN: To mas taky z kalendare? .-)))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Staci chybne prelozit. On za to preci nemuze, ze je blbej prekladatel. .-)))
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Lidi toho nažvaní.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: V tom kalendáři jsou vůbec perly.
    Například: Štěstí dá mnohým příliš, nikomu ale dost. (Gaius Valerius Martialis)
    Samolibost zveličuje naše chyby stejně jako naše ctnosti. (Goethe)

    Někdy si myslím, že autor kalendáře si to buď vymyslel sám a nebo chybně opsal.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    To by mě zajímalo, co se myslí pod pojmem "slabost".
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN: Já mám taky na stole kalendář s citáty. Tento týden hlásí: Slabost je jediná chyba, kterou není možné napravit. (de Rochefoulauld)
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Člověk má mít po tom, co udělá, dobrý pocit.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    JOGIN: Jo, tak takovych poucek uz jsem slysela hodne. :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Tak touhle dokonale zvracenou predstavou jsi me dostala. :-)))))))))) Jdu ten urad hledat. :-D
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    SHEEN: Na to musí každý přijít sám.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: Možná existuje nějaký úřad, kde se vydávají pověřovací listiny - žeby konečně nějaká praktická kancelář na Živnostenském? :)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    JOGIN: Ty se ozveš málokdy, ale vzdycky to stoji za to. Diky. :-))) Ted, aby clovek zjistil, k cemu je jeste poveren a bude to. :-)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    JOGIN: A až vyrosteš, pověsí tě v Jeruzalémě.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    K čemukoliv jsi byl pověřen, dělej nejlíp, jak umíš. A to platí i o stínání hlav.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NATASHA: S tím textem lze souhlasit poměrně snadno, ne? Ani by na tom nemělo nikoho nic překvapovat. Že bohatství, moc a peníze(a radost jako taková) nejsou samy o sobě špatné není v křesťanství nic nového. Eichmann a nebezpečí slepého následování a poslušnosti je klasické spojení a rovněž obvyklá záležitost. Stejně tak nulový význam hysterické askeze atd. Je to samozřejmě příjemné čtení, ale najít to jako fejeton v LN, myslel bych si, že to je na svém místě. Za užitečnější bych považoval, kdyby třebas připojil jak se tedy vyrovnávat s mocí, která není v pořádku, jaké argumenty brát v potaz, pokud někdo dělá práci, která není zhlediska (křesťanské) etiky vpořádku a podobná lehce příbuzná témata.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: Pobil vic lidi nez kurdeje, na sklonku zivota o tom sepsal knihu, a dale viz GREATDRAKE. Dluzno vsak rici, ze u nej to nebyly kysele hrozny nebo z nouze ctnost. :-) Jedna z jeho univerzalne praktickych zasad znela: "V boji nesmis myslet na nic jineho, nez jak stit muze."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam