• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    DAW
    DAW --- ---
    Napada me otazka: Mohou ti lide vlastne vubec mit radi svuj zivot? Mohou mit radi sami sebe a to, co delaji?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    EVA_: To je pravda, ohleduplnost (na jejíž nedostatek si stále stěžujeme) vlastně vnímáme jako přirozenou součást života - počítáme s ní.
    EVA_
    EVA_ --- ---
    Kdyz jsme u ty kulturni tradice a nadprirozenosti altruismu ... Staci chvili delat s Cinanama a clovek na vlstni kuzi pozna, ze tam, kde v dusledku prelidneni lidskej zivot neznamena nic, neni moc prostoru pro uctu k nemu. A nikdo si moc nelame hlavu nad tim, jestli cestou nekoho zaslapl, nebo jestli zamestnanci maji masky proti prachu...
    V Koreji vas treba pusteji v metru sednout, kdyz ste bili - chteji se ukazat jako naramne milej narod (tehotna Korejka, nebo babka moc sanci nema), ale Cinanum je sumak i to, jak vypadaji. Ty neskrejvaj lautr nic.:-)))
    My se tu asi mame fakt naramne dobre.
    Hm...
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: To je pravda.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SNOP: Ty jsi génius. .-)))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ostatně, pokud jde o ty příspěvky do historií, tohle je vcelku sympatický počin (nikoliv tedy můj :)
    http://www.voltemir.cz/
    SNOP
    SNOP --- ---
    SHEEN: Zemrela?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Vlastně tvoříme malé, ale podstatné dějiny světa, který obýváme.
    Vrýváme stopy v osudech lidí okolo sebe, zanecháváme inspirace...ovšemže také jizvy.
    Kdybych mohla dějinám svého malého světa (není fyzicky tak malý, například i díky internetu) přispět tím, že v něm bylo aspoň v několika okamžicích víc světla, budu mít hrdý pocit, že to je Dílo.
    Zatím jsem ale teprve u prologu.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Přemýšlím. Co třeba takový jako Marie Terezie? I když mě bližší by byla Marie Curie, která teda bohužel skončila tak, jak by mi nebylo moc milé. :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A jaký druh dějin bys chtěla tvořit, Sheen?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Koukám, že tady se vůbec tvoří nové slovníky, akorát ty dějiny, zdá se, za nám tvoří jiní. Nebylo by lépe přesedlat?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    STEPNI_VLK: Ano, ta revize slovníku ve prospěch snopníku je dost nesamozřejmá a je nutno strávit čas vyjasněním pojmů.
    Ale nakonec od toho je zrovna tohle hřiště.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    EVA_: mimo veškerou přirozenost by snad znělo tvým uším lépe? ovšem je to poněkud delší způsob vyjádření a jen těžko se schová do jednoho slova. :) dle mého ta SNOPova nadpřirozenost není špatný termín, pokud se jednak oprostíš od jeho více používaného významu, jednak zapomeneš na to, že by nad- automaticky znamenalo "lépe". ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    EVA_: To nebyla hezká poznámka. Ještě jsem se z toho zcela nevzpamatovala (ale v rámci masivního plus je Ti odpuštěno :).
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    EVA_: Mně se zdá skoro všechno přirozený. Těch nad-přirozenejch skutků, ať jsou již lepší nebo horší, ale vždy mimořádné, je opravdu mizivě. A kdo ví, jestli vůbec nějaké takové jsou.
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SHEEN: Me taky. Proto se tak divim.:-)

    Jeste me napadlo, proc mi nesedi do "nad"; nad je nahore a smer vys implikuje "lepe"...jenze my se umime chovat imho i podstatne hur, nez nam veli prirozenost.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    EVA_: To co jmenuješ mi přijde přirozený. :-))))
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SNOP: Aha. Az tak. Stejne se mi to "nad" nelibi. Ale vubec me nenapada jiny vyraz.
    Pokud se altruismu tyce, myslim, ze je prirozenej. Nevim, jestli si to pamatuju dobre, ale mam za to, ze Jung rikal, ze clovek ma v sobe prirozenou potrebu byt dobry.

    SHEEN: Nekdy se lidi opravdu chovaji jinak.:-) Pomuzou s kocarem, upozorni na rozepnutej batoh, zvednou hracku, ktera upadla diteti...daji petku zebrakovi.:-) Obejmou te reknou, ze to bude dobry...(pro Natashu: pridaji na ostnatej drat...)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Úžasný. To teda člověk fakt vidí, jak se lidi všude kolem chovají nad-přirozeně. :-/
    SNOP
    SNOP --- ---
    EVA_: Ne, clovek nestvoril nic nadprirozeneho. Slovek se muze chovat nadprirozene.
    Duchove, energie a ruzne bludy jsou prirozene.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam